Kefír diéta - jasný plán na chudnutie + 76 fotografií

Pomalý stav, nadváha, odporný zdravotný stav je najčastejšie spojený so skutočnosťou, že máte nezdravú stravu - veľké množstvo vyprážaných a tukových potravín, ako aj množstvo alkoholu a pečenia, okrem toho aj vysokokalorické potraviny bohaté na chemikálie a rôzne škodlivé potraviny.prísady.

To všetko, vo svojom súčte, preťaží telo, čoskoro nevydrží a zlyhá.

Aby telo fungovalo dokonale, potrebujete program správnej výživy, normalizovaný harmonogram a prítomnosť miernych športových zaťažení je veľmi dôležitá.

Lekári odporúčajú zabezpečiť jednodňovú vykládku aspoň raz týždenne a používať určitý druh ľahkého výrobku.Takže odborníci na výživu identifikovali fermentovaný mliečny výrobok - kefír, ktorý pomáha telu zotaviť sa a očistiť sa po ťažkom týždni.

Výsledky takejto výživy ich nečakajú dlho.Okrem kefírovej stravy, ktorá sa používa na chudnutie, normalizuje celkový stav gastrointestinálneho traktu, pomáha úplne očistiť telo troskových, toxických a deštruktívnych látok pre naše telo, obnovuje metabolizmus.

Priaznivé a jedinečné vlastnosti fermentovaného mliečneho výrobku sa správne považujú za také, aby sa odstránil vedľajší účinok užívania liekov a antibiotík, ako aj zníženie rizika zhubných nádorov, zabraňuje rozvoju ochorenia močového systému, je preventívnym opatrením na liečbu rakoviny.ochorenia aterosklerózy.

Okrem toho prostredníctvom neustáleho konzumácie kefíru je možné zlepšiť krvný obeh a znížiť krvný tlak.

Existuje niekoľko rôznych možností výživy s použitím pravidelného kefíru. Hlavné sú:

Kefírová diéta na 1 deň

Prostriedky používané pri použití fermentovaného mliečneho nápoja na jeden deň. Počas neho musíte vypiť až 1,5 litra netučného nápoja denne, pričom správne množstvo tekutiny rozdelíte na 6 recepcií. Okrem toho môžete a mali by ste piť čistú minerálnu vodu do 2 litrov.

Kefírová diéta počas 3 dní

Druhá možnosť zahŕňa použitie kefíru počas 3 dní. To je jeden z najlepších typov pôstu, ktorý sa vyžaduje pre celé telo. Odporúča sa vypiť do 1,5 litra, rozdeleného do 5 recepcií, kefíru.

Počas prechodu tejto diéty dochádza k čisteniu a odstraňovaniu prebytku soli z ľudského tela. V čase prechodu stravy, odborníci odporúčajú opustiť príliš silné fyzické námahy v posilňovni.

Tento typ stravy je jedným z najťažších. a topreto by mali byť všetci tí, ktorí sa zaoberajú športom, tancom a odbornou zdatnosťou, opustení alebo minimalizovať triedy.

Ak však na chvíľu neexistuje možnosť vzdať sa silných fyzických cvičení, potom by ste sa mali vzdať tejto diétnej diéty a zvoliť vhodnejšiu, jemnejšiu a pohodlnejšiu diétu.

Na ochranu vášho tela pred škodlivými účinkami takéhoto režimu diéty musíte piť len čerstvý nápoj.Obsah tuku by mal byť od 1 do 1,5%.

Kefírová strava s ovocím alebo zeleninou

Kurz 5 dní.Na deň sa odporúča vypiť až 1,5 litra fermentovaného mliečneho výrobku, okrem ovocia alebo zeleniny, ktoré sa vám páčia.

Do stravy sa pridáva iba 1 kg obľúbenej zeleniny alebo ovocia.Musíte starostlivo vstúpiť do stravy tejto stravy banány a najmä hrozno, pretože je v týchto plodov najvyšší obsah cukru.

Zelenina sa môže jesť surové, pečené alebo varené.S opatrnosťou musíte jesť zemiaky.

Diéta diétna kefírová

Pre ľudí, ktorí dodržiavajú správnu výživu,Tento typ stravy bude dar z nebies. Koniec koncov, musíte použiť len dva veľmi užitočné, naplnené vápnikom a užitočnými mikroorganizmami produkt - kefír a tvaroh.

