Šľapky - hlavné typy, výber modelu, trvanie liečby a oveľa viac + fotografie

Nesprávny skus nie je len estetický problém, ale aj možné budúce zdravotné problémy.

Najčastejšími následkami sú ochorenie ďasien, vývoj gastrointestinálneho traktu, vývoj zubného kazu a periodontálne ochorenie, bruxizmus (škrípanie zubov v spánku), ktoré vedie k oderu zubných tkanív, hryzenie tkanív v ústachbolesť v temporomandibulárnej zóne, ako aj krk.

Krivé usporiadanie zubov prináša nepohodlie a obmedzenia pre majiteľa, prispieva k psychickým problémom.

Tvorba nesprávneho uhryznutia pochádza z detstva, umelého kŕmenia dieťaťa, dlhodobého používania cumlíka, prítomnosti zlých návykov (hryzenie nechtov, sanie prstov atď.), Choroby orgánov prispievajú k tomu.dýchanie, ktoré vedie k návyku dýchania ústami, ako aj genetické predispozície (dedičný faktor).

Je možné umiestniť závorky?

Mnohí ľudia sa zaujímajú o to, či je možné vytvoriť traky, keď sa dlho vytvoril chrup molárov.

Moderný dizajn zubov nám našťastie umožňuje vyriešiť problém nesprávneho zubného uhryznutia tak bezbolestne a esteticky, ako je to len možné v každom veku.Zarovnanie zubov s rovnátka možno vykonať nielen pre deti, ale aj pre dospelých pacientov.

Označenia pre použitie zátvoriek:

 • Abnormálne umiestnenie jednotlivých zubov, tvorba abnormálneho uhryznutia ako celku (predpoklady - zatváranie čeľustí, vzdialenosť medzi zubami, posunutie)centrumatď.)
 • Plánovanie ústnej protézy
 • Oprava defektov úsmevu (korekcia symetrie, profilu)
 • Uzatvorenie nárazových zubov, ich tvorba v chrupu
 • [[PDN 24]

  Pred inštaláciou výstuh je potrebné vykonať dôkladnú ústnu hygienu, vyliečiť všetky zuby postihnuté zubným kazom a následne prísne dodržiavať odporúčania ošetrujúceho lekára.

  Kontraindikácie montáže konzolových systémov:

  • Prítomnosť zubného kazu, viacnásobných korún, výplní
  • Nedostatok veľkého počtu zubov
  • Ochorenia nervového systému spojené s duševnou poruchou, rad ďalších chorôb a patológií (kardiovaskulárne, endokrinné, zlé zrážanie krvi, HIV, cukrovka, tuberkulóza,lézie kostného tkaniva, novotvaru a nádoru atď.)
  • Alergické reakcie na použité materiály

  Čo je to karikatúrapotenciálov (zátvorky)?

  Multibondingový systém je štandardný súbor zariadení na korekciu zubných anomálií, ktorý zahŕňa rovnátka (prvky, ktoré sú pripevnené pomocou kompozitného materiálu priamo na zub), ortodontické oblúky, podväzky, zámky a krúžky a iné atribúty.

  Aby sme pochopili, aké efektívne je používanie takýchto štruktúr, môžete vidieť fotografie pred a po použití rovnátka.Takýto živý príklad okamžite odmieta všetky otázky týkajúce sa potreby používať systém konzol z hľadiska. \ Tzdravie a estetiku.

  Spony sú vyrobené z rôznych materiálov a pozostávajú zo základne, drážky, do ktorej je vložený oblúk, a upevňovacích krídel. Je to poloha oblúka, ako aj prídavné mechanizmy (pružiny, elastické pásy atď.) A prispievajú k tlaku na zuby, pri ktorých pôsobia správne.

  Najobľúbenejšie druhy trakov sú kovové (nerezová oceľ sa používa na výrobu), keramika, zafír, kombinovaný typ. Menej bežne používané návrhy z plastu, zlata atď.

  Kovové traky - najviac "staroveký", ale najúčinnejší variant v porovnaní s modernými zariadeniami. Sú cenovo dostupné, rýchle, ale príliš viditeľné pre ostatných.

  Keramické a zafírové (vyrobené z umelých kryštálov) vyzerajú estetickejšie. Plastové prvky môžu byť tiež transparentné, čo ich robí sotva viditeľnými, ale sú najmenej trvanlivé medzi všetkými. Táto skutočnosť ovplyvňuje trvanie liečby.

