Liečba pijavicami - ktoré choroby sú účinne ošetrené + foto

Stále viac ľudí má záujem o alternatívnu liečbu, ktorá je známa už od staroveku - hirudoterapia.Liečba pijavicami nevyžaduje použitie liekov, ale účinok môže byť významný.

Ako sa vykonáva táto liečebná relácia, o akých chorobách sa môže rokovať, sa bude diskutovať v tomto článku.

Účinok pijavíc na telo

Rôznorodé zloženie pijavíc poskytuje výhody liečby pijavicami doma.Nasledujúce prvky, ktoré sú v slinách majú komplexný účinok na telo:

 • hirudín sa podieľa na zlepšení krvného obehu, má anestetický účinok;
 • apirase je účinná pri kontrole plakov aterosklerotického typu;
 • destabiláza má pozitívny vplyv na tvorbu krvných zrazenín;
 • hyaluronidáza sa podieľa na resorpcii jaziev;
 • kvôli egleene je zápalový proces v tkanivách znížený;
 • Bradykiníny poskytujú protizápalový účinok.

Organizácia zasadnutia hirudoterapie

Na zabezpečenie lepšieho kontaktu pijavice s ľudským telom, v predvečer zasadnutia by mala odmietnuť vziať kúpeľ s mydlom, ktoré majú silnú arómu, nemôžete použiť deodoranty.

Prílohy by sa mali spracovať.Toto sa vykonáva bezprostredne pred zákrokom.Mali by ste si oholiť vlasy, umyť pokožku teplou vodou a mydlom, ktoré nemá zápach.Pokožku utrite špeciálnymi bavlnenými tampónmi.

Pokožka v miestach budúcnostina spracovanie roztoku glukózy. Potom sa pijavica umiestni do skúmavky. Jej chvost by mal byť dole. Skúmavka sa aplikuje na plochu tela.

Keď sa pijavica nasaje, trubica sa vyberie a na chvost sa nanesie kúsok bavlny, aby sa zabránilo tomu, aby sa druhý prísavník pripevnil.

Relácia pokračuje, kým sa červ po úplnom nasýtení neoddelí. Môže k tomu dôjsť hodinu po začiatku procedúry. Ak chcete pijavicu oddeliť, prineste na ňu vatu s alkoholom. Potom, pomocou pinzety, by mala byť umiestnená do nádoby a nalejte ju špeciálnym riešením.

Aplikujte červa iba raz.

Účinok liečby pijavice je podstatný, ale je dôležité sledovať stav rán. Hneď po zasadnutí sú pokryté obväzom z bavlny a gázy. Krvácanie môže pokračovať celý deň. V tomto prípade je potrebné obväz zmeniť. O deň neskôr sú rany ošetrené jódom a niekoľko dní pokryté obväzom.

Ak krvácanie neprešlo, je potrebné ranu ošetriť 3% roztokom peroxidu vodíka a niekoľko dní prikryť obväzom.

Indikácie a kontraindikácie pri liečbe pijavicami

\ t

S pomocou hirudoterapie sa človek môže zbaviť takých problémov ako:

 • ochorenia srdca a ciev;
 • problémy v oblasti gynekológie a urológie;
 • gastrointestinálne ochorenia a metabolické poruchy;
 • ORL ochorenia a očné ochorenia;
 • abnormality štítnej žľazy a nervového systému;
 • problémy s chrbtom a poruchy kĺbov.

Pomocou takejto liečby je tiež možné normalizovať imunitný systém a liečiť celý organizmus. To potvrdzuje obrovský prínos, ktorý osoba dostáva z hirudoterapie.

Zároveň by ste sa mali pred začatím postupov poradiť so svojím lekárom. V takýchto sedeniach je lepšie nezúčastňovať sa na poruchách krvácania, ťažkej anémii, krvácaní a alergických reakciách a kachexii.

12-15 hodín po treťom zákroku môže pacient pociťovať svrbenie, opuch a zvýšenie teploty. Lymfatické uzliny sa tiež môžu zvýšiť, zhoršuje sa blahobyt, čo je typické pre 80-85% ľudí. Toto sú normálne javy, ktoré sú výsledkom pôsobenia imunitného systému.

Terapeutický účinok hirudoterapie

Lieky na pijavicu majú pozitívny vplyv na mnohé choroby, ale ich použitie v rôznych prípadoch je individuálne.

Liečba kardiovaskulárnych porúch

Liečba krvných ciev pijavicami má mimoriadny význam vo všeobecnej terapii. Používajú sa na boj proti týmtoochorenia ako ateroskleróza, tromboflebitída, ischemická cievna mozgová príhoda, hypertenzia, trombóza atď. Tiež produkujú profylaktický účinok čistením obehového systému.

S ich pomocou je možné normalizovať metabolické procesy, odstraňovať škodlivé látky a trosky. Umiestnenie pijavíc na tele určuje lekár podľa výsledkov výskumu.

Prevencia kŕčových žíl

\ t

Ak máte kŕčové žily, liečba sa má začať čo najskôr. Postupy by sa však mali vykonávať pod dohľadom špecialistu, ktorý môže správne určiť systém, kam sa má pijavica umiestniť.

Šneky sú spravidla umiestnené na základe šachovnice. Nemôžu byť umiestnené na žile alebo uzloch. Je potrebné umiestniť vo vzdialenosti 2 až 10 cm od žily.

V dôsledku zriedenia krvi zmizne rozpustenie krvných zrazenín, svrbenie a podráždenie. Tiež posilniť steny krvných ciev.

Použitie v gynekológii

Pijavice môžu byť účinným nástrojom v boji proti neplodnosti, ktorý je spôsobený endometriózou, adhéziami, zápalmi atď.

Obnovujú sa hormóny ženy, imunitný systém, krvný obeh. Je toprispieva k vytvoreniu reprodukčnej funkcie.

Liečba kĺbov a chrbtice

Hirudoterapia môže pomôcť odstrániť mnohé problémy s chrbticou.Tiež pijavice sú účinné pri liečbe artritídy, artrózy, ischias, problémov s kĺbmi.Zlepšenie krvného obehu a eliminácia preťaženia, kŕče.Pacienti sa môžu zbaviť osteochondrózy krčnej oblasti, bolesti hlavy nespavosti.

Hovorili sme o hlavných pozitívnych vlastnostiach hirudoterapie ao účinku, ktorý sa vyskytuje na ľudskom tele.Na začiatku liečby sa však vždy poraďte so svojím lekárom.

Fotografie procesu liečby pijavicami

161)

.192]