Dvojčatá a dvojčatá - definícia tehotenstva a pravidlá vzdelávania + foto

Často sa deti narodené v rovnakom čase nazývajú dvojčatá, ak sú rovnaké, a dvojčatá, ak sú navonok odlišné.Vo vedeckej praxi sa však všetky deti, ktoré sa objavia ako výsledok jedného tehotenstva, nazývajú dvojčatá.

Ako sa dvojčatá líšia od dvojčiat, ak hovoríme o každodenných pojmoch?

Existuje niekoľko typov dvojčiat: identických (monozygotných, identických) a duálnych (heterozygotných, dizygotných).Monozygotné sú absolútne rovnaké, pretože majú identický súbor génov, zatiaľ čo u dizygotných sa zhoduje len v polovici, teda vonkajších rozdielov.

Vlastnosti koncepcie

Hlavným rozdielom medzi dvojčatami a dvojčatami je samotný začiatok ich života, oplodnenie.Ak jedno spermie oplodní jedno vajíčko a potom sa rozdelí, vytvorí sa niekoľko embryí s rovnakým súborom génov - identických dvojčiat.Môžu mať buď jednu placentu pre dvoch, alebo jednotlivca.

Dvojčatá sa narodili v dôsledku oplodnenia niekoľkých vajec.V tomto prípade nastáva vývoj každého embrya individuálne.

Biologické rozdiely medzi dvojčatami a dvojčatami

Na základe vlastností hnojenia majú identické dvojčatá identický genotyp, tj súbor génov a dvoyaytsevye - podobné nie viac akoo 50%.Preto majú prví rovnaký vzhľad, pohlavie, krvnú skupinu atď.Niekedy môžu byť zrkadlovým obrazom jeden druhého.

A tieto sú podobné, aleiba na základe toho istého veku je to výrazne väčšie ako obyčajných bratov a sestier.

Príčiny dvojčiat

Viacpočetné tehotenstvo je zriedkavé.A vedci majú sklon veriť, že jej vzhľad je náhodný.Existujú však faktory, ktoré zvyšujú riziko dysygotných dvojčiat.

Vek.Čím viac rokov matka, tým väčšia pravdepodobnosť, že porodí dvojčatá alebo trojčatá.Vrchol narodenia dvojčiat pripadá na vek 35-40 rokov.Preto, podľa gynekológov, najlepší vek pre tehotenstvo je až 35, po maternici je už ťažké niesť niekoľko embryí.

Antikoncepcia.Niektoré hormonálne kontraceptíva zvyšujú množstvo gonadotropínu v ženskom tele.Tento hormón stimuluje tvorbu vajíčok, resp. Zvyšuje pravdepodobnosť oplodnenia väčšieho počtu.

Liečba neplodnosti.Neplodnosť je liečená liekmi, ktoré stimulujú tvorbu vajíčok.Výsledok je podobný prijatiu antikoncepcie.

IVF.Počas in vitro (umelého) oplodnenia sa žene transplantuje niekoľko embryí, aby sa dosiahol pozitívny výsledok.Pravdepodobnosť, že niekoľko z nich prežije, nie len jedna, je veľmi vysoká.

]

Identifikácia typu dvojčiat pomocou ultrazvuku

Rozdiel medzi dvojčatami a dvojčatami možno zistiť len vtedy, ak sa vajíčko rozdelí na dve pred fertilizáciou.V inom prípade tieto rozdiely nenájdu ani najlepšieho lekára.

Niekedy môžete skontrolovať, či ide o dvojčatá alebo dvojčatá, podľa pohlavia.Ak sú dvojčatá opačné pohlavie na ultrazvuku, existuje možnosť, že je to dvojča.Nemali by ste sa však spoliehať na výsledky tohto prieskumu.

Ako správne vychovávať dvojčatá a dvojčatá?

Mnohí rodičia sa domnievajú, že takéto deti vyžadujú osobitný prístup.Existujú však nuansy.
Dvojčatá majú často tendenciu vzdelávať sa a obliekať rovnakým spôsobom, niekedy sa dokonca nazývajú spoluhláskové mená.

Rodičia však neberú do úvahy, že napriek ich podobnosti nemusia mať dvojčatá spoločné záľuby, talenty.a majú odlišný charakter.Súčasne môžu byť dvojčatá z hľadiska správania a sklonu úplne rovnaké, aj keď majú odlišný vzhľad.

V Spojených štátoch sa raz uskutočnil rizikový experiment.Dvojičky boli oddelené vo veku dvoch týždňov.Počas prvého stretnutia, po osemnástich rokoch separácie, sa zistilo, že majú podobnú úroveň inteligencie a mali tuberkulózu.Ich názory sa však líšili, mali rôzne chute a túžby.

Záver

Na záver je potrebné stručne odpovedať na hlavnú otázku: „Aký je rozdiel medzi dvojčatami a dvojčatami?“

Rôzne mechanizmy hnojenia.Monozygotné dvojčatá sa vyvíjajú z jediného vajíčka av každodennom živote sa nazývajú dvojčatá.A dizygotné, dvojčatá - z rôznych

Monozygotné dvojčatá sú vždy rovnaké-pohlavia, v dizygotných variáciách sú možné

a sestry z hľadiska biológie.Dvojčatá sú takmer identické.

Fotografie dvojčiat a dvojičiek

[[PDN 136]

]

​​