Tvárová maska ​​z čiernych bodiek - keď je krása nad všetkým + foto

Na tvári sú čierne bodky?Nie je to desivé!

Chcem vyzerať krásne všetkým, ale ženy to potrebujú.Veľmi častým problémom, ktorý vám bráni vyzerať krásne, sú čierne bodky na tvári.

Je veľmi ťažké s nimi bojovať, pretože na pokožku pôsobí mnoho faktorov, hlavnými faktormi sú vnútorná fyziológia každej osoby a vplyv životného prostredia.

Proces výskytu čiernych bodiek je spôsobený tým, že hormonálna regulácia a nervová regulácia mazových žliaz sú narušené.

Zvýšená sekrécia mazu narušuje procesy horného epitelu v blízkosti vlasových folikulov.To vedie k tomu, že prach, častice odumretej kože a kozmetiky sa zhromažďujú v ústach folikulu.

Táto celá hmota upcháva vlasový folikul a oxiduje pod vplyvom kyslíka, čo mu dáva čiernu farbu.

Takéto čierne body sa nazývajú otvorené komedóny.Sú považované za najbezpečnejšie a zbaviť sa ich pomerne ľahko pomocou čistiacich masiek na tvár z čiernych bodov.

Uzavreté komedóny, ktoré vyzerajú ako belavé globule, vo veľkom počte už môžu spôsobiť malé ohrozenie - zápal kožných tkanív.

Zdá sa, že sú dôsledkom poklesu kože kyseliny linolovej, ktorá je zodpovedná za ochranu kože pred choroboplodnými zárodkami.V prípade hojnej a dlhotrvajúcej kožnej vyrážky sa musíte poradiť s dermatológom.

Ako sa zbaviť čiernych bodov?

Existuje takéVšeobecne sa verí, že čierne body by mali byť vytlačené, a preto je možné sa ich zbaviť. Ale to vôbec nie je, pretože je ťažké úplne stlačiť komedo.

V niektorých častiach tváre je veľmi ťažké to urobiť bez poškodenia kože. V poškodených oblastiach kože môže ľahko spôsobiť infekciu, ktorá povedie k zápalu a vzniku uzavretých komedónov a dokonca aj malých jaziev.

Bezpečný a bezbolestný spôsob, ako sa zbaviť komédií, je čistenie pokožky tvárovými maskami z čiernych bodiek.

Existuje mnoho rôznych domácich receptov na výrobu čistiacich masiek na tvár z čiernych bodiek.

Zložky, ktoré sú pre nich jednoduché, sa dajú ľahko nájsť a recepty na varenie nie sú zložité. Ale na druhej strane, účinnosť takýchto masiek je vysoká, okrem toho, že sú zbavené čiernych škvŕn, tiež sa starajú o pokožku tváre a robia ju zdravou.

Pravidelné používanie domácich masiek na tvári vás na krátku dobu ušetrí od čiernych škvŕn v závislosti od stupňa ich počtu.

Recepty na masky

Dnes existujeVeľké množstvo receptov na tvárové masky na čierne škvrny a rád by som vám o nich stručne povedal:

Kefírová maska ​​je vyrobená z mletých ovsených vločiek 40 g, štipky sódy a šálky kefíru. To všetko sa dôkladne premieša a aplikuje sa na tvár po dobu 15 minút.

Ryžová maska ​​sa vyrába len z ryže a vody. Ryža bude musieť byť naliata cez noc s vodou (dva až jeden pomer), potom ryža by mala byť hnetená ako zemiaková kaša, a aplikovať na tvár na rovnakých 15 minút.

Želatínová maska ​​sa vyrába z dvoch tabliet s aktívnym uhlím, ktoré sa musia rozomlieť na prášok, 40 ml vody a dve lyžičky želatíny.

To všetko je v mikrovlnnej rúre mierne zahriate, aby bolo ľahšie miešať želatínu, potom môžete štetcom aplikovať na tvár. Po vytvrdnutí želatíny odstráňte masku.

Kávová maska ​​je vyrobená z 30 g kávových zŕn a mletých vločiek, ako aj štipky soli a 15 g mletých fazúľ, všetko zmiešané so zakysanou smotanou.

Naneste ako drhnutie, vmasírujte ho do pokožky masážnymi pohybmi a potom nechajte pôsobiť 20 minút.

Osobitne chcem zdôrazniť veľmiÚčinným liekom na čierne škvrny je maska ​​na tvár pre tvár.

Používa sa len bielkovina, pretože má lepkavé vlastnosti. Naneste ju na tvár a nalepte na ňu obrúsok. Keď proteín vyschne, ostrý pohyb na odtrhnutie vložky.

Takáto maska, bez vynaloženia veľkého úsilia, môže neškodne extrahovať mnoho veľkých komedónov.

Áno, existuje mnoho rôznych dobrých tvárových masiek z čiernych bodiek, ale skôr, ako ich použijete, pre silnejší účinok, musíte vopred pripraviť kožu.

Veľmi dôkladne očistite pokožku od make-upu a nečistôt. Po tom, tvár musí byť dusená na zväčšenie pórov. To možno urobiť tým, že drží hlavu nad parou bylinné vývar. A potom použiť masku.

Foto receptúry na tvárové masky z čiernych bodiek