Medová maska ​​na tvár - čistý, lesklý povrch pre akýkoľvek typ pleti + foto

V súčasnosti sa na trhu kozmetiky každý deň objavujú rôzne produkty starostlivosti o tvár a telo.A výber je tak veľký, že v takejto odrode je veľmi ťažké vybrať správny kozmetický výrobok.

Nie každý nástroj však môže plne ovplyvniť svoj vplyv.

Existuje však jeden nápravný prostriedok, ktorý nevyhnutne poskytne potrebný výsledok z jeho vplyvu.V tomto prípade to bude o medu.

Med je prírodná a prírodná zložka, ktorá môže byť obsiahnutá v rôznych kozmetických výrobkoch.

Skutočnosť, že med má priaznivé vlastnosti, keď ovplyvňuje ľudské telo, bola známa už v starovekom Egypte, pretoženy tej doby boli považované za najkrajšie, pretože používali denné kompozície obsahujúce med.

Užitočné vlastnosti medu na kožu tváre

Med obsahuje množstvo účinných látok a látok, ktoré môžu konkurovať rôznym globálnym a známym značkám kozmetických výrobkov.

Najspoľahlivejšou a najúčinnejšou metódou používania medu je jeho aplikácia dvakrát denne na tvár počas 20 - 30 minút.A výsledok nebude trvať dlho, bude to trvať dosť času a všetci vaši priatelia si všimnú zmeny na vašej tvári.

Vlastnosti medu ešte neboli úplne zverejnené, takže med je stále najúčinnejším kozmetickým prvkom.

V súčasnostiJediné, čo je známe, je, že med obsahuje celú skupinu vitamínu B.

Vitamíny tejto skupiny sú zodpovedné za dobré fungovanie života kožných tkanív a buniek, zatiaľ čo med je dobrýochranný prostriedok proti škodlivým faktorom.

Domáce masky na tvár s medom

Hlavným znakom medu je, že ide o prírodný produkt prírodného pôvodu, okrem toho je to ľahko dostupný výrobok.

Z medu môžete vyrobiť veľké množstvo rôznych nástrojov, ktoré možno použiť na takmer každej časti tela.Preto masky s medom pre tvár doma sú vo vysokej dopyte.

Stojí za zmienku, že med má mnoho užitočných vlastností:

  • všetky výrobky s medom v ich zložení môžu preniknúť hlboko do buniek, zatiaľ čokoža bude vyzerať mladá a svieža;
  • Med je tiež považovaný za dobrý liek, pretože účinne zabíja škodlivé baktérie a rôzne zápalové procesy sa hojia veľmi rýchlo;

  • med sa môže použiť na takmer akúkoľvek kožu, niev závislosti od jej veku;
  • je už dlho známe, že med môže spôsobiť, že koža je mladá a elastická, takže je oveľa účinnejšia ako niektoré známe kozmetické výrobky;
  • tiež prípravky obsahujúce med, dobre s opuchom.

Tvárová maska ​​s medom a aspirínom

Možno dosiahnuť aj veľmi účinné výsledkyak kombinujete zložky z lekárne s medom, najmä ak je to aspirín.Aspirín nie je len antipyretický liek, ale aj veľmi účinný a spoľahlivý nástroj v boji proti akné a zápalom na tvári.

V kombinácii medu a aspirínu získava pokožka vo veľmi krátkom časovom období zdravý a lesklý mladý vzhľad.

Recept na tento nástroj je veľmi jednoduchý.Po prvé, je potrebné dobre rozomlieť 2-3 tablety aspirínu na práškový stav, potom pridajte trochu prášku do prášku a miešajte, aby sa vytvorila hustá homogénna hmota.

do tejto zmesi sa nesmie pridať viac ako 5 ml.med.Nie je vhodné používať tento postup veľmi často, je povolené ho používať raz každých 5-6 dní.

Maskapre tvár s medom a vajcom

Pomerne účinným a veľmi silným prostriedkom nápravy je kombinácia vajca s medom, prítomnosť týchto zložiek dáva veľmi silný a hmatateľný výsledok jeho vplyvu.

Použitie tvárovej masky s medom a vajcom umožňuje, aby koža bola svieža a svetlá, pričom pokožka sa stáva hladkou a vláčnou.

