Make-up kefy - 65 fotografií z toho, čo základné make-up umelec nástroj sa skladá z

Pre správne uloženie kozmetiky je dôležité vybrať si dobré materiály a doplnky a pochopiť, ktoré kefy sú potrebné pre make-up, nie je ľahká úloha, najmä pre začiatočníkov.

Každý výrobok má svoj vlastný účel, preto sa odporúča mať základný súbor kefiek, ktoré sa používajú na aplikáciu prášku, červenania, perovania a iných úloh.

Profesionálne súpravy možno nájsť na trhu, nástroje v nich možno vyrobiť z prírodných aj umelých materiálov: každý typ má svoje výhody a nevýhody.

Hlavné typy make-upových kefiek

\ t

Pri profesionálnom používaní kozmetiky je potrebné mať základný súbor 5-8 nástrojov; Nasledujúce typy sa považujú za najobľúbenejšie:

Kabuki sú veľké kefy s mäkkou hlavou používané na miešanie okrajov a prácu s tekutými a drobivými kozmetickými výrobkami.

Veľké kabuki sa používajú na aplikáciu kozmetiky na líca, čelo a obočie, malé - na ošetrenie nosa, kože očných viečok a iných miest.

Práškové výrobky. Na tento účel použite veľký štetec s mäkkou štetinou, ktorý poskytuje úhľadnú, rovnomernú aplikáciu materiálu.

Zahŕňa to aj výrobok na aplikáciu červenania, ktorý sa líši od prvej odrody šikmým tvarom držadla a druhým štetcom, ktorý sa používa na hustšiu drobivú kozmetiku.

Niektoré súpravy obsahujú malú kefu s kruhovou hlavou.na ošetrenie malých miest tváre: na stránke môžete vidieť fotografie make-upových štetcov, ktoré sa používajú na aplikáciu červenania a prášku.

Pre všeobecný tón.Častejšie sa na tento účel používa oválny výrobok s plochou štetinou, ktorý neabsorbuje základ a rovnomerne ho rozloží na pokožku.Ak chcete tón použiť, použite okrúhlu kefu.

Pre oči.Minimálny set obsahuje päť nástrojov, vrátane malej kefy na maľovanie očných viečok a použitie tieňov, veľkú kužeľovitú odrodu pre tieňovanie a prechody, ovál pre šípky, veľký ovál na kreslenie záhybov očného viečka a ceruzkovú kefu na riasy.

Okrem toho súbor profesionálnych kefiek na make-up môže obsahovať výrobky na obočiepotrebné na korekciu tvaru, farbenie a česanie.

Pre korektor: tento výrobok má hustú textúru a podlhovastý tvar.

Umelé a prírodné kefy na make-up: výber materiálov

Pri nákupe kvalitných nástrojov na aplikáciu kozmetiky je dôležitédávajte pozor na to, z čoho sú vyrobené.

Umelé materiály sú ideálne pri práci s tekutými výrobkami, pretože nie súabsorbovať, rovnomerne rozdeliť zloženie a ľahko sa čistí. Najčastejšie sú tieto kefy vyrobené z taclonu, sú hypoalergénne, nízke náklady, dlhá životnosť a minimálna starostlivosť.

Najlepšie make-up kefy pri práci s nadáciou, maskary a farby na riasy a obočie sú často vyrobené z umelých materiálov.

Pre drobivé materiály (prášok, ruměnec) je vhodnejšie kupovať výrobky s hromadou prírodných materiálov: výrobok lepšie rozdeľujú na pokožku, sú príjemnejšie na použitie a silnejšie.

Na tento účel sa najčastejšie používajú tieto druhy materiálov: \ t

  • Vlasy veveričky z chvosta (ideálne na tieňovanie).
  • Stĺpec (hnedá hromada je pružná a mäkká).
  • Poníky (ich chlpy majú dlhú životnosť a sú pomerne hladké).
  • Kozie chlpy (častejšie sa z nej vyrábajú strapce kabuki).
  • Sable (najdrahšie a vysoko kvalitné nástroje majú práve takú hromadu).

Ako umyť make-up kefy?

Podľa pravidiel starostlivosti by sa výrobky mali po každom použití očistiť od kozmetických prípravkov: na to môžetepoužívať hygienické obrúsky.

Odporúča sa tiež pravidelné umývanie vlasu: na tento účel sa hlava ponorí pod prúd vody s neutrálnou teplotou a drží ju štetinami dole.Odporúča sa, aby základňa nebola mokrá, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov.

Na hromadu sa nanesie profesionálny čistiaci prostriedok, ktorý sa dá kúpiť so sadou make-upových kefiek, jemne sa vtiera do hlavy tak, aby chlpy neboli rozstrapkané.Po premytí peny čistou vodou sa produkty prirodzene vysušia.

Foto make-up kefy

208)

)

.)