Koľko by mal novorodenec spať - tipy na zdravý spánok + fotky

Každá mladá matka má okamžite otázku: koľko novorodenca spí v prvých dňoch po narodení?

Faktom je, že v prvých dňoch po narodení môže dieťa spať od 18 do 20 hodín, prebudiť sa len na jedenie. Niektoré deti môžu dokonca spať v čase kŕmenia.

Ak je matka alarmujúca, môže jemne a jemne prebudiť drobky.

Niektoré deti zaspávajú aj počas kŕmenia. V tomto prípade by ho matka mala pohladiť po lícach alebo sa ľahko dotknúť špičky nosa. Ak dieťa zaspí a nedostane potrebnú časť materského mlieka, získa malú váhu, rastie a zle sa vyvíja.

V tomto období by sa príbuzní a priatelia mali pokúsiť pomôcť mladej matke vo všetkom. Aj ona by mala zostať viac, aby rýchlo získala silu po pôrode.

A keď váš úbytok stúpa, môžete vyzdvihnúťjednotlivé lacné lôžka od výrobcu prostredníctvom odkazu.

Bohužiaľ, čím staršia strúhanka sa stáva, tým menej času potrebuje na spanie.

Koľko detí na spanie je do jedného mesiaca

Po prepustení z materského oddelenia budú mať mladí rodičia nové povinnosti. Teraz musíte chodiť so svojím dieťaťom denne a uistiť sa, že sa ho každý deň kúpate. V tomto ohľade je množstvo času na spánok u dieťaťa znížené.

Okrem toho, ako prax ukazuje, moderné deti sa vyvíjajú rýchlejšie ako ich rovesníci pred 20 rokmi, takže 15-16spánok detí sa považuje za normálny.

Ako dlho novorodenec spí počas dňa

V prvom mesiaci dieťa spí počas dňa, približne rovnako ako v noci, 8 - 9 hodín. Zároveň sa prebudí za dve hodiny. Ukazuje sa to asi 4 krát denne.

Dôvodom skoršieho vzniku dojčaťa môžu byť tieto faktory: \ t

 • cítil sa horúci alebo studený;
 • je čas kŕmenia;
 • leží na mokrej plienke alebo v mokrých posúvačoch;
 • kvôli nízkej aktivite počas dňa;
 • hluk v miestnosti;
 • príliš svetlé;
 • vysoká vlhkosť alebo suchosť;
 • kolika.

Ako dlho novorodenec spí v noci

Trvanie nočného spánku u dojčiat v prvom mesiaci života je zvyčajne asi deväť a pol hodiny. Samozrejme, v tomto okamihu sa dvakrát prebudí, aby jedol. Kojenie dieťaťa v prvom mesiaci nastáva každé 4 hodiny, a to počas dňa aj v noci.

Ak sa dieťa prebúdza častejšie, potom stojí za to najprv vylúčiť vyššie uvedené príčiny úzkosti.

Ak je dieťa kŕmené, suché, je v miestnosti ss vhodnou teplotou a vlhkosťou sa v miestnosti spáli tlmené svetlo, nikto nehovorí nahlas, takže musíte myslieť na vážnejšie dôvody pre jeho obavy:

 • nestačí na materské mlieko;
 • pruritus;
 • zvýšená telesná teplota;
 • dôsledky poranenia dieťaťa;
 • bolesť ucha.

Koľko novorodencov spí v prvých troch mesiacoch

V priebehu času sa obdobie spánku u detí znižuje.V druhom mesiaci sa denný čas spánku zvyšuje a je 2,5 hodiny.Frekvencia zaspávania sa zníži na 3-násobok.Nočný spánok je 8 hodín s prestávkami na nočné kŕmenie.

Po 3 mesiacoch dieťa počas dňa zaspí 3 krát počas 2 hodín, no nočný čas spánku sa predĺži.Teraz je to 9-11 hodín, zároveň sa dieťa prebudí 2-3 krát k jedlu.Je potrebné pripomenúť, že interval medzi kŕmením v noci by nemal presiahnuť 6 hodín

Postupom času sa proces zaspávania stáva ťažším.Preto by ste mali zvážiť niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu vytvoriť priaznivé prostredie pre spánok vášho dieťaťa.

Po prvé, pre dvojmesačné dieťa je veľmi dôležité cítiť prítomnosť matky vedľa nej.Keď matka opustí miestnosť, dieťa sa môže okamžite prebudiť.Je lepšie, keď dieťa spí vedľa matky pred dosiahnutím veku 3 mesiacov, a nie v samostatnej postieľke.

Odborníci odporúčajú, aby dojčiace ženy neprerušovali proces kŕmenia, keď dieťa zaspí, ale umiestni ho vedľa seba na 20-40 minút. Takže dieťa nebude rozmarné a lepšie spí.

Po druhé, nezabudnite vetrať miestnosť pred spaním, bez ohľadu na teplomer na ulici. Môžete ísť na prechádzku na čerstvom vzduchu počas ventilačného obdobia alebo sa úplne obliecť ako prechádzka a odísť v miestnosti. Mnohí rodičia si všimnú, že ich deti spia zdravo pri chôdzi.

Po tretie, aby sa predĺžilo trvanie nočného spánku, je potrebné ho kúpať pred večerným kŕmením. Pre blahodarné účinky na omrvinky zapadajú do bylinných dekorácií: levanduľa, jalovec, valerián.

Po štvrté, stojí za to venovať osobitnú pozornosť plieneniu. Teraz už nie je povinné už len tesné zapínanie. A v prípadoch detekcie kĺbovej dysplázie u dieťaťa nie je vôbec prípustné. Avšak, zlé preplnenie bude prínosom, ak vaše dieťa veľmi často máva rukami v spánku.

Dobrá noc sny vám!

Foto: ako spí novorodenec