Odstránenie solí z tela - ľudové a zdravotnícke výrobky + foto

S vekom sa väčšina ľudí stretáva s takým nepríjemným problémom, ako je akumulácia soli. Tieto látky sa zároveň nezhromažďujú niekde na určitom mieste. Naopak, sú distribuované po celom tele a prinášajú veľa problémov. Z tohto dôvodu je niekedy ťažké takýto problém prekonať.

Dôvody hromadenia solí, ktoré vedú k negatívnym dôsledkom, môžu byť mnohé, ale hlavné sú zmeny v tele súvisiace s vekom.

Zároveň mladí ľudia často premýšľajú aj o tom, ako odstrániť soľ z tela, často sa môžu vytvoriť nadmerné usadeniny v dôsledku vlastností organizmu a životného štýlu.

Príčiny akumulácie soli

Počas normálneho fungovania organizmu je schopný sám sa zbaviť nadbytočnej soli a zabezpečiť reguláciu obsiahnutých látok. Pri niektorých funkciách (vonkajších aj vnútorných) stráca telo schopnosť spracovať a odstrániť soľ.

Metabolický problém je dôsledkom problému s obličkami alebo pečeňou. Príčinou hromadenia soli je často neustála intoxikácia a nesprávna výživa. Najčastejšie príčiny sú zmeny súvisiace s vekom, ktoré spomaľujú metabolizmus a tiež nedostatok pohybu.

Podobné faktory majú negatívny vplyv, telo prestane odstraňovať škodlivé látky a jednoducho sa hromadia. Stále však majú škodlivý účinok.

Bojujte so soľamisamostatne

Mnohí ľudia premýšľajú o tom, ako sa zbaviť prebytočnej soli v tele, pretože sami chápu, že sú ohrození. V skutočnosti je riešenie problému pomerne jednoduché.

Ak nehovoríme o vážnych komplikáciách, potom môžeme urobiť bez pomoci lekára. Aby sa neuskutočnil taký dôležitý problém, samočistenie by sa malo vykonávať aspoň raz ročne.

Akékoľvek metódy vylučovania solí navyše zaťažia močový systém. Z tohto dôvodu sa pred pokračovaním v postupoch musíte poradiť s odborníkom a uistiť sa, že telo sa dokáže vyrovnať s pravdepodobným zaťažením.

Nezávislá detekcia nadmernej soli

Skôr ako sa zbavíme soli v tele, je potrebné zistiť, či existuje nadbytok soli a ktoré druhy solí môžu byť nepohodlnejšie.

Rovnováha takýchto látok je určená optimálnym obsahom chemických prvkov v tele a potrebným množstvom tekutiny (1,5 litra denne).

Existujú 3 typy solí: \ t

  • Najťažšie soli, nazývané Oscalates, vyvolávajú tvorbu kameňov. Môžu sa hromadiť v rôznych častiach tela, je vždy veľmi ťažké s nimi zaobchádzať.
  • Zásadité soli sa zhromažďujú v kĺboch ​​a stavcoch. Ich akumulácia spôsobuje problémy v práci pohybového aparátu.
  • Soli kyseliny močovej spôsobujú problémy dolných končatín. Urati sú príčinou kužeľovopuch a bolesť v nohách.

Po prijatí potrebných opatrení je ľahké odstrániť soľ z ľudského tela doma po krátkom čase.

S cieľom presne určiť, ktoré soli sa hromadia najviac, môžete urobiť domácu štúdiu. Na tento účel sa každý druhý deň odoberá a vyšetruje ranná moč. Ak chcete, aby to bolo pohodlnejšie, je lepšie ovládať sa lupou.

Ak sa našla biela zrazenina, pripomínajúca kriedy alebo lesklé kryštály, potom sú to alkálie. Červené alebo biele kryštály indikujú prítomnosť urátu v moči. Oscary tiež vyzerajú ako hnedé alebo sivé kryštály.

Ľudové recepty znamenajú

Je celkom jednoduché organizovať vylučovanie solí z tela ľudovými prostriedkami. Na to budeme potrebovať takmer domáce spotrebiče a výrobky.

spôsob výstupu

Tento druh soli je najjednoduchší a je ľahké sa ho zbaviť pomocou koreňov mrkvy, hrušky alebo slnečnice. Príprava takýchto odvarov je celkom jednoduchá: 3-6 polievkových lyžíc koreňov sa naleje vriacou vodou. Takéto zloženie sa berie nie menej ako 30 dní. Výsledky sa objavia po 2 týždňoch, zatiaľ čo moč sa stane priehľadným, to znamená, že v ňom nebudú žiadne nečistoty.

Tu je vysvetlené, ako inak môžete soľ odstrániť z tela - zmiešajte tretinu pohára špenátovej šťavy s 1,5 šálky mrkvovej šťavy a pol pohára aloe šťavy.Potom sa zmes zahrieva, ale nie je varená a odoberaná počas dňa.

Za deň musíte vypiť aspoň jeden liter.pitie.Môžete variť naraz po celý deň a dodržať proporcie.

Uraty

Tieto soli spôsobia zvýšené zvýšenie močových ciest pri výstupe.Na ich odstránenie si môžete vziať lyžicu nasekanej trávy a pár lyžíc ríbezlí a jahod.Všetko sa naleje 200 ml vriacej vody a načerpá sa 30 minút.Táto časť by mala byť rozdelená na 4-5 recepcií denne.Kurz je 1 mesiac.

Môžete použiť bobkový list.Bude to trvať len 5 g. Plnia sa vodou a varia sa na miernom ohni 5 minút.Potom musí byť vývar naliaty do termosky a držať 4 hodiny.Potom napite a vypite počas dňa v malých porciách.Kurz je veľmi malý - len 3 dni.

Oscalats

Takéto soli sú veľmi ťažké a budete musieť bojovať doslova.Najbežnejším a najúčinnejším nástrojom je ryža.Je potrebné variť špeciálnespôsobom. 50 až 70 gramov ryže sa naleje na liter vody za deň.

Potom sa voda vypustí a naleje čerstvá. Teraz musí byť ryža varená. Odstránenie z pece, vývar by mal vychladnúť. Teraz znovu, vylejte vodu, nalejte ryžu a varte. Takáto ryža sa môže jesť raz denne ako bežné jedlo. Ťahá soľ, po ktorej prirodzene vychádza. Kurz je len pol mesiaca.

Foto odporúčania na odstraňovanie solí z tela