Skutočný počet dní strávených na tejto strave nie je väčší ako tretí. V deň, keď budete potrebovať vypiť až 750 ml kefíru a jesť až 300 gramov tvarohu, najlepšie s nízkym obsahom tuku. Distribuovať do 6 jedál.

Kefír-pohánková diéta

Do tohto typu diéty, kefíru a pohánky sú zahrnuté dve zložky. Pohanka nie je pripravená ako obvykle, ale celá noc sa naleje do vriacej vody a nechá sa napučať.

Nie je potrebné variť pohánku, neodporúča sa tam ani pridávať korenie, soľ a olej. Je potrebné rozdeliť na 6 jedál. Pohanková kaša by sa mala umyť kefírom, najlepšie 1%.

Viditeľné zmeny možno pozorovať po 3 dňoch a odporúča sa odolať takejto očistnej diéte.

Kefírová diéta počas 7 dní

V tomto variante diéty je žiaduce vylúčiť použitie cukru a soli. Opakované použitie tejto diéty sa odporúča najviac raz za štvrťrok. Malo by byť 6 jedál, rozdelených v pravidelných intervaloch.

Vďaka sedemdňovej diéte na kefír môžete odstrániť až mínus 10 kilogramov.

Príkladová ponuka vyzerá takto:

1. zemiaky varíme alebo pečieme - 4-5 stredných kúskov + 1,5l kefíru;

2.: kuracie prsia, predtým varené, delte 100g 5-6krát +1,5 l kefíru;

Tretí: hovädzie mäso, chudé, varené alebo dusené - 100 g + 1,5 l kefíru;

4.: nízkotučné ryby, varené alebo dusené - 100 g + 1,5 l kefíru;

5.: ovocie (vyhnite sa zrelým banánom a hroznom) a zelenina (okrem zemiakov).Jedzte zeleninu surové, a môžete piecť, paru alebo variť.Okrem toho si môžete urobiť rôzne ovocné šaláty;

6: kefír 1, 5 l je povolené;

7.: nesýtená minerálna čistá voda do 2 litrov.

Kefírová diéta je určená pre a proti

Tento typ stravy vo všetkých svojich prejavoch normalizuje acidobázickú rovnováhu a tiež robí žalúdok a črevný trakt vo všeobecnej práci.ako by mala byť.

Mono-diéta na fermentovanom mliečnom výrobku trvá 3 dni, to je presne čas, ktorý telo potrebuje, aby sa zbavilo toxínov a toxínov, ale samotné telo nebude mať čas na depléciu počas tohto obdobia.

Iné druhy diét sa považujú za benígnejšie z dôvodu pridania iných zložiek stravy, ako je kaša (napr. Kaša, jedna z najužitočnejších obilnín), ako aj zelenina a zelenina.rôzne druhy ovocia.

Tieto druhy pôstnych dní pomôžu zbaviť sa kíl navyše bez toho, aby to poškodilo ich vlastné zdravie.

Vada, ktorá je obsiahnutá v strave kefíru, je chronická nestráviteľnosť mliečnej bielkoviny, kazeínu.Okrem toho existujú vedľajšie účinky, ako je nadúvanie a nadmerná tvorba plynu.

Existujú určité ochorenia, pri ktorých je potrebné používať kyselinu mliečnu s opatrnosťou:

  • žalúdočný vred
  • dvanástniková vredová choroba
  • porucha tvorby kostí
  • metabolické poruchy

Vďaka kefíru je možné zbaviť sa nenávidených kilogramov, ako aj vyčistiť vaše telo od strusky.Okrem toho, kefír napĺňa tráviaci trakt potrebný na správne trávenie baktériami kyseliny mliečnej.

Je dôležité, aby ste sa pred zorganizovaním pôstnych dní psychicky prispôsobili.Je veľmi dôležité dodržiavať pravidlá z tejto stravy, aby sme neznížili všetky snahy na nulu.

Ako správne vstúpiť do stravy a odísť z nej

7 dní pred začiatkom diéty je potrebné hladko znížiť príjem kalórií.Ak je to možné, opustiť vyprážané a prebytočné potraviny, rovnako ako sladké pečivo a alkohol.Výhodou bude aj odmietnutie soli a cukru.

Soľ možno nahradiť sójovou omáčkou, ale nepreháňajte ju.Spotreba sójeomáčka by nemala prekročiť viac ako 1 polievkovú lyžicu denne.

Po skončení diéty by sa mali dodržiavať rovnaké pravidlá, aby sa dosiahol dosiahnutý výsledok.

Fotografie účinnosti kefírovej stravy