Make-up základňa - potrebujete ju a ako si vybrať správny typ kože + foto

Make-up základňa je základ, ktorý umožňuje aj pokožku a urobiť je hladší.

Základné pohľady

Základ môže byť použitý ako v každodennom make-upu, tak aj v profesionálnom make-upu.To robí to hladké a estetické, odstraňuje škvrny pri aplikácii tiene a červenať.

Kvapalina.Jednoduchá voľba, bez odtieňov, takmer transparentná štruktúra dodáva pleti matný povrch.

Nevzťahuje sa na ženy s výraznými poškodeniami kože.

Gél.Je vhodnejšie pre dievčatá s mastnou pleťou.

Po použití zabraňuje upchávaniu pórov tonálnym prostriedkom rouge.

Krémy.Vhodné pre profesionálny make-up.Dobre zakrýva modriny, škvrny z kuperózy.

Blikanie.Veľmi ľahká vo svojej štruktúre, prichádza vo forme emulzie, má vo svojom zložení blikajúce častice, vďaka ktorým sú kryty žiarivé, čerstvé.

Vady na koži, napríklad jazvy, môžu byť zamaskované pevnými prostriedkami.

Vyhladzovacia základňa

Matovanie

Vytvára pokožku vhodnejšiu.Je veľmi ťažké ho vyzdvihnúť, je lepšie, ak to robí profesionál.Pri výbere je potrebné brať do úvahy typ farby, typ pokožky, poškodenie kože.

Základ na matovanie môže byť tekutý, kompaktný, vo forme základu.

Tekutá báza je veľmi ľahká a preto vhodná pre dievčatá s čistou pokožkou.Ľahko sa aplikuje, nevyžaduje dodatočné aplikácie počas dňa.Niektoré druhy majú dodatočný zvlhčujúci a výživný účinok.

Kompaktná základňa sa odporúča pre ženy so suchou, blednúcou pokožkou.

Dobre zakrýva sieť vrások, hviezdičky, pehy.Existujú výrobcovia, ktorí vyrábajú kompaktný základ vo forme korekčnej ceruzky.

Najobľúbenejšou formou matovania je tónový základ.Niektoré možnosti kombinujú funkcie hydratačného a tónovacieho.

Vysoko kvalitné tonálne základy sa skladajú z éterických olejov, starostlivosti a vyživovania pokožky.

Silikón

Silikónový základ sa používa ako základ pre kozmetiku alebo ako prísada do matovacieho činidla.Silikóny dobre vyrovnajú povrch pier.

Táto možnosť je veľmi hospodárna, a preto je dostupná v malých rúrkach.Môže byť použitý niekoľkokrát denne,použitie niekoľkých vrstiev.

Zvlhčovanie

Najlepší make-up základ pre dievčatá so suchou pokožkou.Účinne vyživuje, odstraňuje peeling.Výrobcovia dopĺňajú zloženie "ženských" vitamínov A, E, minerálnej soli, zeleného čaju.

Treba pripomenúť, že používanie akéhokoľvek typu základu nevylučuje základné postupy starostlivosti: zvlhčovanie, čistenie, výživa.

Kritériá pre správny výber

Nie je možné povedať, ktorý je najlepší základ na make-up.Ak chcete čeliť koži vyzeral krásne, samozrejme, je dôležité zvoliť správny základ.

Pre suchú pokožku je vhodnejší krémový korektor obsahujúci éterické oleje a vitamíny.Ak je typ pleti mastný, potom je lepšie získať tonálny základ, s jej make-up bude matovanie.

Pre dievčatá s relatívne zdravou pokožkou si môžete vybrať krémový základ pre make-up tekutinu alebo gél.Vyrovnáva povrch kože a osviežuje ju.

Ak je problémová oblasť pod očami, potom je možné zvoliť základ, ktorý odstráni prebytočný tuk, zakryje opuchy a modré kruhy.

Nemali by ste okamžite kupovať drahý nástroj.Vo veľkých predajných centrách sa nachádzajú špeciálne sondy, ktoré vám umožnia vidieť, ako základňa „leží“ na koži.

Ak máte priateľov, ktorí úspešne používajú tento nástroj, môžete s nimi konzultovať zaslaním fotografie nadácie na make-up.

Základňa s fialovým nádychom maskuje žltosť celistvosti, zelená skrýva zápal a sčervenanie, žlté skryje opuchy a podliatiny, broskyňa zjemňuje opálenú pokožku, ružová osviežuje farbu.

Základné pravidlá uplatňovania

Správne zvolený základ je polovičný úspech. Je dôležité sa naučiť, ako ju aplikovať. Existujú dva spôsoby aplikácie: zmiešanie s tonálnym základom a jeho použitie ako samostatnej kozmetiky.

Počas 20-30 minút by sa mala očistiť pokožka tváre a aplikovať hydratačný alebo výživný krém.

Nadácia make-up je veľmi ekonomický nástroj, takže by ste nemali používať príliš veľa, môže prispieť k účinku masky, upchať póry.

Produkt aplikujte pomocou podložiek na prst alebo špeciálnej kefy. Po aplikácii musíte po úplnej absorpcii počkať 10-15 minút.

Ak je koža mastná, póry sú zväčšené, nie je potrebné trieť v produkte, je lepšie aplikovať s ľahkými ťahmi.

Kozmetológovia neodporúčajú používať make-up základňu, aj keď má dobrú kvalitu a stará sa o pokožku. Dekoratívne prvky, ktoré sú jej súčasťou, môžu časomupchať póry.

Základy tvorby fotografií