Diéta pre diabetes - ako počítať kalórie a plánovať čas jedla + foto

Pre osoby s diabetes mellitus je veľmi dôležité dodržiavať špeciálnu diétu, pretože toto ochorenie je narušené metabolizmom v tele.

Podstatou ochorenia je, že pankreas nemôže správne vykonávať svoje funkcie, v dôsledku čoho sa produkuje menšie množstvo inzulínu, než je potrebné. Inzulín je zodpovedný za absorpciu cukru organizmom.

Pri diabete v krvi pacienta sa podstatne zvyšuje hladina povoleného cukru, preto sa musí znížiť pomocou rôznych liekov a diét. Niekedy diéta prispieva k plnej normalizácii množstva cukru bez použitia liekov.

Ale bez ohľadu na to, čo je, diéta je nutná, aj keď osoba užíva lieky alebo robí inzulínové injekcie.

Diéta so zvýšeným cukrom závisí vo veľkej miere od závažnosti priebehu choroby, telesnej hmotnosti, životného štýlu osoby a mnohých ďalších faktorov.

Pri príprave jedálneho lístka na diétu pri cukrovke je potrebné zohľadniť aj množstvo energie, ktoré človek strávi počas dňa.

Aké druhy potravín sú povolené?

Ľudia trpiaci vysokým obsahom cukru by mali jesť viac potravín, ktoré obsahujú rastlinné vlákno - hrubé obilniny, orechy, ovocie a zeleninu. Potraviny, ktoré obsahujú vlákninu, nielen znižujú hladinu cukru v krvi, ale aj znižujú hladinu cholesterolu.

Denná dávka ovocia by nemala presiahnuť 200 gramov. ovocnýmusí byť rozdelená do 5 častí, aby sa zabránilo prudkému nárastu glukózy.

Dvakrát za 7 dní môžete jesť hovädzie mäso alebo vedľajšie produkty.Mäso je potrebné na obohatenie vášho tela proteínmi a vitamínmi.Najlepší mäsový výrobok pre ľudí s diabetom je kurča.

Ryby a morské plody vyhovujú stravovaciemu menu pre cukor.

Výrobky z fermentovaného mlieka, ako napríklad kefír, jogurt atď., Budú užitočné pre diabetikov.Príležitostne sa môže jesť smotana, kyslá smotana.Ale nenechajte sa príliš uniesť s mastnými mliečnymi výrobkami.Tvaroh by sa nemal konzumovať, pretože obsahuje dostatočné množstvo sacharidov.

Pri konzumácii vajec je lepšie jesť žĺtok.Pri výbere zeleniny stojí za to venovať pozornosť množstvu škrobu, sacharidov.

53]
 • )

  Aké potraviny sú kontraindikované?

  Nie je možné jednoznačne používať cukor, možno ho nahradiť sladidlami.Namiesto cukríkov by ste mali jesť tmavú alebo horkú čokoládu.

  V žiadnom prípade by sa ľahké sacharidy nemali zahrnúť do stravy s vysokou hladinou cukru v krvi.Stojí za to odmietnuť cookies, perník aatď. Menu môže obsahovať biely pšeničný alebo ražný chlieb.

  Je potrebné nejesť zeleninu obsahujúcu veľké množstvo sacharidov (zemiaky, repa atď.). Tiež nejedzte ovocie, bobule, obsahujúce obrovské množstvo glukózy (mango, jahody, nektárinky, banány, broskyne, maliny).

  Diéta pre cukrovku by nemala zahŕňať ovocné šťavy. Ak ich však stále používate, šťava sa musí zriediť čistou vodou (1 až 3).
  Diabetici sú prísne zakázané jesť rýchle občerstvenie.

  Vysoký obsah lipidov v krvi vedie k zhoršeniu stavu pacientov s diabetom. Denná lipidová norma - nie viac ako 40 gramov.

  Všeobecný príklad menu pre diabetika

  Výrobky Deli, kaša, miešané vajcia, vajcia sa najlepšie konzumujú ráno. Môžete dokončiť raňajky s horúcim nápojom bez cukru. Ideálne jedlo na obed by boli vajcia, zelenina, ovocie. Na večeru sa priblížia rôzne polievky, hlavné jedlá z vtáctva, rybí vrt. Pite všetko najlepšie kissel alebo kompót.

  Perfektné popoludňajšie občerstvenie je 200-300 ml. jogurt, kefír alebo podobne a buchta. Večera môže dobre pripraviť pokrmy z rýb, mäsa, zeleniny,rôzne šaláty, cereálie.Teplý čaj alebo káva je dobrá ako nápoj.

  Praktické rady

  Pri zvýšenej hladine glukózy sa snažte jesť súčasnev malých porciách.Takto sa môžete vyhnúť bulímii, naučiť svoje telo určitému spôsobu stravovania.

  Je potrebné prísne kontrolovať vašu hmotnosť, denný príjem kalórií (priemerná hodnota nie je vyššia ako 1800 kcal).Skúste si vybrať výrobky v obchode, kde je uvedená energetická hodnota.

  Fotografie diéty pre diabetes mellitus

  163)