Manikúra doma - návod, ako sa pripraviť (85 fotografií nápadov na dizajn)

Dobre upravené ruky sú vždy krásne. Moderné štandardy sú také, že manikúra je dôležitou súčasťou obrazu ženy. Čisté nechty, dokonca pokryté čírym lakom, zvyšujú náladu a sebadôveru.

Ak nechcete tráviť čas a peniaze na to, aby ste chodili do salónu krásy, prečo nie robiť manikúru doma?

Nástroje

V prípravnej fáze bude užitočné: \ t

 • nožnice na manikúru;
 • Súbor - lepšia sada rôznych stupňov zrna (tento ukazovateľ je zodpovedný za množstvo abrazíva na cm 2). Teraz potrebujeme: 180-240; 400-2000 - na leštenie.
 • Leštiaci nálev;
 • kliešte alebo pinzety;
 • Piest - špachtľa na pohyb pokožky;
 • odstraňovač laku na nechty;
 • kúpeľ na ruky;
 • Uterák, vatové tampóny;
 • dezinfekčný prostriedok;
 • Ošetrovanie: olej, smotana, kroviny.

Oranžové tyčinky sú vhodné pri práci s pokožkou. To je všeobecne pomerne všestranný nástroj: môžu čistiť vnútorný povrch nechtu a aplikovať ďalšie prvky (kamienky, samolepky).

Snažte sa nepoužívať tzv. Vidličku na manikúru. Rozumie sa, že môžu odrezať prebytočnú kožu okolo nechtu. Pri nedbalom zaobchádzaní s nimi je veľmi ľahké sa zraniť a poškodiť necht. Pinzety sú najvhodnejšie pre prácu s kožou a epochiniom.

V druhom kroku potrebujeme:

 • Lucky;
 • Základ a upevňovač;
 • Bavlnapalice;
 • Doplnkové príslušenstvo a nástroje na prácu s nimi.

Prípravná fáza

Postupujte podľa jednoduchých pokynov pre začiatočníkov, aby ste sa naučili základné tajomstvá manikúry.

Správna manikúra vždy začína odchodom.Najprv lak, odstráňte starý náter.Použite nožnice alebo knipser získať požadovanú dĺžku a tvar pomocou pilník na nechty.Rezanie je potrebné ovládať od okraja klinca do stredu.Jemne premiestnite kutikulu špachtľou.

Pena pokožky okolo prstov v kúpeli s teplou vodou a zvláčňujúcim prostriedkom.Pridajte citrónovú šťavu alebo morskú soľ na posilnenie nechtovej platničky.

Kvapka jódu vyrieši problém delaminácie a glycerín pomôže vyrovnať sa s otrepy.Po niekoľkých minútach si osušte ruky uterákom.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa o pokožku starať.Pri rezaní manikúry sa odrezáva pinzetou alebo nožnicami so zaoblenými koncami.Tento prístup je veľmi traumatický, takže musíte konať opatrne a pokúsiť sa stlačiť nožnice na klinec.Musíme konať tak, aby bola koža odstránená ako jeden prvok.Všetky nástroje by mali byť vopred dekontaminované.

Neodrezaná manikúra sa odporúča pre majiteľov jemnej kože.Namiesto nástrojov sa používajú nástroje na báze ovocia a kyseliny mliečnej. Pár minút po aplikácii sa pokožka potichu odstráni oranžovou tyčinkou.

Po spracovaní kutikuly sa spustí bočný valec a odstránia otrepy. Ošetrite nechty a pokožku okolo nich olejom. Kakaové maslo a bambucké maslo sú na tento účel skvelé. Ak máte v pláne maľovať nechty, tento krok sa vykonáva na samom konci manikúry.

Posledným krokom je opláchnutie zvyšného oleja, odmastenie nechtu a diery a dezinfikovanie nástrojov. Na tejto prvej časti je dokončená, môžete ísť na manikúru lak.

Povlak

Naneste lak na rovný povrch klinca. Inými slovami, musí byť predtým brúsené. Nie je príliš ťažké, aby nedošlo k poškodeniu povrchu.

Nalejte medzi dlane malú fľašu laku. A tak bude poslušný. Naneste základňu. Toto je voliteľné, ale vyrovnáva dosku a chráni ju pred škodlivými účinkami laku.

Naneste základný lak v 2 vrstvách. Zhromaždite sa na kefu presne toľko peňazí, koľko je potrebné. Vykonajte od otvoru k okraju. V ideálnom prípade by mali stačiť tri ťahy: jeden v strede a dva odchádzajúce k okrajom. Po nanesení prvej vrstvy nechajte uschnúť.

Teraz je potrebné stanoviť výsledok.Tento krok je možné preskočiť, ale s povrchovou úpravou bude manikúra vyzerať lepšie a vydrží dlhšie.

Lak dobre osušte.Ak to dovolí čas, nedotýkajte sa výsledku asi hodinu.Urýchliť proces používania prostriedkov na sušenie.Uvedenie prstov do studenej vody neprinesie požadovaný výsledok.

Odstráňte prebytočný povlak z kutikuly a kože prstov.Takže práve urobil manikúru!

Počas cvičenia sa naučíte, ako vytvoriť najúžasnejšie vzory.Pozrite sa na fotografiu manikúry vyrobenej doma: na vytvorenie tejto krásy nemusíte chodiť do salónu vôbec.

Gradient

Gradientová manikúra vyzerá krásne a veľkolepé a dá sa ľahko vyrobiť.Okrem už známych materiálov budete potrebovať kúsok peny (špongia) a ďalších 1-2 odtieňov laku.

Pred použitím farby dokončite všetky kroky.Ak je jeden z lakov veľmi ľahký, môžete z nich urobiť prvú vrstvu.

Vezmite pripravenú penu.Brush laky na to v poradí, ktoré chcete získať.Vykonajte ťahy od najtmavších po najľahšie.

Niekoľkokrát pripojte „klinček“ k nechtukým nedosiahnete želaný výsledok.Odstráňte prebytočnú farbuvatový tampón namočený v tekutine.Opravte výsledok.

Francúzska manikúra

Vytvorenie francúzskej manikúry je tiež hračkou.Okrem toho sú užitočné lepiace šablóny a biely lak.Základ sa zvyčajne vykonáva svetloružovo.Dokončite všetky predbežné kroky.Naneste základňu.

Šablónu prilepte tak, aby medzi okrajom klinca a šablónou zostal pás požadovanej šírky.Maľovanie biely.Nechajte lak schnúť.Opravte výsledok.

Matná manikúra

Táto manikúra bude pracovať aj na krátkych nechtoch.Tento náter vôbec nesvieti a vyzerá zamatovo a neobvykle.Na dosiahnutie efektu otupenosti existuje niekoľko spôsobov:

 • Použitie matného laku;
 • Použitie povlaku piesku (textúry);
 • Najjednoduchším spôsobom je držať nechty na pare niekoľko sekúnd pri sušení laku.

Vodná manikúra

Vrcholom tejto techniky je, že dizajn je vždy jedinečný!A to je veľmi jednoduché.

Nádobu naplňte vodou.Dajte tam nejaký lak a nechajte ho šíriť.Pridajte ďalšie farby, skúste vytvoriťnejaký vzor.

Opatrne spustite klinec do lakovaného povrchu.voda.Mal by byť rovnobežný s povrchom.Keď sa tekutina okolo prsta vymaže, vytiahnite prst a vychutnajte si výsledok!

Fotografie manikúry doma

)

.241)

)

.273]