Recept na tento prostriedok nápravy je veľmi jednoduchý. Potrebuje 5-7 ml. Zahrejte med, pridajte vaječný bielok a najviac 10 ml. olej, dobre premiešajte celú zmes a premiešajte. Všetky prostriedky sú pripravené na použitie.

Maska na tvár s medom a maslom

\ t

Olivový olej v kombinácii s medom dodáva tvári väčšiu pružnosť a vlhkosť, uvoľňuje pokožku od rôznych vrások a tiež znižuje proces starnutia tváre.

Pri výrobe takejto masky budete potrebovať: v 10-15 g medu pridajte trochu olivového oleja a aloe, dobre premiešajte celú konzistenciu a potom aplikujte kompozíciu na tvár.

Tvárová maska ​​s medom a citrónom

Kombinácia citrónovej šťavy a medu dodá tvári viac jasu a sviežosti, zatiaľ čo rôzne malé rany zmiznú, oblasti s podráždením pokožky zmiznú a počet pórov na tvári sa tiež zníži.

Treba poznamenať, že tento nástroj sa veľmi účinne vyrovná s peelingom a suchou kožou.

Na výrobu tejto masky musíte použiť 20-25 ml medu a rovnaké množstvo čerstvej citrónovej šťavy z citrónu.

Celú zmes dobre premiešajte niekoľko minút, potom v tomto roztoku je potrebné namočiť špeciálnu handričku alebo inú tenkú tkaninu.Ďalej by sa táto tkanina mala udržiavať na tvári 20-25 minút, pričom túto látku pravidelne navlhčujte čistou vodou.

PoužitieTento nástroj sa odporúča každý deň, ale pre väčší efekt bielenia pokožky sa odporúča vykonať asi 15 takýchto procedúr, s intervalmi 2-3 dní.

Medová maska ​​so škoricou

Škorica sa svojou povahou považuje za veľmi dobrú antiseptikum, med má podobné vlastnosti.

Kombinovaná kombinácia týchto zložiek vám však umožňuje zbaviť sa rôznych zápalových procesov na koži, trvalo sa zbaviť akné a akné a tento nástroj sa môže tiež zbaviť drobných jaziev.

Tento nástroj je tiež veľmi účinný v boji proti vrásčitým komplikáciám, pretože dáva tvár mladým ľuďom a jas.

Maska s medom a ovsenými vločkami

Med v kombinácii s ovsenými vločkami má veľmi široký účel a možno ho použiť na rôzne účely a na rôzne časti tváre a tela.

Tento prostriedok nápravy je však najúčinnejší v zapálených oblastiach pokožky, je tiež veľmi efektívne používať tento prostriedok na liečbu rôznych kožných ochorení vrátane tých, ktoré majú vyblednutú pokožku.

Je veľmi ľahké pripraviť tento recept.Takže, musíte naliať 30-40 g ovsených vločiek do malej nádoby.Ďalej musíte vziať 10-20 ml medu a rovnakú teplú vodu, namiesto toho môžete použiť ľanový olej.

Toto všetko je dobre premiešané, po čom sa táto hmota môže naliať do nádoby s vločkami a nechať ju variť niekoľko minút, nie viac ako 10. Potom sa vločky budú stlmiť a výrobok sa rozsvieti.žltý odtieň a heterogénna hmota.

Maska s medom a soľou

Tento nástroj sa považuje za najjednoduchší a najprimitívnejší, ale zároveň je jedným z najsilnejších a najúčinnejších nástrojov.Pretože prvé výsledky sú už viditeľné po prvom použití.

Soľ v tomto prípade dobre vyleští pokožku, vďaka čomu je čistá a hladká, bez vrások a záhybov.

​​

Maska na tvár s aloe vera a medom

Hlavným účelom tohto nástroja je zbaviť sa akné, čiernych bodiek, škvŕn a záhybov na tvári.Súčasne sa pokožka stáva vlhkejšou a mladšou.

Recept na prípravu tohto nástroja nemá žiadne ťažkosti.Pre jeho prípravu musíte použiť 20-30 g medu, rovnako ako 10-15 ml aloe šťavy, rovnako ako drvené aloe listy sú povolené.

