Masky na tvár v kúpeli - hydratačné masky pre extrémne podmienky + foto

Od dávnych čias, ľudia milujú kúpele, je to skutočné potešenie pre telo, pretože každá bunka je v ňom vyčistená, a masky do kúpeľa na tvár tváre pod vplyvom horúcej pary sú dobré pre hlboké čistenie pórov.

Činnosť masiek

Pod vplyvom horúcich kúpeľov, najmä ak para nie je prístupná len vode, ale bylinné nálevy, masky na kožu sa stávajú účinnejšími ako zvyčajne.Sú omnoho účinnejšie, pretože:

  • vo vlhkej horúcej atmosfére sa póry pokožky rozširujú a to prispieva k lepšej absorpcii živín, hĺbka prieniku prospešných látok do vrstiev kože sa zvyšujedvakrát;
  • 9. kategórie sú podrobené ďalšiemu čisteniu: najprv vodou s prostriedkami na umývanie pod vplyvom horúcej pary, potom čistiacou maskou;
  • Maska nedotiahne pokožku tváre, pretože je tu vysoká vlhkosť a horúci vzduch.

Po zákrokoch v kúpeli sa pokožka tváre výrazne osvieži, vyhladí, tvár vyzerá mladšie.Sila z masky, vyrobená v kúpeli, bude trvať takmer týždeň.Je dobré vziať si tvárové masky z čiernych škvŕn do kúpeľa - sú dokonale odstránené zo zväčšených pórov.

Postupy starostlivosti o tvár v kúpeli však majú svoje vlastné charakteristiky.Aby nedošlo k poškodeniu kože, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel.

Pravidlá pre použitie masiek v kúpeli

Predtým, ako sa začnú postupy na koži tváre v kúpeli, je potrebné oboznámiť sa s tým, ako zaobchádzať so zložením masiek a akoako ho aplikovať tak, aby to tak nebolopoškodiť jemnú pokožku.

Po prvé, domáca maska ​​pripravená na tvár by sa mala uchovávať v tesne uzavretej plastovej nádobe v kúpeli tak, aby horúci vlhký vzduch na ňu nepôsobil pred jej použitím, pretožepod vplyvom vysokých teplôt môže kompozícia "plávať".

Po druhé, pred použitím masky musíte úplne umyť, najmä čistú pokožku tváre, pretože ak kompozícia nevymyje prach do pórov pokožkya tuk, potom výhody takéhoto postupu budú malé.

Po tretie, masky nemožno použiť v parnom kúpeli - látky vylučované telom potom, zmiešané so zložkami, ktoré tvoria ich zloženie, môžu byť škodlivé pre pokožku.

Po štvrté, v kúpeli by mala vládnuť čistota - čo najviac tak, aby cez otvorené póry kože, narušené mechanickým účinkom trenia v maskách, mikróby neprenikli do telaa častice nečistôt, ktoré sú vždy prítomné v kúpeli, ako sa tam ľudia umyjú.

Malo by byť tiež známe, že v horúcom a vlhkom prostredí by sa človek nemal vystaviť žiadnym zákrokom, ak sú na pokožke zápalové oblasti a rany.

Použitie masiek v kúpeli je kontraindikované pre osoby, ktorých cievy na koži tváre sú umiestnené na povrchu kože, čo bude mať za následokna skutočnosť, že z nadmerného mechanického nárazu prasknú a tvár je pokrytá červenou mriežkou.

) Aké masky môžu byť pripravené na kúpanie

Maska by nemala obsahovať zložky, ktoré reagujú na zloženie alebo prekrútenie v zložení pripravenom na aplikáciu, alebo ktoré začínajú utiahnuť tvár, ktorá už bola aplikovaná na kožu.

Existuje mnoho rôznych receptov, v ktorých sú známe zložky, na základe ktorých sa masky zvyčajne pripravujú, môžete si nezávisle vybrať "svoju" kompozíciu, nahradiť jednu alebo inú zložku individuálne vhodnou zložkou.

Akákoľvek použitá maska ​​by sa nemala ponechať na dlhú dobu.10 minút stačí, aby mala očistný a vyživujúci účinok.

Ovesná maska ​​pre ľahko podráždenú pokožku

Vezmite 1 polievkovú lyžicu.Pravidelné hercules (nie rýchle varenie, ale ten, ktorý je potrebné variť, pretože neexistujú žiadne vitamíny a živiny v rýchlo-varenie vločky), miesto vločky vo varenej vode pri izbovej teplote, nechať napučať, odtok prebytočnej vody, mix v 1 oz.tukový krém

Pivovarské kvasnice pre vyblednutú kožu

1 polievková lyžica.l sušené droždie, miešané v 1 lyžičkyolivový olej, zmiešaný s 1 vaječným žĺtkom.

Riasy na prevenciu a redukciu starnutia pigmentáciou

Požadované množstvo sušených morských rias uviaznutých v prášku (ktoré sa dajú kúpiť v lekárni) sa zmieša s kašovitým syromproporcie.

Výživná maska ​​na vajcia a koňak

Koňak a olivový olej, odobratá 1 polievková lyžica, zmiešaná s 1 žĺtkom.

Maska sa vyrába v horúcej miestnosti: pred jej opláchnutím by ste nemali ísť do chladnej šatne, pretože ak sa koža ochladí, maska ​​neprinesie žiadne výhody - ovplyvní tov dôsledku ohriatej pary alkoholu, ktorý dodáva živiny v žĺtku a oleji do kožného tkaniva.

Bieliaca maska ​​na báze uhoriek

Jemne trieť čerstvú uhorku, ležiacu tak, aby sa šťava neskladala, ale vstrebávala do pokožky, na pokožku naneste silnú vrstvu.

Bieliaca maska ​​žĺtok a čerstvej citrónovej šťavy

Žĺtok - 1 ks.- Mletie so šťavou a olivovým olejom, vziať 1 lyžička.

Medové masky na tvár

Tento výrobok, ak je prírodný, kúpený priamo z včelín alebo na trhu, a nie v obchode, jeV pôvodnom obale je med tepelne spracovaný, má rôzne prísady a už nemá všetky prospešné vlastnosti, obsahuje veľa vitamínov a minerálov a má tiež antibakteriálny účinok.

Protizápalová medová maska ​​v kúpeli na kožu tváre - bude potrebovať aj propolis (na trhu sa predáva na rovnakom mieste, kde sa predáva med).

Obidve zložky sa zmiešajú v rovnakých množstvách, výsledná homogénna hmota sa aplikuje na kožu v tenkej rovnomernej vrstve.Táto kompozícia čistí pokožku od čiernych škvŕn, pomáha zbaviť sa akné.

Účinok bude lepší, ak urobíte medovú masku po vyčistení pokožky peelingom.

155) Ak chcete drhnúť, budete potrebovať morskú soľ - 250 g, med - 200 g. So soľou rozmixujte med v miske, požadovanú časť kompozície rozotrite do kože v kruhovom pohybe, nechajte 5-7 minút na tvári - v závislosti od ind.a vlastnosti pokožky, opláchnite teplou vodou

Môžete pripraviť malé množstvo kroviny - na jednorazové použitie, ale môžete ju použiť na budúce použitie - kompozícia je dokonale zachovaná, môže sa použiť na odlupovanie odumretých kožných buniekna celom tele.

Spolu s prospešnými kúpeľnými procedúrami - prírodnými maskami, zmiešanými vlastnými rukami, o ktorých nemôžete pochybovať, bude mať priaznivý vplyv na stav pokožky tváre.

Foto receptúry na tvárové masky vo vani