Liečba depresie - fotografie tradičných a lekárskych možností na prekonanie problému

Depresia bola známa ľuďom v dávnych dobách a bola nazývaná melanchólia.Pacientovi boli predpísané liečivé tinktúry, klystír, kúpele, masáže.

Okrem toho sa odporúča pobaviť pacienta, aby sa odvrátil od smutných myšlienok.Už v staroveku vzniklo spojenie medzi depresiou a počasím, obdobím.

Príčiny depresie

Depresia sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku straty blízkych, osobných drám alebo delení.Táto choroba je tiež podporovaná rôznymi druhmi strát, zlyhaní, nedostatku peňazí.Tieto typy depresie sa nazývajú reaktívne, pretože je to reakcia tela na životné okolnosti.

Somatické druhy depresie sa vyskytujú v dôsledku predávkovania rôznymi liekmi, alkoholom a drogami, ochoreniami mozgu a hlavy.

Sezónne zhoršenie na jeseň, v zime, zamračené a chladné počasie.

Matky novorodencov majú popôrodnú depresiu, ktorej príčinou sú emocionálna nepripravenosť na materstvo, strach zo zmien v ich životoch a zodpovednosť za dieťa.

Symptómy depresie

Symptómy depresie možno vyjadriť v ľahostajnosti ku všetkému, beznádejnej úzkosti,neochota robiť čokoľvek a zároveň s chronickou únavou.Chorý človek často zažíva pocit, že je k ničomu, vinný, depresívny.V závislosti od príčiny ochorenia sa objavujú určité príznaky.

Symptómy depresie u žien sú často spôsobené stresom v práci a doma,neúspešný osobný život, zrada blízkych, stav po pôrode.

Ženy v takýchto situáciách sú ľahostajné, inhibované alebo naopak agresívne.

Depresia po pôrode sa vyznačuje zlou náladou a nedostatkom emocionálneho kontaktu s novorodencom. Niekedy sú mamičky k dieťaťu neslušné alebo ľahostajné.

Spracovanie

Liečba rôznych typov depresií závisí od konkrétneho prípadu. V každom prípade by mal psychiater predpísať liečbu: antidepresíva, liečebné postupy, sociálnu rehabilitáciu.

Úspech liečby depresie doma závisí vo veľkej miere od prostredia pacienta a od postoja jeho blízkych, ktorí musia byť citliví a zhovievaví, aby pomohli chorým zotaviť sa. V ťažkých prípadoch, keď hrozí nebezpečenstvo sebapoškodzovania alebo samovraždy, by mal byť pacient umiestnený v nemocnici.

Liečba popôrodnej depresie sa predpisuje individuálne, v každom prípade. Dôležitú úlohu zohráva prostredie ženy, ktorá porodila, postoj k manželovi, blízkym, túžba pomôcť jej v starostlivosti o dieťa. Potom popôrodná depresia prejde rýchlejšie a ľahšie.

Často pri liečbetento typ ochorenia prechádza priebehom psychoterapie, je lepšie spolu - rodičia novorodenca.Estrogénové injekcie sa používajú na vyhladenie symptómov tohto ochorenia.

Samozrejme, žena by si mala pomôcť: jesť racionálne, cvičiť, chodiť so svojím dieťaťom, komunikovať s blízkymi, ktorí sú pripravení ju podporovať.

Účinné liečby

Existuje mnoho rôznych spôsobov liečby depresie.Môžu to byť rôzne kúpele na báze liečivých bylín, ihličnanov, myrty.Efektívna liečba depresie je voda: doping so studenou vodou alebo kúpeľ s vlažnou vodou, kúpanie vo vode alebo v bazéne, trenie fyziologického roztoku.

Všetky druhy tinktúr sa používajú na liečbu depresie s antidepresívami: ženšen, materská tráva, pivónia a mnoho ďalších.Pre zlepšenie nálady použiť niektoré druhy potravín a nápojov.

Nápojov - mrkva, pomarančový džús, čaj so škoricou, horúca čokoláda.Z potravín, ovsených vločiek, banánov, mrkvy, orechov, sezamu, medu, sušených marhúľ sú veľmi užitočné.Veľký liek na depresiu je cvičenie.

Čo mám robiť, ak som v depresii?

Nikto nie je imúnny voči ťažkostiam, zlyhaniu, strate a chorobám.Ale ak sa stalo, že prišla čierna čiara, čo robiť?Ako sa dostať z depresie sami?

Je potrebné jesť správne, to znamená jesť chutné a zdravé potraviny.Niektoré z nich sú: svetlá zelenina a ovocie, orechy, morské ryby, čokoláda.Jedzte rôzne, nie o niečo špecifické.

Spánok po dobu 7-8 hodín, ísť do postele v 21-22 h;To je najlepší čas na spanie.Pred spaním nesledujte sentimentálne ozubené kolesá, vetrajte miestnosť.

Pravidelné cvičenie v posilňovni alebo na ihrisku, prechádzka v parkoch, práca na dvore- odvádza pozornosť od zlých myšlienok.

Skutočný liek na depresiu je záľubou: pletenie, maľovanie, sochárstvo ... čokoľvek chcete.Ak je to možné, choďte na výlet do svojho obľúbeného mesta, na more, na turné.Nie nevyhnutne na iný kontinent - môžete zmeniť situáciu a dobíjať na 50-70km.

Hlavnou vecou je získať pozitívne emócie a dojmy z nového prostredia.A samozrejme, myslieť pozitívne, radovať sa z maličkosti a robiť dobro.

Foto tipy na liečbu depresie

151)