Medovo-glycerínová maska ​​

Glycerín má osobitné vlastnosti, ktoré môžu spôsobiť, že takmer každá koža je vlhká, ako aj zbaviť sa vyrážok a vrások, pričom pomáha pleti rýchlejšie zotaviť samalé rany.

Na prípravu takéhoto zloženia budete potrebovať približne 20 ml medu a rovnaké množstvo medicínskeho glycerínu, do tejto zmesi pridajte jeden vaječný žĺtok, ako aj trochu vody, približne 10 ml.

Celá zmes sa musí dôkladne premiešať a dobre premiešať.Všetky tieto nástroje sú pripravené na použitie.

Tvárové masky s medom akné

Tento liek sa veľmi dobre používa v boji proti mnohým akné a pupienkom.Aby táto maska ​​na tvár s medom na akné, budete potrebovať nasledujúce zložky.

Nakrájané aloe listy v množstve 20 ml a rovnaké množstvo medu, najviac 5 ml ľanového oleja, štipka 5-7 g sódy a niekoľko ovsených vločiek budú tiež potrebné.

Všetky zložky musia byť dôkladne premiešané do požadovaného jednotného stavu.

Medová maska ​​na tvár na vrásky

Takmer všetky medové masky majú silný účinok na zdvíhanie.

Medové a čajové masky sú však najúčinnejšou a najlepšou maskou.

Pri príprave takejto masky stačí len variť veľmi silný čierny čaj.Potom použite čajové varenie nie viac ako 20 ml a rovnaké množstvo medu.

Výživná maska ​​na tvár s medom

Hlavnou zložkou na prípravu takejto masky je epidermis.

Na prípravu masky, musíme najprv roztaviť 40 g medu do tekutého stavu, mriežku mrkvu a stlačiť výsledné mäso získať 20-30 ml mrkvovej šťavy, potom pridajte jeden žĺtok prepeličie vajec a 5 ml mandľového oleja.

Všetky zložky s prísadami sa musia voľne miešať. Nástroj je možné použiť.

Medová maska ​​pre suchú pokožku

Prakticky každá osoba starne v priebehu času, ale aby tento proces spomalila, musí byť pravidelne zvlhčovaná.

Na výrobu tejto masky, musíte použiť dve lyžičky medu, pridajte malé množstvo tvarohu s veľkým množstvom tuku, potom sa táto zmes dobre premieša s teplým mliekom, asi 30-40 ml, ale nič viac.

Medová maska ​​pre mastnú pleť

\ t

Tuková plocha je najcitlivejšia na rôzne zápalové a dráždivé procesy. Preto je žiaduce najprv vysušiť kožu tváre, ako aj očistiť pokožku.

Ak chcete túto masku, musíte rozpustiť nejaké mlieko, potom pridajte suché droždie tu, nie viac ako 10 g, nechajte túto zmes stáť na teplom mieste, kým sa vytvorí hustý klobúk, po ktorom sa do tejto zmesi nemôže pridať viac ako 20 g medu. kukuričná múka.

To všetko musí byť veľmi dôkladne premiešané, aby sa získal viskózny materiálmasy.Všetky masky sú pripravené na použitie.

Hydratačné masky s medom

Toto je pravdepodobne najjednoduchšia maska, ktorá nevyžaduje špeciálnu prípravu.Táto tvárová maska ​​s medom na vrásky má silný hydratačný účinok, ktorý zabraňuje vzniku vrások.

Na to je potrebné použiť 50 ml vody a do vody pridať približne 20 ml medu.To všetko je dobre premiešané.Potom je v tomto roztoku dobré navlhčiť vložku a potom ju položiť na tvár.

Dôležitou vlastnosťou použitia tejto masky je, že táto látka musí byť pravidelne navlhčená v tomto roztoku, nemala by vyschnúť.

Kontraindikácie: kto by nemal robiť masky s medom?

Takmer všetky masky, ktoré majú vo svojich receptoch med, nemajú vedľajšie a škodlivé účinky, neodporúča sa však používať takéto masky pre ľudí trpiacich cukrovkou, ako aj ľudí s alergiami.A zvyšok je pomerne účinná a spoľahlivá kozmetika.

Foto receptúry na tvárové masky s medom

)

.299]

)