Potravinová závislosť - metódy potlačenia psychologického problému + foto

Predpokladá sa, že závislosť od alkoholu je najnebezpečnejšia, najničivejšia pre ľudské telo a najbežnejšia v našom svete.

Odborníci sa domnievajú, že závislosť na potravinách je tiež nebezpečná.To spočíva v tom, že človek nemôže byť hodinu bez jedla, jedlo sa pre neho stáva drogou, dáva veľa radosti, je však vážne nebezpečenstvo.

Nepriaznivé chute potravín škodia zdraviu.Zvyk neustáleho jedenia sa považuje predovšetkým za psychologický problém a ľudia jednoducho nevedia, ako sa zbaviť psychologického problému závislosti na potravinách.

Čo je to závislosť od potravín?

Je potrebné vedieť, že závislosť na potravinách u ľudí je niekoľkých typov, nemožno ju porovnávať so závislosťou od alkoholu alebo cigariet.

Aby sa takáto choroba zbavila, je potrebné jasne pochopiť, ako človek jedí, koľko jedla, v akom čase, ktoré potraviny sú najžiadanejšie atď.

Druhy závislosti na potravinách

Prejedanie

Tento spôsob stravovania sa vždy považoval za najbežnejší a najnebezpečnejší.Človek sa necíti nasýtený pri konzumácii nadmerného množstva jedla.Tento problém je pozorovaný hlavne u detí v školskom veku.

V dôsledku toho majú tieto deti nadváhu, trpia \ tneustály pocit hladu, potom môžu narušiť metabolizmus, ktorý vedie k hormonálnym poruchám, skorej alebo neskorej puberte.

Neprijateľné množstvo tukov, bielkovín, sacharidov sa môže prijať do tela za deň.

Rodičia by mali starostlivo sledovať výživu svojho dieťaťa.

Bulímia

Závislosť od potravín, pri ktorej osoba po jedle, pol hodiny, opäť hľadá potravu. Toto ochorenie sa vyvíja medzi mladými aktívnymi ľuďmi, ktorí neustále žuva, občerstvujú. Po hlavnom jedle, človek potrebuje jesť niečo iné, pre neho ani hlavné množstvo jedla naraz, hlavným cieľom je neustále vykonávať proces žuvanie potravín.

Bulímia sa vyvíja postupne, keď človek začne jesť pred sledovaním televízie, čítaním obľúbenej knihy. Následne sa stáva najčastejším, človek začína jesť aj počas jazdy.

Nasýtenie každú pol hodinu vedie k tomu, že osoba začína mať zdravotné problémy, má nadváhu a v dôsledku týchto odchýlok sa môžu vyvinúť poruchy diabetu a nervového systému.

Zúfalí ľudia s takouto diagnózou, ktorí si uvedomujú, že sú príliš plné, samy o sebe spôsobujú zvracanie.získať nadváhu, to je miesto, kde začnú zažívacie poruchy.

Aby sa zabránilo výskytu bulímie, potraviny by sa mali natierať presne podľa hodín a malo by sa zdôrazniť potrebné množstvo príjmu potravy v rôznych hodinách.

Hlavným záujmom je aj nezáujem vo voľnom čase.

Liečba závislosti od potravín je dlhý proces, človek potrebuje získať veľa trpezlivosti a sily.

Anorexia

Anorexia je úplné odmietnutie potravy.Spočiatku sa človek začína obmedzovať v niektorých produktoch, po chvíli ich úplne odmieta používať a po nejakom čase sú iné výrobky zakázané, v dôsledku čoho človek trpí hladom.

Má sa za to, žechoroba nezačína okamžite, najčastejšie u obéznych dievčat sa snaží prísť ku harmónii akýmkoľvek spôsobom.

Dievčatá majú averziu k jedlu, niekoľko mesiacov po úplnom pôrode.Konečne ich žalúdokani neprijíma čistú vodu.

Anorexia je psychická choroba, neskôr, aj keď sa človek snaží prispôsobiť svoje trávenie, telo je dosť ťažké robiť, je tak blokované, že bez pomoci špecialistov nie je možné.

Ako rozlíšiť narkomana?

Nie je ťažké odlíšiť obyčajnú osobu od osoby trpiacej závislosťou od potravín, stačí poznať niektoré zásady správania týchto ľudí, a to:

 • nesnažia sa chudnúť, považujú to za veľa slabých;
 • nepripúšťajú, že majú nadváhu alebo naopak príliš tenkú;
 • pri jedle sú dosť nervózni, majú tendenciu jesť všetko rýchlo;
 • ak v chladničke neboli žiadne obľúbené potraviny, môžu sa veľmi nahnevať;
 • miesta, kde sa jedlo podáva, majú tendenciu obísť a ani sa nedostanú do vône potravín;
 • po prekročení sa rozčúlia, že zjedli všetko a ešte viac;
 • trpia častým trávením a bolesťami hlavy;
 • spať zle, rozptýlene, nemôže sa sústrediť na nič okrem jedla;

Prečo sa objavuje závislosť od potravín?

Závislosť od jedla možno pozorovať v každom človeku zo všetkých kútov sveta, nie je vôbec spojená s tým, či človek zarába veľa alebo málo.

Príčinou závislosti na potravinách môže byť:

 • osoba nemáv živote nehľadá nič;
 • rozvedená osoba, slobodná;
 • po dosiahnutí cieľov v živote, napríklad manželstva, po ktorom sa už mnoho ľudí nestará o seba;
 • osoba dlho nevie, čo má robiť;
 • po prezeraní podobných psychologických programov alebo vplyvu iných.

V priebehu času človek začína prijímať veľké psychologické uspokojenie z jedenia.Odborníci sa domnievajú, že často závislosť na potravinách začína v školskom veku u adolescentov, keď psychika nie je stabilná.Rodičia nemôžu násilím preťažovať deti a potom ponúknuť povzbudenie.

Ako sa zbaviť závislosti od potravín?

Odborníci identifikovali niekoľko štádií, po ktorých môže byť jeden z nich odolný voči potravinám, a to:

Motivácia.Musíte jasne pochopiť, prečo a koľko jesť.Pacientovi by sa malo ukázať, že prejedanie je zlé, je žiaduce jasne ukázať, čo sa s týmito ľuďmi stane.

Správna výživa.Je potrebné, aby sa potravina natrila o hodinu, ako aj množstvo potravín v gramoch.Je možné, že najprv človek bude dodržiavať prísnu diétu, postupne upravovať svoju stravu.

Cieľ.Odborníci sa domnievajú, že pri prekonávaní tejto choroby pomôcť stanoviť ciele v živote, ktoré by ste mali usilovať o to, aby si to.Potraviny by mali zostať na samostatnom pláne, nemali by ste žiť kvôli potravinám, mali by byť samostatnou zložkou.

Rýchle odstránenie závislosti od potravín je možné len vtedy, ak sa človek začne správať k životu inak.

Fotografie závislosti na potravinách

)

.207]