Vaječná maska ​​- krása a prirodzené zdravie v jednoduchých riešeniach! + 59 fotiek

V modernom zhone, mnoho žien nemá vždy čas na návštevu salónu krásy. V tomto prípade pomôže tajomstvo domácej starostlivosti o pleť.

Mnohé masky obsahujú vajcia, čo znamená, že hlavná zložka masky je vždy po ruke. Tento produkt bude užitočný pre vlastníkov všetkých typov pleti.

Bielkoviny a žĺtky môžu pomôcť s problémami suchej a mastnej kože. S cieľom odstrániť problémy suchej kože, mali by ste si masku so žĺtkom. Ak chcete urobiť masku pre mastnú pleť, potom proteíny sú najlepšie pre tento účel.

Bielkoviny tiež pomáhajú bojovať proti akné a čiernym škvrnám. Na dosiahnutie väčšieho účinku sa do masiek na vajcia pridávajú éterické oleje.

Pred aplikáciou masky na pokožku by ste sa mali poradiť s odborníkom, pretože tento liek môže spôsobiť alergie.

Nevýhodou týchto masiek je, že sa nemôžu použiť na rôzne kožné lézie.

Vajcia je zdravý výrobok bohatý na vitamíny a stopové prvky. Preto sú veľmi populárne masky na vajcia.

Vitamín A, ktorý je obsiahnutý vo vajci, pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky. Aj vo vajci je lecitín, ktorý pomáha omladiť pokožku, urobiť ju jemnou a vyhladiť malé vrásky.

Preto pre suchú pokožku musíte urobiť masky z vaječného žĺtka.

Proteín je schopný liečiť kožu, utiahnuť malé mikrotrhliny aprebytočný lesk vysušte.Účinok proteínových masiek bude obzvlášť dobre viditeľný, ak sa vykonáva na kurze každých 4-5 dní.

Táto tvárová maska ​​vyrobená z vaječného bielka môže vyriešiť problém čiernymi bodkami, ak konáte neustále.

Vajcia je užitočné nielen v častiach, ale aj v celom rozsahu.Prepeličie vajcia pôsobia veľmi dobre na koži, pretože obsahujú viac rôznych mikroelementov ako slepačie vajcia.

Použitie masky na vajcia doma môže pomôcť ženám so zmiešaným typom.Kurz masiek na tvár prepeličných vajec pomôže pokožke dodať svieži a dobre upravený vzhľad.

Recepty na vaječné masky

Pri výrobe masky na vajcia musíte poznať typ pleti.Ako urobiť masku na vajíčka pre majiteľov suchej kože?

Vezmite 1 žĺtok, porazte ho vidličkou a položte na umytú, čistú tvár.Uchovávajte 30 minút a potom opláchnite vodou.

Je dôležité si uvedomiť, že maska ​​by sa nemala vypierať horúcou studenou vodou, inak žĺtok môže variť a usadí sa na koži šupkami.

Maska žĺtok s medom

Vezmite 1 žĺtok, porazte ho 1 lyžičkoutekutý med. Táto maska ​​sa uchováva na koži po dobu 15 minút a opláchne teplou vodou.

Na to, aby bola maska ​​posilnená, možno k nej pridať rôzne druhy ovocia. K tomu, poraziť 1 žĺtok s 1 lyžičkou ovocného pyré. Táto maska ​​sa zmyje po 15 minútach teplou vodou.

Teraz zvážte masky pre mastnú pleť

Najjednoduchšou maskou je vziať proteín z 1 vajca a poraziť ho. Potom aplikujeme túto zmes na pokožku tváre a držíme ju, kým nie je úplne suchá.

Takáto maska ​​musí byť vypraná iba studenou vodou, môže byť veľmi ťažké variť v horúcich veveričkách a opláchnuť ju.

Na dosiahnutie väčšieho účinku sa do proteínovej masky môžu pridať rôzne zložky. Napríklad koňak pomôže rozptýliť prietok krvi a pomôže zbaviť sa plytkých vrások.

Na tvárovú masku od vrások s koňakom a bielkovinami premiešajte 1 vajce šľahané bielkoviny s rovnakým podielom citrónovej šťavy a brandy a pridajte 2 lyžice šťavy z uhoriek.

Táto maska ​​sa aplikuje na vopred očistenú tvár a čaká sa, kým nie je úplne suchá. Umyte vodou pri izbovej teplote vopred.filtruje.

Foto receptúry na tvárové masky z vajec