Z akého veku môžete nosiť dieťa v klokaní - 77 fotografií vhodného zariadenia pre rodičov

Moderný trh s tovarom pre tehotné ženy a mladé matky je plný rôznorodosti. Veľa nových zariadení určených na uľahčenie života dieťaťa a jeho matky, aby čo najpohodlnejšie šťastné detstvo dní čo najpohodlnejšie.

Jedným z týchto „stožiarov“ je klokan. Ak nie ste oboznámení s týmto vynálezom, na internete môžete nájsť veľa fotografií klokana na prepravu dieťaťa.

Toto je univerzálne zariadenie na prenášanie novorodencov pohodlne nosených na pleciach rodiča, na páse sú ďalšie upevňovacie prvky. Dieťa je umiestnené v ležiacej alebo sediacej polohe, v závislosti od veku, je bezpečne upevnené špeciálnym pásom.

Neexistujú žiadne osobitné kontraindikácie a zákazy používania klokanov. Ak ste vy a vaše dieťa sú tak pohodlné, potom pomocou tohto vynálezu vám prinesie veľkú úľavu, ako môžete ľahko vidieť.

Starší ľudia, babičky sa často stávajú oponentmi všetkého nového a nezvyčajného, ​​presviedčajúc ich, že vo svojej mladosti sa bez nej darili veľmi dobre. Mladé matky môžu mať aj otázky, z ktorých jeden môže mať dieťa v klokaní?

Prípustný vek dieťaťa na použitie

\ t

Pokiaľ ide o otázku, koľko mesiacov je možné nosiť dieťa v klokaní, lekári odpovedajú: dokonca aj od narodenia. Hlavná vec, ktorú musíte pochopiť, je správny výber modelu. Pre najmenších (do 5 - 6 mesiacov) existujú štruktúry, v ktorých je dieťa umiestnené horizontálne.

Keď sú chrbtica a svaly dieťaťa silné a je pripravený sadnúť si, môže byť presunutý na „sediaci“ klokana.

Výhody prenášania

Nosenie klokana výrazne uľahčuje život mladej matky, na ktorú naraz narazili mnohé nové povinnosti, na ktoré často nie je pripravená. Toto zariadenie uvoľní ruky, to znamená, že je možné robiť domáce práce.

Dieťa je však s ňou vždy v nedohľadne, čo znamená, že je zbytočné neustále chodiť do detskej izby. Áno, a dieťa na hrudi svojej matky je pokojnejšie.

Vymenujme hlavné výhody batohov na klokan:

  • dieťa je neustále so svojou matkou, pod dohľadom,
  • Žena má možnosť vykonávať domáce práce ľahko, jej ruky nie sú obsadené,
  • používanie klokana počas prechádzok eliminuje potrebu nosiť kočík,
  • dieťa sa cíti príjemne, je teplé, rýchlo zaspáva, otrasené pohybmi a hlasom svojej matky,
  • klokan spoľahlivo upevňuje dieťa,
  • možnosť previezť deti do klokana od narodenia,
  • nízke náklady.

Pravidlá výberu a použitia

Na to, aby sa používanie klokana čo najviac uľahčilo, sme definovali základné požiadavky na výber nákupu:

Venujte pozornosť kvalite materiálu a krajčírstvu. Samozrejme, že hmotnosť dieťaťa nie je tak veľká, avšak materiály a švy musia byť silné, bez chýb,lepenie nití a voľných línií.

Spojovacie materiály, pásy a zámky by mali byť z dobrého materiálu, pevne držať hmotnosť bez uvoľnenia napätia. Pozrite sa na ich prácu, než si kúpite.

Jednou z priorít pri výbere klokaního vaku by malo byť pohodlie vášho aj dieťaťa. Pre mamu je veľmi dôležité mať správne rozloženie hmotnosti na pleciach a chrbte, čo uľahčuje nastaviteľné ramenné popruhy a opasok.

Pre dieťa je dôležité, aby mal dostatok miesta, nič ho nestiahlo. Dôležitá je aj prítomnosť pevného operadla a opierky hlavy, ktorá poskytuje pohodlný spánok.

Prečítajte si návod na použitie a odporúčania výrobcu o tom, ako staré je vrecko. Nie je vždy možné určiť to podľa oka.

Uveďte a skontrolujte, či je možné upraviť veľkosť, pretože dieťa rýchlo rastie a bude potrebná korekcia.

Odporúča sa uskutočniť takýto nákup spolu s dieťaťom, aby sa okamžite pokúsil o klokanie sám a správne otestoval všetky možné funkcie.

Preventívne opatrenia

Trvalé postavenie dieťaťa v jednej polohe nie je žiaduce, preto nepoužívajte „kenguryatnik“ dlhšie ako 1-2 hodiny. Vyberte dieťa pravidelne, nechajte ho zahriať.

Uistite sa, že ruky a nohy nie sú stlačené. Dbajte na detskú pokožku, aby popruhy a tvrdé okraje nedráždili telo.

Tiež nezabudnite, že vaša prítomnosť v peci pri varení môže poškodiť dieťa pred vami.

Sling ako typ klokan

\ t

Mnohí lekári sú k tejto pomôcke skeptickí v skorých štádiách (až do šiestich mesiacov), pretože sa domnievajú, že poloha chrbtice a končatín dieťaťa by mala byť čo najviac voľná.

Je zrejmé, že toto nie je menej vhodné zariadenie, ktoré sa dá dokonca vyrobiť vlastnými rukami.

V každom prípade, pretože koľko mesiacov niesť dieťa v klokaní a kedy - v praku, alebo odmietnuť úplne používať tieto nové výrobky - sa rozhodnete.

Fotografie dieťaťa v klokaní