Kolika u detí - pochopiť príčiny a príznaky + foto

Väčšina detí sa musí vyrovnať s kolikou.Dokonca aj deti s dokonalým zdravím čelia tomuto nešťastiu.

Nemali by ste panikať, pretože to je prirodzená reakcia tela dieťaťa - zvyknúť si na nové podmienky (črevá začínajú rásť silnejšie).Čoskoro tento problém zmizne.

Detská kolika sa objavuje takmer okamžite po narodení, ale po dvoch mesiacoch zmizne.Tam sú zriedkavé prípady, keď deti môžu mať koliku po 5 mesiacoch.Táto choroba je ľahko určená správanie novorodenca, je zlobivý, plač, ťahá nohy na brucho, je možné, že vzhľad plynu.

Hlavnou príčinou koliky je podráždenie dojčiacej matky, ktorápoužíva potraviny, ktoré nie sú vhodné pre malé telo.Preto je potrebné dodržiavať odporúčania o strave počas laktácie.

Stačí, ak z ich stravy odstránite výrobky, ktoré tvoria koliku, a potom sa venujte pozornosť zdraviu dieťaťa.S diétou, je vysoká pravdepodobnosť, že choroba zmizne do 3 dní.

Každá dojčiaca matka by mala študovať zoznam potravín, ktoré môžu vyvolať koliku.

Symptómy

Zvážte niektoré príznaky koliky u dojčiat:

 • "Spiky cry."Líši sa od zvyčajného plaču novorodenca svojou tvrdosťou, potom sa posilňuje, potom sa upokojuje;
 • Odmietnutie jesť alebo jesť,začína ostrý výkrik;
 • 32. Nepokojné správanie.Začína stonať a ohýbať sa;
 • Náhly útok plaču v dobrej nálade;
 • 34. Výskyt nadúvania;
 • Dieťa stlačí nohy a zaklope ich;
 • Tvorba plynu pri plačení.

Zoznam kontraindikovaných výrobkov

) Výrobky, ktoré spôsobujú koliku u dojčiat, musíte poznať dojčiace matky od prvých dní života dieťaťa.

​​

Kravské mlieko - je alergénnym výrobkom, prispieva k zvýšenej tvorbe plynu a vzniku koliky.Tento výrobok sa odporúča zahrnúť do stravy po 4 mesiacoch od narodenia.Kaša by mala byť pripravená výhradne na vode.

Malá dávka je prijateľná, napríklad pitie čaju s mliekom.Je však žiaduce nahradiť fermentované mliečne výrobky.Možno použitie kozieho mlieka.

Čierny chlieb.Pripravený fermentáciou, preto je potrebné tento produkt vylúčiť.Pri použití sa objavuje plyn, ktorý prispieva k tvorbe koliky.Odporúča sa nahradiť obilný bochník.

Platí aj chlieb, ktorý obsahuje otruby.Tieto výrobky majú veľmi dobrý vplyv na kvalitu mlieka.

Strukoviny. Príčinou je nadúvanie, pridané do jedla po 3 mesiacoch. Majú veľké výhody, priaznivé účinky na organizmus, nie sú alergénnym produktom.

Zelenina a ovocie (čerstvé). Asimilácia tela nie je ľahká, môže narušiť žalúdok a objaviť sa infekcia. V tomto ohľade je možné použitie až 4 mesiace až po tepelnom spracovaní.

Nasledujúca zelenina musí byť v dennej dávke dojčiacej matky po narodení: zemiaky, mrkva, cuketa a karfiol. A ovocie: jablká, banány.

Kontraindikované: kyslá kapusta a uhorky.

Sweet. Pri konzumácii sladkého jedla by mal existovať zmysel pre proporcie. Podľa zákazu výrobkov z múky s prídavkom smotanových krémov je alergénna čokoláda kontraindikovaná. Výrobky s aromatickými látkami nie sú povolené.

Je potrebné vylúčiť tankovanie vo forme majonézy a kečupu. Je lepšie nahradiť kyslú smotanu a jogurt. Prísne zakázané potraviny z rýchleho občerstvenia, ovplyvňujú laktáciu, prípadne otravu.

TerazJe známe, aké potraviny spôsobujú koliku u dojčiat. Počas dojčenia by ste mali byť veľmi opatrní, pretože zoznam zakázaných potravín je veľmi rozsiahly.

Pravidlá výživy počas laktácie

\ t
 • Dodržujte rovnováhu vody. Použitie kvapalín od 2 litrov. za deň, 1 l. z nich pitná voda. Užitočný zelený čaj, ovocný nápoj, kompot zo sušeného ovocia, nápoje z kyslého mlieka, bylinkový čaj na laktáciu. Kvapalina pomáha čistiť telo.
 • Treba dbať na nové výrobky. Po konzumácii sledujte reakciu tela dieťaťa. Ak pozorujete alergickú reakciu, odstráňte liek z používania jeden mesiac.
 • Podľa odporúčaní odborníkov na výživu by mal človek konzumovať niekoľkokrát denne v malých dávkach.

Pomoc dieťaťu s kolikou

Ako pomôcť deťom s kolikou? Hlavným pravidlom je diéta. Podporuje dobré dojčenie a ovplyvňuje zdravie dieťaťa k lepšiemu.

Nepriaznivá poloha dieťaťa počas dojčenia môže prispieť k tvorbe koliky. Dieťa prehltá vzduch mliekom a to spôsobuje chorobu.

Vedome by sa malo pristupovať k výberu zmesi, môže mať aj negatívny vplyv. Vyhnite sa prejedaniu. Pri silných bolestiach koliky je potrebné na bruško dieťaťa pripevniť niečo teplé, napríklad žehlenú bavlnenú tkaninu.

Na zníženie koliky sa odporúča otočiť dieťa na bruško na niekoľko minút predtým, ako sa pripojí k hrudníku. A potom držať vzpriamene až do regurgitácie.

Masážne akcie veľmi pomáhajú, môžete masírovať okolo pupka v smere hodinových ručičiek. Nezabudnite na gymnastiku, v polohe na chrbte ohýbať nohy.

Kŕmenie mama by malo jesť kôpor. Kôprom má blahodarný vplyv na trávenie, má upokojujúci účinok.

Pomoc pri akútnych atakoch

Lieky proti kolike u dojčiat:

 • Byliny, medzi ktoré patria harmanček, semená fenyklu, fenikel;
 • Enzýmy;
 • prebiotiká;
 • antispasmodiká;
 • Mechanické nástroje.

Napriek množstvu liekov na koliku by človek nemal bežať za nimi do lekárne, možno sa pokúsiť prekonať ochorenie spôsobom, ktorý je pre dieťa neškodnejší.

Áno, a farmaceutické prípravky by sa mali užívať len po povolení lekára.

Foto kolika u dojčiat