Fajčenie počas tehotenstva - dôsledky a riziká pasívneho a aktívneho fajčenia + foto

Nepochybne, v živote každej ženy je tehotenstvo obzvlášť dôležité obdobie.Ale niekedy radostná správa je zatienená blížiacim sa utrpením.

Koniec koncov, lekári odporúčajú fajčiť matky, aby sa vzdali svojej závislosti, aby nedošlo k poškodeniu zdravia dieťaťa.A pre niektorých sa to stáva skutočným problémom.

Hoci odborníci poznamenávajú, že v súčasnosti existuje pozitívny trend.Väčšina žien, ktoré fajčia, počujúc o ich zaujímavej pozícii, sa s dieťaťom vyrovnajú.

Bohužiaľ však existujú aj silní fajčiari, ktorí kategoricky nechcú uznať škodlivé účinky fajčenia na tehotenstvo., najmä v jeho raných štádiách.Ženy uvádzajú príklad iných matiek, ktoré počas celého obdobia tehotenstva potešili svoju túžbu fajčiť cigaretu, ale zároveň porodili dokonale zdravé deti.

Gynekológovia však s týmto tvrdením úplne nesúhlasia.Doteraz sa uskutočnilo veľké množstvo štúdií, ktoré ukázali, že zoznam rôznych nežiaducich účinkov fajčenia je pomerne rozsiahly.

Nebezpečenstvo, ktoré predstavuje nedopalek cigariet v rukách nastávajúcej matky

Na otázku, ako fajčenie ovplyvňuje tehotenstvo, by sa nemali očakávať žiadne pozitívne odpovede.Všetky nepriaznivé zmeny v tomto prípade sú patologické.Okrem toho sa tieto patológie môžu prejaviť ako v matke, tak aj v samotnej matkeu plodu počas tvorby plodu alebo u rastúceho dieťaťa.

Nezabúdajte, že počas tehotenstva je telo matky a dieťaťa jednotným systémom.

Preto, keď žena opäť zaberie cigaretu a vdychuje škodlivý dym, dieťa zakrýva skutočnú dymovú clonu. Spôsobuje náhle spazmy, ako aj hladovanie kyslíkom.

Gynekológovia poznamenávajú, že placentárne zmeny sa stávajú najčastejším problémom pre matky, ktoré fajčia. Placenta sa stáva tenšou a nakoniec sa stáva nepravidelne tvarovaným kruhom.

V dôsledku toho to vedie k zvýšeniu počtu spontánnych potratov. V budúcnosti gynekológovia zisťujú príliš pomalý vývoj plodu. Medzi najnegatívnejšie dôsledky patria:

  • spontánna generická aktivita;
  • zvýšenie plodnosti v predstihu;
  • problémy spojené s porušením procesu dojčenia;
  • oneskorenie detí v duševnom vývoji;

Veda bola svedkom prípadov, v ktorých fajčenie v skorých štádiách tehotenstva spôsobilo rozvoj chorôb spojených so systémom zásobovania periférnou krvou matky. V budúcnosti to viedlo k zníženiu respiračnej aktivity plodu.

Za zmienku stojí aj to, že škodlivé látky obsiahnuté v cigaretovom dyme znižujú schopnosť hemoglobínutransport kyslíka. Z tohto dôvodu sa významne zvyšuje riziko arteriálneho spazmu. V budúcnosti to môže spôsobiť porušenie placentárnej funkcie.

Choroby spôsobené fajčením počas tehotenstva

\ t

Zoznam uvedených chorôb však nie je úplný. Upozorňujeme na skutočnosť, že fajčenie počas tehotenstva sa často stáva príčinou depresie funkcií reprodukčného systému plodu. V prípade, že fajčiar má dievča, v budúcnosti bude mať zníženú zásobu vajec. Tým sa výrazne znížia jej šance na otehotnenie.

Chlapcom je zaručené, že budú čeliť komplikáciám súvisiacim s potenciou. Deštruktívny účinok nikotínu sa však vzťahuje aj na samotnú matku.

Vdýchla mladá mama a fajčila škodlivé látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú jej telo:

  • Proces prenášania dievčat, ktoré naďalej fajčia, je oveľa zložitejší.
  • Toxikóza v nich začína oveľa skôr, ako u mama, ktorí sa dokázali prekonať a zanechali svoju závislosť.
  • U pacientov je vo väčšine prípadov taká závažná komplikácia ako preeklampsia. Je tovedie k tomu, že sa obličky postupne zhoršujú, stúpa krvný tlak.
  • Fajčiari sa často sťažujú na časté závraty, poruchy trávenia.V závažných prípadoch sa pozorujú komplikácie ochorení spojených s kŕčovými žilami.
  • V tele existuje akútny nedostatok vitamínu C.

Stojí za zmienku, že mnohé tehotné ženy podceňujú nebezpečenstvo, ktoré na ne čaká.nedostatok takého dôležitého vitamínu ako vitamínu C.

S akútnym nedostatkom dochádza k vážnemu prerušeniu metabolického procesu, je narušená normálna funkcia imunitného systému a bielkoviny sú slabo absorbované.

Často sa dievčatá sťažujú na náhle útokyzhoršenie nálady, ktoré často spôsobujú dlhodobú depresiu.

Preto je pre lekárov odpoveď na otázku, ako fajčenie ovplyvňuje tehotenstvo a samotnú matku, jednoznačná: ak chcete, aby zdravie a zdravie vášho dieťaťa boli silné,Počas obdobia tehotenstva by ste sa mali zdržať fajčenia.

Fotografie nepriaznivých účinkovfajčenie počas tehotenstva na plod

\ t