Vankúš na kŕmenie dieťaťa - nepostrádateľná vec pri kŕmení + fotky

Ošetrovateľské matky vedia, ako sa ich ruky unavujú, keď musia svoje dieťa dlho držať svoje prsia.

Dieťa rastie, pridáva váhu, materské ruky sú v napätí necitlivé.Preto hovoria: „Ďakujem!“ Tým, ktorí vynašli vankúš na kŕmenie.S tým sa znižuje zaťaženie, čo umožňuje matke uvoľniť ruky.

Funkcie vankúša pre dojčatá

Detský vankúš pre dojčatá je druh mäkkej „kolísky“.„V ktorom dieťa bude ležať pohodlne bez toho, aby zaťažilo matky.Pomocou neho si môžete vybrať polohy pre pohodlné pripojenie dieťaťa k hrudníku.

Dôležité funkcie:

  • zachytáva telo dieťaťa pri nasávaní prsníka;
  • vám umožňuje zmierniť zaťaženie rúk a svalov krku matky;
  • vytvára pohodlie počas kŕmenia pre matku, pre dieťa;
  • uvoľnenie záťaže na chrbte ženy jej umožňuje udržiavať správne držanie tela;
  • umožňuje Mom urobiť niečo iné - pretože jej ruky zostávajú voľné.

Vankúš je vhodný na použitie pri cestovaní, môže byť navyše použitý na podporu dieťaťa počas spánku, na gymnastické cvičenia a hry, vankúš v tvare písmena „C“ pomôže tehotnej žene.podporuje žalúdok.

Jedným slovom, jednoduchosť používania si mamičky uvedomujú, že je dôležité správne zvoliť typ vankúša.

Druhy vankúšov

Najobľúbenejšími sú vankúš v tvare písmena „U“ v tvare písmena „C“.Prvá možnosť, napriek niektorým z jej objemnosti, bude veľmi výhodnákeď dojčí dieťa, uvoľňuje záťaž z tela matky čo najviac.

Fotografia jasne ukazuje, ako používať vankúš na kŕmenie dieťaťa.Keď sa používa vankúš, jedna časť je zapnutá za chrbtom ošetrovateľky a dieťa je umiestnené na druhej strane, s bruchom na matkinom žalúdku, pričom hlava je umiestnená oproti bradavke.

Pohľad na vankúš v tvare písmena „C“ vám umožňuje pripevniť dieťa ku každému prsníku a zmeniť polohy.Ona je zvyčajne vybraný často cestovanie s dieťaťom mamičky.Neskôr sa dá použiť na podporu dieťaťa pri sedení.

Vankúš v tvare „I“ sa zvyčajne zhoduje s rastom osoby, čo je výhodné v tom, že môže mať rôzne formy, čím sa vytvára pohodlie a možnosť aplikovať dieťa inak ako na prsník.kŕmenie.

Vankúš na kŕmenie dojčiat v tvare písmena „G“ nie je taký ťažkopádny ako tvar „U“, pri zmene prsníka počas kŕmenia ho môžete jednoducho otočiť a posunúť.dieťa na druhej strane.Je tiež užitočná počas tehotenstva - krátka časť vankúša môže byť umiestnená pod nohami mamičky.

Okrem tohosú vankúše vo formebumerang, obdĺžnik s dĺžkou do 2 metrov, v prípade potreby transformačný, s vreckami, popruhmi, samolepkami.

Podkovové vankúše sú k dispozícii pre dvojčatá, čo vám umožňuje kŕmiť obe deti súčasne.To synchronizuje ich biorytmy, čo podporuje rozvoj detí.Fotografia ukazuje takú možnosť vankúša na kŕmenie.

Aký druh plniva je lepší

Pri výbere vankúša treba v prvom rade venovať pozornosť prirodzenosti a hypoalergénnosti jeho plniva.V špecializovaných predajniach požiadajte o certifikát potvrdzujúci bezpečnosť výrobku.Dbajte na elasticitu, hustotu štruktúry vankúša.

Je vhodnejšie mať možnosti s odnímateľným krytom, aby ste ho mohli odstrániť a umyť.Bavlna, kaliko, satén - najlepšie možnosti pre vrchný poťah na vankúš.Pri použití vyfúknite, umyte, skontrolujte integritu.

Pri výbere plniva majte na pamäti:

  • Pohánková šupka je bezpečná pre zdravie drobkov.Malé častice sa nalejú, poskytujú ľahký masážny efekt, vankúš dobre sleduje kontúry tela dieťaťa, je ľahký, ale nedá sa umyť - starostlivosť jetrasie. Prach môžete odstrániť vysávačom.
  • Perly z polystyrénu robia z vložky mäkkú, trvanlivú.
  • Holofiber - praktický, bezpečný. Nevýhodou je rýchly tvar.
  • Syntetický zimič, penová guma je nepohodlná pre detský vankúš - zmršťovací, pružinový. Pre veľmi malé dieťa drsné.

Najlepšie vankúše na kŕmenie

Predstavujeme vám zoznam vankúšov, ktoré uznávajú mamičky, pediateri a odborníci:

Vankúš Anita (Rakúsko) s polystyrénovými mikrogranulátmi v polyesterovom obale neabsorbuje vlhkosť, je ľahko umývateľný. Nielen cena poteší - od 4000 rubľov.

Penový vankúš na dvojčatá Milk Rivers Twins (Rusko) - vhodný na kŕmenie, oprava detí. Cena - od 2000 rubľov.

Vankúš, ktorý bude pohodlný pre tehotné ženy av budúcnosti bude užitočný na dojčenie - Velina od ruského výrobcu. Bavlnené veko, penové polystyrénové peny, primeraná cena.

Známy ruský výrobca Globex ponúka možnosť rozpočtu od 700 rubľov - vankúš Nanny, ktorý berie do úvahy anatomické vlastnosti mamičky a dieťaťa.

Drahý, ale funkčný vankúš izraelského výrobcu Born free - trojúrovňový variant, výška môže byť pre dieťa zvolená pohodlne.

Nemecká verzia - vankúš Theraline, svetlý, multifunkčný, bude užitočný už dlhý čas, čo pomôže dieťaťu rásť a rozvíjať sa.

Lacný mäkký a ľahký vankúš s dvojitým obalom - Mama's Helper (Rusko).

Vankúš môže byť šitý aj vlastnými rukami. V každom prípade, či už kúpil alebo self-made, bude nielen oslobodiť ruky matky, ale aj pomôcť správny vývoj vášho dieťaťa.

Foto vankúšov na kŕmenie detí