Goji bobule - liečivé vlastnosti čínskeho quinoa + 56 fotografií

Spotrebitelia sa dozvedeli o goji berry nie je to tak dávno.Produkt priťahoval pozornosť vedcov, ktorí vykonali sériu štúdií.Výsledkom je, že prospešné plody rastúce v himalájskych horách boli nazývané všeliek.Akonáhle narazia na spotrebiteľský trh, ich cena začala rýchlo rásť.

V Európe sa takýto tovar oceňoval svojou hmotnosťou v zlate.Odborníci na výživu študovali prospešné vlastnosti a kontraindikácie bobúľ goji a opísali, ako ich správne používať.

Cena malého vrecka sa pohybuje v rozsahu 700 p.až 900 str.Poďme sa pokúsiť zistiť, či tieto peniaze na inzerovaný nástroj rozložiť, alebo nie.

Stručne

Kde vpríroda môže stretnúť goji bobule?

V botanike sa rastlina nazýva „obyčajný vlk“.Goji rastú v Číne.Dereza obyčajný nenáročný, rastlina nesie ovocie, počnúc aprílom a takmer až do konca jesene, miestni obyvatelia zberajú niekoľkokrát.

Ako zamieňať liečebný nástroj?

Podľa vedcov „goji v zámorí“ nie sú plody.Toto ovocie, maľované v koralovo červenej farbe.Ak budete rezať malé ovocie, potom vo vnútri môžete vidieť veľa malých semien.

Aby sme sa nemýlili, pozrite sa na fotografiu plodov goji.To je druh záruky, že si vyberiete ten správny produkt.

Zložky výrobku

Goji sa už dlho používa v orientálnej medicíne.Predtým boli plody sušené na slnku a následnepoužívali na liečbu prechladnutia. Používali sa aj ako posilňovacie činidlo.

Vedcom trvalo dlho, kým skúmali zloženie plodov. Našli veľa užitočných prvkov:

 • viac ako 20 minerálov vrátane takých životne dôležitých ako horčík;
 • polysacharidy s aminokyselinami;
 • beta karotén;
 • proteín;
 • vitamíny B, C, E.

Koľko kalórií v goji

Nutričná hodnota 100 g plodov je 357 kcal. V kompozícii nie je žiadny tuk, ale je tu 75 g sacharidov a 14,29 g proteínu. Sušené ovocie na prvý pohľad je pomerne vysokokalorické, ale odporúča sa konzumovať maximálne 20 alebo 30 g denne, preto sa energetická hodnota menu zvýši maximálne o 70 alebo 80 kcal.

Multivitamínový produkt je vhodný pre prípad, keď potrebujete rýchle občerstvenie. Bobule môžu byť výživné druhé jedlo.

Kde môžem kúpiť ovocie s jedinečnými vlastnosťami?

Osoba, ktorá pozná výhody bobúľ goji, by mala vedieť, kde má výrobok kúpiť. Mnohí budú prekvapení, ukáže sa, že tovar mohol byť predtým nájdený v oknách obchodov so zdravou výživou, potom boli plody lacné. Dnes môže cena 150 alebo 200 g čínskych plodov dosiahnuť 1000p.Ak si objednáte produkt prostredníctvom amerického alebo európskeho internetového obchodu, bude stáť niekoľkokrát lacnejšie.

Ako jesť čínske bobule?

Ľudia trpiaci nadváhou sa teraz aktívne zaujímajú o to, ako užívať plody goji na chudnutie.Podľa amerických vedcov, plody ovplyvňujú metabolické procesy v tele a chuť k jedlu.

Ak chcete začať chudnúť, stačí jesť 15 alebo 20 sušených plodov.Užívajú sa ráno alebo večer.

V Rusku a SNŠ sa goji užíva takto - bobule sa jedia a zapíjajú vodou.Ovocie s príjemnou chuťou sa pridávajú do obilnín, môžu sa pridávať do vitamínových nápojov.

Obchody niekedy predávajú koncentrovaný sirup, ktorý je vyrobený z čerstvých bobúľ.Odporúčaná dávka 1 alebo 2 čajové lyžičky ráno alebo obed.V noci by sa výrobok nemal používať: nástroj má silný tonizujúci účinok.Sirup môže byť pridaný do čaju.

Goji balená šťava alebo fľaša, zriedená vodou alebo cukrovým sirupom.Môžu len uhasiť smäd.Tento nápoj má málo cenných látok.

Bobule Goji sú všetky klady a zápory

Čínske ovocie sa môže konzumovať na preventívne účely alebo na všeobecné opevnenie tela.Odborníci neodporúčajú liečbu jedného goji sám: v tomto prípade, s najväčšou pravdepodobnosťou, nebude možné sa zbaviť choroby úplne.

Užitočné charakteristiky pomoci pre bobule:

 • pre anémiu;
 • diabetes mellitus;
 • bolesť kĺbov;
 • bolesť chrbtice;
 • krátkozrakosť;
 • ochorenia nosohltanu.

Goji pomáha vyrovnať sa so stresovými situáciami alebo problémami lymfatického systému.Mnohí ľudia, ktorí chcú stratiť kilo navyše, považujú plody goji za stratu hmotnosti za produkt číslo jedna.

Najväčší účinok však možno dosiahnuť len pri správnej výžive.Čínske ovocie má tiež kontraindikácie:

 • sú alergickí na zanechávajúce zložky;
 • vysoký krvný tlak;
 • Stupeň exacerbácie gastrointestinálnych ochorení.

Ak pacient s takouto diagnózou používa goji, potom mu to nebude prospešné.Ak chcete vziať bobule vo veľkom množstve tiež by nemala byť, aby nevyvolala rozvoj hypovitaminózy.

Stanoviská odborníkov

Názory odborníkov na výživu, lekárov a špecialistov na korekciu hmotnosti sú odlišné.Niektorí zanechávajú nadšené recenzie, zatiaľ čo iní neveria.Rozhodne by mal byť do stravy zahrnutý produkt s vysokým obsahom vitamínov, ale mal by sa robiť správne.

Fotografie plodov goji

)

]