Najúčinnejšia diéta - podľa vedcov a odborníkov na výživu + foto

Každá žena aspoň raz uvažovala, ako schudnúť. Niekto chce schudnúť do leta, niekoho - na nejakú dovolenku alebo udalosť, a niekto chce nosiť vaše obľúbené šaty.

Existujú stovky diét pre túto metódu, ich výber je obrovský. Ale ktorá diéta je najefektívnejšia na chudnutie? Teraz sme s vami v tomto a chápeme.

Zvyčajne možno diétu rozdeliť na čistenie a pomoc pri spaľovaní tukovej hmoty. Najprv musíte určiť, ako dlho chcete vybrať diétu a ako ťažké.

Prirodzene, tým ťažšie, tým rýchlejšie získate výsledok. Je však potrebné zvážiť niekoľko dôležitých princípov.

Hlavné zásady pri výbere stravy

Rýchle diéty sú v podstate určené na konzumáciu viacerých potravín v celej strave, a preto by ste mali mať radi tieto potraviny alebo dokonca byť pre ne neutrálne. Pretože ak si vyberiete napríklad tvarohovú diétu, a nemôžete vydržať tvaroh, potom druhý deň opustíte diétu.

Najlepšie možnosti efektívnej stravy nájdete tu: https://doktorvilechit.ru/category/diety/

Osobitne opatrní pri výbere diéty by sa mali užívať, ak máte určitú potravinovú neznášanlivosť. Predtým je lepšie poradiť sa s lekárom, aby ste sa nepoškodili. Tiež sa uchýliť k diéte, ak ste v pozícii.

Je tiež veľmi dôležité, aby ste sa pred začatím psychicky prispôsobili. Nemyslite si, že budete hladovať.

A teraz sa pozrime na niektoré z najúčinnejších diét na chudnutie.

Kefírova strava

Veľmi ľahká strava, ale skôr tuhá. Môžete na ňom sedieť 1-3 dni. Mali by ste vypiť 1,5 litra nízkotučného jogurtu a 1,5 litra vody.

Takáto diéta na liečbu čistenia. Odstraňuje z tela trosky, stagnujúcu tekutinu. Preto môže mať laxatívny účinok. Je lepšie zostať doma počas diéty, aby ste sa vyhli problémom s laxatívnym účinkom.

Diéta sa nemôže dodržiavať dlhšie ako 3 dni, pretože 4. deň telo začína odstraňovať užitočné soli a živiny. Ich strata môže negatívne ovplyvniť ich blaho.

Diéta z uhorky uhorky

Ide o variáciu predchádzajúceho. Počas dňa konzumujete aj 1,5 litra nízkotučného kefíru, 1,5 litra vody a jete 1,5 kg uhoriek.

Podľa trvania tejto diéty môžete sedieť do 6 dní. Počas týchto dní stratíte až 6 kg. Veľmi účinná diéta pre chudnutie doma.

Pohánková strava

Pravdepodobne najznámejšia diéta. A je známa svojou jednoduchosťou a efektivitou. Pohanka je bohatá na prospešné mikro a makro prvky,nízkokalorické a hypoalergénne.

Podstata pohánkovej stravy je nasledovná.Počas celej diéty budete jesť len pohánka.Môžete jesť toľko, koľko chcete, ale nemôžete ho naplniť olejom a soľou.

Pomáha odstraňovať toxíny a trosky z tela a vďaka nízkokalorickému obsahu spaľuje tuk.

Toto je najúčinnejšia diéta, ktorú môžete stratiť až 6 kg za týždeň.

Modely diét

]

Najťažšia strava všetkých.Jeho trvanie je 3 dni.Denná dávka sa skladá z 1 vareného vajca a 300 gramov nízkotučného tvarohu.To všetko by sa malo konzumovať pred 17.00 hod.Ďalej, ak máte hlad, môžete piť len pohár vody s citrónom.

Vďaka tejto diéte môžete stratiť 3 - 4 kg.

Diéta na šťavy

Pozostáva len z čerstvo vylisovaných citrusových štiav.Počas dňa musíte vypiť tri poháre šťavy.Šťavy sú najlepšie pripravené pred jedlom.

Sladidlá a voda sa nesmú pridávať do štiav.Táto čistiaca diéta pomôže stratiť až 5 kg.

Trvanie - 3 dni.

Polievková diéta

Veľmi pohodlné, pretože spočíva v neobmedzenom používanípolievky. Veľmi dobre uspokojujú hlad a dávajú pocit plnosti. Jediná polievka by mala byť zelenina, bez zemiakov, zazharki a takmer bez soli.

Takáto diéta trvá týždeň a umožňuje pohodlne stratiť až 7 kg.

Sacharidová strava

Najúčinnejšia diéta na zníženie hmotnosti o 10 kg za dva týždne. Pôsobí na tomto princípe.

Sacharidy sú hlavným zdrojom energie. Keď znížime spotrebu uhľovodíkov a telo nemá dostatok všetkých nákladov na energiu, začne využívať svoje zásoby tukov ako zdroj energie.

V dôsledku toho sa hmotnosť tuku znižuje a chudneme.

Jej menu môže byť dosť rôznorodé. Tu je niekoľko príkladov:

1 príklad:

Jesť denne - 250 gramov chudého mäsa, 500 ml zeleninovej šťavy, najlepšie čerstvé, 2 šálky nesladeného zeleného čaju.

2 príklad:

Podávanie denne - 350 gramov chudého mäsa, 250 gramov čerstvej zeleniny, 1 šálka bujónu a 1 šálka nesladeného zeleného čaju.

3 príklad:

Počas dňa, ktorý jeme - 200 gramov rýb, ½ grapefruitu, 2 varené vajcia, 300 gramov šalátu, 50gramov šunky, 1 šálka grapefruitovej šťavy, 1 šálka kávy bez cukru alebo 2 šálky zeleného čaju.

Dýňová výživa

Pozostáva z jedla z dužiny a tekvicových semien.Je určený na 12 dní, pre ktoré stratíte až 8 kg.Tekvica musí variť alebo variť pre pár.Môžete z neho pripraviť rôzne jedlá (napr. Šaláty, kastrólky, šťouchané polievky) a pridať k tomu ďalšiu zeleninu.

Množstvo tekvice by však malo byť 70%.Odporúča sa nepridávať soľ, korenie a olej.

Diéta zahŕňa zlomkovú diétu - 5-krát denne a konzumáciu veľkého množstva vody.

Preskúmali sme zoznam najúčinnejších diét.Aby boli efektívnejšie, musia byť kombinované s fyzickou námahou.

Z tohto zoznamu si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.Môžete si vziať viac alebo menej rigidnú diétu.Na čo ste pripravení?

Príklady fotografií najúčinnejších diét

.201)