Tvárové masky doma - najlepší výsledok s jednoduchosťou zložiek + foto

Rovnako ako v obrovskej rade receptov na tvár masky na tvár, vyberte najúčinnejšie možnosť, ktorá vám pomôže rýchlo vyrovnať sa s problémami?

Ponúkame poradenstvo pri správnej voľbe tvárovej masky doma, čo prispieva k rýchlej obnove kože a odstráneniu jej porúch.

Pri výbere vhodnej masky je dôležité zamerať sa na:

  • veková kategória;
  • typ a potreby pokožky;
  • sezónnosť;
  • zloženie.

Príprava kože

\ t

Pred aplikáciou masky na pokožku tváre doma je potrebné vyčistiť pokožku kozmetiky špeciálnym nástrojom.

Odstránenie make-upu by sa malo vykonať pomocou čistiaceho prostriedku na tvár. Poslednou fázou je odlupovanie alebo odlupovanie.

Odlupujúce sa odumreté kožné bunky sú dôležité pre účinné prenikanie všetkých zložiek masky do kože s cieľom zabezpečiť maximálny účinok jej aplikácie.

Pozor! Ľudia, ktorí trpia alergickou reakciou, by mali pred aplikáciou masky otestovať v oblasti lakťa alebo zápästia.

Hydratačné masky

\ t

Uhorka. To bude trvať uhorky, ktoré majú byť ošúpané, potom nakrájame na kocky, odstrániť všetky semená a mletie s mixérom.

Vo výslednej hmotnosti pridajte pol pohára akéhokoľvek tuku kefír, a tiež suché mlieko (1 polievková lyžica). Všetko premiešajte a naneste hladkú pastu20 minút.

Avokádo.Bude vyžadovať zrelé ošúpané ovocie bez kosti.Je nutné ju rozomlieť vidličkou a výslednú hmotu aplikovať na pokožku 15 minút.

Aloe vera.Ak chcete vedieť, ako urobiť masku z tejto rastliny, potom nakrájajte jemne nakrájaný list, potom ho rozomlieť mixérom, aby ste šťavu vytlačili bežnou gázou.

Výsledná šťava sa zmieša s niekoľkými lyžičkami prírodného medu, pričom sa výsledná hmota starostlivo premieša.Naneste na pokožku pol hodiny.

Výživné masky

S tvarohom.Vezmite si pár lyžíc tvarohu a zmiešajte s jednou lyžičkou prírodného medu.Výsledná maska ​​je vhodná pre problémovú tvár.

S kyslou smotanou.Je potrebné skombinovať niekoľko lyžíc nekyslej kyslej smotany s kokosovým olejom (1 lyžička).Výslednú kompozíciu naneste na pokožku a premývajte po 25 minútach.Odporúča sa pre suchú pokožku.

Masky s účinkom proti starnutiu

So želatínou.Želatínu je potrebné pripraviť a dať na oheň napuchnutú zmes.Akonáhle sa zohreje, pridajte polovicu banánov.Naneste na pokožku tenkou vrstvou, ako na fotografiitvárové masky doma 15 minút.

S broskyňou.Vezmeme olúpanú broskyňu a kašu.Výsledný kašu zmiešame s tvarohom (1 polievková lyžica).

Сproteín.Ak chcete pripraviť zloženie, budete potrebovať vaječný bielok, kapsule vitamínov E, A v tekutej forme, rovnako ako ľanový olej (1 lyžička).Hmotnosť sa aplikuje na pokožku pol hodiny.

Expresné masky

Uhorka.Plátok pred-olúpané uhorky krúžky.Aplikujte kyslú smotanu s nízkym obsahom tuku na čistú tvár a potom aplikujte plátky uhorky.Po 15 minútach sa premýva.

S mäty.Pre letných obyvateľov nie je problematické urobiť liečivý kokteil.Potrebujete niekoľko listov tejto byliny, niekoľko jahod strednej veľkosti, lyžicu nie kyslej smotany.Chop rastliny a kombinovať s jahodami, kyslou smotanou.Naneste hmotu na tvár po dobu 25 minút.

S lamináriou.Riasy je možné zakúpiť v ktoromkoľvek kiosku lekárne.Rozpustite jednu lyžicu vo vriacej vode a po ochladení pridajte med (1 lyžičku), dôkladne premiešajte.Naneste na pokožku 15 minút.

Skladovanie masiek

Samoobslužné masky sa dlhodobo neskladujú,ich zloženie zahŕňa iba prírodné zložky. To zaisťuje rýchle prenikanie škodlivých baktérií do produktu, čo vedie k jeho rýchlemu poškodeniu.

Ak ste urobili masku vo veľkých množstvách, potom ju aplikujte nielen na tvár, ale aj na výstrih, krk, ktorý tiež vyžaduje starostlivú starostlivosť.

Masku uchovávajte iba na chladnom mieste maximálne tri dni v nádobe s pevným viečkom.

Neuchovávajte v mrazničke výrobok, podľa toho, čo bielia tvárovú masku doma alebo má zdvíhací účinok.

Ak je prípravok pripravený suchý, potom jeho doba skladovania môže byť určená skladovateľnosťou použitých výrobkov, pretože maska ​​môže byť zriedená vodou tesne pred jej nanesením na kožu.

Foto ukážky tvárových masiek doma