Liečba hrdla - pri hľadaní príčin založených na symptómoch a liečbe + foto

Každý mal nepríjemný pocit bolesti v hrdle pri prehĺtaní, môžete sa vyrovnať s touto situáciou, hlavná vec je „zachytiť bolesť hneď“ a začať liečbu.

Ľudové metódy

Zápalové procesy sú sprevádzané bolestivými pocitmi, signálmi trápenia tela. Bolesť je vyvolaná vírusmi, baktériami, hubami, hypotermiou a stresom.

Zápal mandlí, faryngitída, laryngitída a iné zápaly by sa mali liečiť pod dohľadom lekára. Ochorenia tkaniva hltanu sa môžu zmeniť na chronický priebeh a bude ťažké ho vyliečiť.

V počiatočnom štádiu je možné liečiť hrdlo doma, preto je potrebné rýchlo podniknúť nasledujúce kroky:

  • počúvať pocity, ak je bolesť slabá, teplota je nízka. Odpočinok na lôžku, kloktanie každú hodinu, pitie veľkého množstva vody a suchý obklad na krku - deň tohto režimu vám umožní vstať;
  • bolesť neumožňuje hovoriť - konzultovať s lekárom, je lepšie zavolať do domu.

Naši babičky vedeli, ako zaobchádzať s hrdlom s ľudovými liekmi. Účinným spôsobom je časté oplachovanie hrdla. Počiatočné bolestivé prejavy sa odstránia jednoduchým opláchnutím. Metóda pomáha umyť patogénne baktérie, vyčistiť sliznice, čím urýchľuje regeneráciu.

Calendula, harmanček, šalvia, eukalyptus dezinfikujú hrdlo a ústnu dutinu. Recept vytlačený na obale liečivých bylín pomôže pripraviť odvar na oplachovanie.

Plaky z mandlí odmyjú roztok 1lyžičku bez kopca soli, 1 lyžičku bez kopca jedlej sódy a 5 kvapiek jódu na šálku prevarenej vody. Zmäkčená soda soľ opláchnuť zníži zápal tonzilitídy, vyčistí hrdlo infekcie, mierne schne mandle.

Liečivá

Lieky umožnia rýchle a účinné ošetrenie hrdla. Vo vyspelých prípadoch nepomôžu ľudové metódy. Takže sú liečení v ranom štádiu ochorenia.

Lekárne predávajú voľne predajné lieky, ktoré znižujú zápal a podráždenie. Lízanky a pastilky: Strepsils, Grammidin, Septolete, Geksoral - zmierňujú príznaky ochorenia. Lizobak - antiseptiká lokálneho pôsobenia - ničí patogénne baktérie, reguluje lokálnu imunitu.

Základné lieky na liečbu hrdla - Furacilín alebo Nitrofurál by mal určite žiť v lekárni. Opláchnutie týmto roztokom zabíja mikróby úplne, pomáha zmierniť zápal.

Roztok sa dá ľahko pripraviť: rozomelú sa 2 tablety po 20 mg, výsledný prášok sa naleje do sklenenej nádoby, zaleje sa vriacou vodou. Miešajte, chladno, opláchnite často po pol hodine.

Upozornenie: Roztok sa nesmie prehltnúť.

Ak sa pri všetkom úsilí nevyskytne do 2 dní, teplota sa udržiava, lekár by mal byť pozvaný do domu, aby sa vylúčili možné komplikácie.Ošetrenie v hrdle pri vysokých teplotách je nebezpečné.

Osobitná opatrnosť

Zvýšená pozornosť by sa mala venovať počas tehotenstva.Zásada "Neškodiť" sebe a budúcemu dieťaťu je základná.Malátnosť prirodzene u tehotných žien by sa nemala zanedbávať, ak sa objaví bolesť.

Liečba hrdla počas tehotenstva s ľudovými liekmi by bola benígnou možnosťou, pričom užívanie liekov bez lekárskeho predpisu bude mať nepriaznivý vplyv na zdravie dieťaťa.Výhodné je použitie topických činidiel, ktoré majú lokálny účinok.

Inhalácie, obklady, kloktanie s odvarmi byliniek znížia bolesť.S opatrnosťou aplikovať éterické oleje, telo tehotnej ženy reaguje inak ako silné zlúčeniny.Odpočinok na lôžku v prvý deň, aby sa prísne dodržiavalo.

Komplikácie

Nespracovaná bolesť v čase je plná komplikácií.Zápal sliznice hlienu je spôsobený stafylokoky, streptokoky, kvasinkami podobné huby.Bolesť signalizuje nástup závažných ochorení: šarlachu, záškrtu.

Okamžite zavolajte lekára, aby ste zistili alarmujúce príznaky:

  • udržiavanie teploty nad 38 ° C;
  • prehltnutie je ťažké;
  • lemované mandle;
  • kožná vyrážka.

Prevencia

Prognóza liečby anginy pectoris je priaznivá. V jednoduchých prípadoch, s realizáciou lekárskych predpisov po 5-8 dňoch, sa pacient zotaví. Počas nasledujúcich dvoch týždňov bude pokračovať všeobecná malátnosť a znížená pracovná kapacita. Počas tohto obdobia treba pozorovať šetriaci režim, obmedziť fyzický a emocionálny stres.

Prevencia tonzilitídy a faryngitídy spočíva v zvýšení odolnosti organizmu, vytvorení ochrannej „bariéry“ pri prenikaní patogénov. Eliminácia vzniknutých patológií ústnej dutiny a hltanu zachová normálnu mikroflóru.

Dodržiavajte denný režim, konzumujte vyváženú stravu - všeobecne prijímané odporúčania.

Je potrebné pamätať na to, že aj kozmetológovia odporúčajú, aby ste boli dvakrát do týždňa vonku, a to aspoň dvakrát týždenne.

Fotografie o bolestiach hrdla a liečebných metód