Kamenná terapia - história, druhy kameňov a kontraindikácie + foto

V našej dobe technológií, nedostatku riadneho odpočinku a šialeného tempa života ľudia len zriedka myslia na prírodu.Na dosiahnutie duchovnej harmónie a pokoja, ktorý nie je blízky prírode, je však takmer nemožné.

Preto masáže s použitím prírodných zložiek získali v poslednej dobe popularitu.Jedným z týchto druhov masáže je kamenná terapia, ktorá využíva kamene.

Príbeh o kamennej terapii

Masáž kameňmi začína svoju históriu v dávnych dobách.V dávnych dobách táto masáž slúžila nielen na oddych a relaxáciu, ale bola tiež považovaná za účinnú metódu liečby.

Ľudia používajú túto masáž od čias antického Ríma po súčasnosťdeň.Potom sa kamene zahriali na slnku pre väčší efekt, teraz to robia v teplej vode alebo špeciálnom zariadení.

Kamenná terapia je obzvlášť obľúbená u obyvateľov megalopolisov, pre ktorých je tento spôsob relaxácie a priblíženia sa k prírode najprístupnejší.

Čo je teda kamenná terapia?Kamenná terapia - masáž s použitím kameňov z rôznych plemien a rôznych teplôt.Má mnoho techník, ktoré sa vyberajú v závislosti od požadovaného efektu, sa používa na zvýšenie celkového tónu tela.

Typy kameňa na kamennú terapiu

Na masáž sa používajú iba prírodné kamene extrahované z čriev sopiek.Zažili prirodzené výkyvy teploty, takže majú najvyšší obsahstopové prvky, makroživiny a iné živiny.

Je tiež všeobecne známe, že kamene majú schopnosť zhromažďovať informácie a energiu, ktoré sú prospešné pre osobu počas konania.

Kamene na kamennú terapiu by mali mať sploštený tvar, hladký povrch, môžu mať akýkoľvek priemer. V podstate rozlišovať biely, mramor a čierny, čadič, kamene.

Čadič si dobre udržiava teplo, čo z neho robí vynikajúci materiál na relaxačnú masáž, ktorá pomáha otepľovať telo. Masáž čiernymi kameňmi je určená na zladenie mysle a duše.

Mramor sa naopak používa za studena, odstraňuje teplo a pomáha vyrovnávať teploty. Vyberá sa zo Zeme vo forme mohutných balvanov s ostrými hranami, takže sa ručne drví.

Niekedy kamenné kamene používajú aj jadeit, polodrahokam, ktorý má zelenú farbu a vyzerá ako jadeit. Pozostáva zo silikátov sodíka a hliníka, iných stopových prvkov, ktoré majú pri zahrievaní pozitívny vplyv na ľudí.

Indikácie a kontraindikácie liečby kameňom

\ t

Dosiahne sa teplotný rozdiel.aktivácia určitých bodov na ľudskom tele, v ktorých sa prejavuje liečivý účinok.

Terapeutická kamenná terapia pomáha zbaviť sa bolestí hlavy, nespavosti, celulitídy, hormonálnych porúch atď.

Rozdiely sú zjavné po prvom zasadnutí: je tu pocit ľahkosti a výbuchu energie. Po niekoľkých ošetreniach sa dosiahne nasledujúci účinok:

  • zlepšenie krvného obehu;
  • zvýšené tóny;
  • eliminácia bolesti svalov a kĺbov;
  • odstraňovanie trosky.

Napriek obrovskému zoznamu chorôb, ktoré sú eliminované kamennou terapiou, má tento postup množstvo kontraindikácií. Takáto masáž sa napríklad neodporúča pacientom s rakovinou a infekčnými chorobami, tehotným ženám, ľuďom s kožnými ochoreniami atď.

Skúsený odborník v niektorých prípadoch si však môže vybrať typ masáže, ktorá nielenže škodí, ale aj výhody.

Aký je postup stounterapii

Po prvé, stojí za to povedať, že sa neodporúča vykonávať masáž domácimi kameňmi, pretože je ťažké nájsť potrebné vybavenie a je potrebné, aby ste boli schopní vykonávať masáž.Princíp.Je lepšie nájsť dobrý masážny salón a byť si istý v prospech procedúry.

Na dosiahnutie požadovaného účinku sa zasadnutie zvyčajne koná v najpohodlnejších podmienkach.Niekedy sa pridáva aromaterapia vo forme aromatickej lampy alebo aromatickej sviečky.Jedna relácia trvá až hodinu a pol v závislosti od typu masáže.

Neodporúča sa používať kamennú terapiu viac ako raz týždenne.

Začiatok je ako klasická masáž: telo je masírované olejmi.Potom sa použijú horúce kamene, ktoré sú usporiadané podľa špeciálnej metódy s prihliadnutím na ich priemer a teplotu.Potom začína masáž studenými kameňmi, tonizuje uvoľnené telo.Práve v tomto okamihu sa objavuje inšpirujúci pocit ľahkosti.

Procedúra kamennej terapie končí položením kameňov na dôležité biologické body tela.

Domáca kamenná terapia

Nie je možné vykonávať rovnaký postup vysokej kvality ako v salóne bez potrebných zručností.To však neznamená, že musíte tento podnik úplne opustiť.

Doma môžete používať lapis lazuli, mesačný kameň, perly alebo kamienky.To samozrejme nie je mramor alebo čadič, ale je vhodný na ľahkú masáž.Počas zákroku zatvorte okná, zapálite sviečky a zapnite hudbu - urobte všetko, aby ste sa čo najviac uvoľnili.

Prvá vec, ktorú odporúčame, je palmová masáž.Dajte kamene na jednu stranu, krytdruhou rukou a masáž 20 hodín v smere hodinových ručičiek.Striedavá rýchlosť môže tónovať a uvoľňovať svaly rúk.

Môžete tiež chodiť po skalách niekoľko minút.Nepodceňujte dôležitosť bodov rúk a nôh.Aj taká jednoduchá masáž môže mať priaznivý účinok.

Foto kamenné terapie

​​