  Preto najlepšiu možnosť, pokiaľ ide o príťažlivosť a efektívnosť, možno nazvať keramické traky.

  Typy systémov konzol

  V závislosti od typu usporiadania štruktúr v ústnej dutine sú dva typy systémov viazania - vestibulárny a jazykový.

  V prvom prípade sa rovnátka nachádzajú na vonkajšej strane zubov, čo spôsobuje nepohodlie.

Prvky systému sú zreteľné, prispievajú k treniu vnútra líca, pier, prispievajú k hromadeniu plakov bez náležitej ústnej hygieny.Toto je však najbežnejší a najúčinnejší spôsob, ako napraviť skus.

Jazykový typ znamená upevňovacie traky na vnútornej strane povrchu zubov, čo ich robí neviditeľnými pre ostatných.Táto moderná metóda je obľúbená kvôli jej prednosti, ale je drahšia.Stojí za zváženie, keď nastane otázka - koľko sú rovnátka na zuboch.

Hlavné výhody lingválneho typu korekcie uštipnutia - nespôsobujú zmeny v kontúrach pier, asymetriu čeľuste, sú neviditeľné, dokonca ani pri otvorenom úsmeve, neovplyvňujú vývoj zubného kazu.

Okrem toho doba spracovania je kratšia s použitím systému jazykových zátvoriek v dôsledku aktívnejšejnárazové oblúky.

Príprava a výber systému konzol. Nastavovacie traky

Hlavná otázka, ktorá sa obáva pacienta, čo sa chystá opraviť skus - náklady na inštaláciu rovnátka? Odpoveď závisí od typu a materiálu výroby systému konzol, ktorý ste si vybrali.

Vestibulárne traky sú lacnejšie ako jazykové traky. Čo sa týka materiálu, najvýhodnejšou možnosťou je kovová konštrukcia, drahší zafír a tiež keramika. Mnoho ľudí si zvolilo kombinovaný variant - keramika je upevnená na hornej čeľusti a spodné kovové vzpery.

Okrem toho otázka „koľko by ste mali nosiť rovnátka“ zohráva dôležitú úlohu pre pacienta pri výbere systému?

Najmä toto je v podstate ženský a dospievajúci, ak je zvolený systém vestibulárnej zátvorky. Pacient sa cíti trápne a trápne kvôli zmeneným rysom tváre, niekedy sa dokonca objavia aj poruchy reči.

Počiatočná poloha zubov, celkový stav ústnej dutiny a vek pacienta ovplyvňujú trvanie liečby a účinnosť korekcie uštipnutia.

Predbežná príprava na inštaláciu nevyhnutne zahŕňa vykonanie profesionálnej ústnej hygieny, ošetrenia zubov a ďasien.

Lekár-ordon potom začne montovať traky na povrch zubov pre špeciálne kompozície, systém sa aktivuje upevnením oblúka. Oblúk je pripojenýzarovnanie radu zubov v správnej polohe.Je to tlak, ktorý nastáva v systéme, ktorý podporuje pohyb zubov.

NahradenieOblúky sa vyskytujú pravidelne (približne raz mesačne) pre efektívnejšie fungovanie systému konzol.

Spočiatku je možné nepohodlie a lepenie prvku na mieste trenia špeciálnym zubným voskom pomáha zbaviť sa trenia.

Pravidlá pre nosenie a starostlivosť počas ošetrovania

Ak ste sa stali majiteľom systému viažuceho lepidlá na prevenciu zubného kazu, zachujte zdravie ďasien a účinné výsledky pri vytváraní krásneho úsmevu.Musia byť dodržané nasledovné pravidlá:

​​
 • Nehryzte tuhé potraviny s prednými zubami
 • Nehrabujte semená, orechy, nejedzte karamelu, lízanky a iné lepkavé potraviny
 • Nepoužívajte sladké sladkostijedlo, farbivo
 • Dôkladne si vyčistite zuby, najlepšie po každom jedle
 • Začiatok ortodózynticheskuyu kefa zariadenie pre použitie ústnu hygienu (kefy, dentálna niť, zavlažovač)

bezpečný postup viedol po inštalácii odnímateľné alebopevné držiaky, ako aj pravidelné nosenie špeciálnych chráničov úst.

Foto rovnátka na zuby