Studený liek - tradičné a špičkové metódy liečby + foto

Človek môže chytiť zimu, keď to vôbec neočakáva. Takmer každý z nás pozná symptómy: bolesť v krku, celkovú slabosť, kýchanie, výtok z nosa a neustále používanie vreckovky.

Čo robiť v tejto situácii?

Nechcem prevziať „nemocnicu“, ale pracovať v takomto stave je náročná úloha. Ďalej pochopíme, čo je v súčasnosti najúčinnejší liek na prechladnutie a ako sa chrániť pred chorobou.

Preventívne opatrenia

\ t

Jeseň a jar sú časy, keď sú ľudia najviac ohrození akútnym respiračným ochorením. Človek môže ľahko chytiť akútne respiračné ochorenie, keď odchádza z domu. K tomu zvyčajne dochádza po hypotermii.

Niekto namočil nohy a odozva tela nebude trvať dlho, kým sa objaví - objaví sa nádcha alebo začervenanie hrdla. Ďalší bude mokrý v daždi, ale to nebude chorý. Ako je to možné?

Tajomstvo je jednoduché - choroby obchádzajú ľudí so silnou imunitou.

V záujme ochrany zdravia musíte posilniť obranný systém vášho tela už od útleho veku. Kde nájsť lieky proti chrípke a chrípke je lepšie ako prevencia?

Vypočujte si užitočné rady a všetko bude v poriadku:

 • Robte cvičenia v dopoludňajších hodinách. Po cvičení si vezmite sprchu
 • Cvičenie. To môže byť plávanie, lyžovanie alebo beh.
 • Vzdať sa zlých návykov.
 • Jedzte správne. Dbajte na totak, aby denná strava bola obohatená o vitamíny. V čase obeda sa uistite, že jete čerstvú zeleninu a ovocie.
 • Ak je imunita slabá, potom ju posilnite špeciálnymi prípravkami. Echinacea tinktúra a Immunal sú výrobky, ktoré stoja za to.
 • V chladnom období, keď začínajú epidémie, používajte oxolínovú masť. To sa stane spoľahlivou bariérou v spôsobe vírusov.
 • Vyhnite sa návrhom. Ak sa potíte, môžu spôsobiť chlad.
 • Zastre svoje hrdlo. Na noc v chladničke dajte vodu a ráno pite dúšok.

Čo robiť, aby sa úspešne odohralo studené?

Domáce lieky na prechladnutie pomôžu dobre, ak sa choroba práve začína. V pokročilom štádiu ochorenia sa zvyčajne ťažko lieči. V tomto prípade, ľudové prostriedky na prechladnutie sa používajú ako doplnkové, okrem lekárskej starostlivosti.

Ako zabrániť prechladnutiu? Pri supercooling pomôže lipa med s malinovou marmeládou. Pripravte si horúci čaj pre seba, ktorý odstráni teplo, prikryje sa teplou prikrývkou a zahrieva sa pod ním niekoľko hodín.

Bolesti hrdla - opláchnite soľou. Ak sa zápalový proces začal, pripravte eukalyptový extrakt. Liečivá rastlina zabíja baktérie a pomáha pri zápale.

Ak spozorujete prvé príznaky indispozície, použite najúčinnejší liek na nachladnutie.Horúci čaj s citrónom rýchlo pomáha pri bolestiach v krku.

Lieky so silnými symptomatickými účinkami

Lieky sú vynikajúce pri odstraňovaní počiatočných príznakovchoroby:

 • všeobecná slabosť;
 • horúčka;
 • upchatie nosa a opuch.

Coldrex pôsobí jemne.Odporúča sa aplikovať v prípade, že stav pacienta nie je vážny.

Paracetamol, ktorý je prítomný v zmesi, znižuje teplotu.Ak sa choroba už vyvinula, potom Coldrex bude neúčinný.

Na pomoc pacientovi potrebujete účinný liek proti prechladnutiu a chrípke, ktorý neobsahuje fenylefrín.Napríklad AntiHrippin eliminuje príznaky ARVI, ale nezvyšuje krvný tlak a nepoškodzuje srdce.

Existujú antibiotiká, ktoré môžu poraziť zimu.Cibuľa s cesnakom príde na pomoc pacientovi.Cibuľu je potrebné nakrájať a vdychovať jej páry.Rozviňte strúčik cesnaku a dajte túto zmes na vatu.Výsledné tampony vložené do dutín.

Ak držíte nohy v horúcej vode s horčicou,zahriať ich, potom to môže pomôcť.Ale aby sa taký kúpeľ odporúčal na samom začiatku vývoja ochorenia.

Aké opatrenia by sa mali prijať, ak by ste sa nemohli chrániť pred chladom?

Vírusové ochorenia nie sú také hrozné ako ich komplikácie.Preto sa s nimi musí zaobchádzať okamžite.Používajte lieky, ak nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky.

Ardibol uľahčuje rýchle zotavenie a znižuje riziko závažných komplikácií.

Antigrippin stimuluje tvorbu interferónu, ktorý spoľahlivo chráni zdravé bunky.

Je zbytočné liečiť vírusovú infekciu antibiotikami.Nemôžu byť užívané bez lekárskeho predpisu, tieto lieky môžu zničiť škodlivé aj užitočné mikroorganizmy.

Čo mám robiť, ak sa teplota zvýšila?

Teploty do 38 stupňov sa nepovažujú za nebezpečné.Často sa telo dokáže vyrovnať s chladom.Tento proces je však potrebné kontrolovať.Chrípka nesená na nohách môže spôsobiť vážne komplikácie, ktoré sa budú musieť liečiť dlhú dobu.

Pamätajte!Pri vysokých teplotách by pacient malv súlade s pokojovým lôžkom.V posteli bude musieť stráviť aspoň dva dni.

Na rýchle zníženie teploty trieť telo vodkou a vodou v pomere 1:1.

Liečba nachladnutia ľudovými liekmi je jednoduchý a účinný recept.Zmiešajte spolu 1 polievková lyžica.l.maliny, med a maslo.Pridajte 30 g brandy alebo vodky, pohár horúceho mlieka a ½ lyžičky do zmesi.sóda.Pred spaním zmiešajte zložky a vypite.

Ako kašeľ?

Väčšina prechladnutí je sprevádzaná kašľom.Na riedenie hlienu a jeho odstránenie z tela použite Bromhexin, ACC alebo Ambraxol.Lieky pomôžu odstrániť hlien z pľúc.

Poplatky za prsia, ktoré sa predávajú v lekárňach, obsahujú kvety harmančeka a limetky.Takéto infúzie dokonale pomáhajú chladnému človeku.

Môže byť pripravený zčierna reďkovka.Vystrihnite stred ovocia a dajte tam med.Infúzia sa odporúča vypiť nalačno.

Med sa požíva s horúcim čajom alebo mliekom, 1 polievková lyžica.l.dosť na 1 šálku.Skutočný kašeľnápoj je zmes šťavy z jedného citróna s 800 ml prevarenej vody a 100 g medu.

Med sa mieša aj s aloe šťavou.Do zmesi môžete pridať trochu suchého vína.Trvať na 5 alebo 6 dní.Vezmite liek pred jedlom na 1 lyžičku.

Fotografie účinných prostriedkov nápravy za studena

)

228)