Žena diéta - správny výber produktov pre dobré zdravie + 74 fotografií

Samozrejme, že každá žena chce zostať atraktívna a mladá na dlhú dobu.Pamätajúc na slávne príslovie „ste to, čo jete“, mnohé ženy začnú vážne uvažovať o svojej strave a snažia sa do nej zahrnúť viac produktov, ktoré sú nielen príjemné, ale aj užitočné.

Ako viete, zdravá a zdravá strava je súborom produktov, v ktorých je rovnováha živín a stopových prvkov čo najbližšie k ideálu.Potom telo dostane energiu pre svoju životne dôležitú činnosť, ale bez toho, aby bolo dotknuté zdravie.

Zdravý organizmus je kľúčom k kráse a predĺženiu mladosti.

Ale čo je to správna diéta?V tomto prehľade sa pokúsime odpovedať na túto otázku, aby ste vy, drahé ženy, dokázali udržať rovnováhu a harmóniu vo vašej strave.

Čo je potrebné pre krásu

Vonkajšie zložky ženskej krásy sú zdravá koža, nechty, vlasy a vlasy.štíhla postava.O poslednom bode sa porozprávame o niečo neskôr, ale teraz sa zaoberáme prvými tromi bodmi.

Takže, aký druh živín a stopových prvkov prispieva k vašej kráse.

Antioxidačné vitamíny

Podľa vedy je to oxidácia, tj interakcia s kyslíkom je príčinou deštrukcie buniek a starnutia (myslite na hrdzu, ktoráje proces oxidácie železa).Preto použitie antioxidantov (antioxidantov) tento proces výrazne spomaľuje.

ANech vás reklama uisťuje, že ich „zázračné prostriedky“ sú plné antioxidantov, všetky majú chemický pôvod.

Medzitým sa v potravinách nachádza mnoho prírodných antioxidantov. Preto je potrebné zahrnúť tie produkty, ktoré obsahujú vitamíny A, C a E, antioxidanty z prírody do dennej diéty.

Ich zoznam je veľmi veľký, preto uvádzame len najbežnejšie výrobky. Mrkva, šalát, paradajky, tvaroh obsahujú vitamín A. Rakytník, špenát, brokolica, obilniny a strukoviny sú bohaté na vitamín E. A citrusové plody, divoká ruža, jablká a kyslá kapusta sú prirodzenými skladmi vitamínu C.

Používajte tieto a iné výrobky, ktoré ich obsahujú častejšie, aby sa zabránilo procesu starnutia.

Nenasýtené mastné kyseliny

\ t

Dávajú ženskej pleti pevnosť a pružnosť, posilňujú zdravie nechtov a dodávajú vlasom lesk. Preto zahrňte do svojho jedálnička rastlinné oleje, rovnako ako orechy, olivy a avokádo, ktoré majú tieto užitočné prvky.

Omega-3 kyseliny

Urýchľujú metabolizmus, kontrolujú hladinu cukru a cholesterolu v krvi, pomáhajú posilňovať nervový systém a pôsobiť v našom tele viacmnoho užitočných funkcií.

Preto ženy jednoducho musia zahrnúť do svojej ponuky výrobky obsahujúce omega-3 kyseliny.Ich hlavným zdrojom je rybí olej.A predsa, rad bylinných prípravkov.

Collagen

Je to hlavný proteín, ktorý sa nachádza v spojivových tkanivách vrátane kože.Poskytuje ochranu, väzbu a opravu buniek.Kolagén, ktorý prispieva k ich hydratácii, udržuje bunky pružné a trvácne.

Nenechajte sa ponáhľať s reklamou a nakupujte množstvo kozmetických prípravkov.Kolagén môže byť syntetizovaný samotným telom.

Konzumáciou živočíšnych produktov, najmä žíl a kostí v mäsových výrobkoch, získateporcie kolagénu úplne prirodzené.

Budovanie v našich bunkách by malo vylúčiť fajčenie a alkohol, čo tomuto procesu bráni.

Čo je potrebné pre štíhlu číslicu

A teraz sa vráťme k štvrtému odseku a hovoríme o štíhlom obrázku.Nadmerná hmotnosť je ďalším dôvodom predčasného starnutia, nehovoriac o estetickej zložke ženyKrásu.

Nadmerná hmotnosť nastáva vtedy, keď množstvo kalórií prijatých s jedlom prevyšuje, koľko môže telo stráviť. Preto, aby sa zachovala krása a zdravie, je dôležité nielen jesť správne, ale aj správne stráviť prijatú energiu.

Pri zostavovaní diéty pre ženy by sa malo brať do úvahy telesná aktivita jednotlivca, pamätajúc nielen domáce a pracovné záležitosti, ale aj ďalšie fyzické aktivity. Napríklad pri športe alebo chôdzi.

Priemerný počet kalórií denne pre ženu vo veku 25 - 40 rokov je približne 2000 - 2500 kalórií v závislosti od jej životného štýlu: čím je aktívnejšia, tým vyššia je kvantitatívna hodnota.

Ďalším faktorom úbytku hmotnosti je správny metabolizmus (metabolizmus). Nesprávna strava, zlá ekológia a neaktívny životný štýl spomaľujú tento proces a prispievajú k nárastu telesnej hmotnosti.

Zahŕňajú celé zrná, červené fazuľa, kapusta, špenát a rôzne iné potraviny vo vašej ženskej strave. Potom sa metabolizmus zvýši a proces schudnutia pôjde rýchlejšie.

V ideálnom prípade by mala vaša ponuka zahŕňať čerstvú zeleninu a ovocie (najmenej 50% z celkového množstva), vlákninu, chudé mäso, bielkoviny a tie zdravé potraviny, o ktorých sme hovorili vyššie.

Samozrejme, zdravá strava nie je súborom prísnych pravidiel, ktorých porušenie si musíte prísne trestať. V živote by malo byť vždy miesto pre príjemné"Mňam", aj keď nie tak zdravý.

Hlavnou vecou nie je zneužívať ich.A nechajte svoje jedlo nielen bohaté a rozmanité, ale aj užitočné.

Zdravie a krása pre vás, drahé ženy!

Fotografie ženskej stravy

.192]