Diéta podľa krvných skupín - chudnutie, s prihliadnutím na jednotlivé funkcie + foto

V dnešnej dobe, štíhly, tónovaný telo vďaka úsiliu médií sa stal drahocenný sen mnohých. Nadváha vytvára pre človeka veľa problémov. A nie je to len estetická stránka problému.

Extra libry sú faktory vo vývoji mnohých chorôb. Ale boj proti týmto „nepriateľom“ je odlišný.

Často ľudia jednoducho prestanú jesť normálne, čo vedie k nervovým poruchám a útokom anorexie. Je však nepravdepodobné, že takéto metódy vám dodajú krásu a zdravie.

Existuje mnoho mäkkých a bezbolestných spôsobov, ako sa rozlúčiť s nadváhou. Postupujte podľa odporúčaní odborníkov na výživu a dodržiavajte základné zákony správnej výživy.

Najväčším úspechom moderných odborníkov na výživu bol vývoj stravy založenej na ľudskej krvi patriacej do jednej skupiny alebo inej skupiny. Podľa tejto teórie má každá skupina svoje zakázané, neutrálne a povolené zložky potravín.

Z toho istého výrobku majú vlastníci jednej krvnej skupiny ideálne formy a druhý „zväčšuje“ ako kvasinky.

Teraz nemusíte dôsledne počítať kalórie ani radikálne odmietnuť večeru. Potrebujete len študovať diétny stôl krvnej skupiny a odstrániť niektoré nebezpečné pozície vašej zvyčajnej diéty. Nadmerná hmotnosť sa okamžite začína odchádzať, bez toho, aby to poškodilo telo.

Diéta podľa krvnej skupiny na chudnutie - klasifikácia výrobkov pre každý typ

\ t

Spočiatku všetci obyvatelia našej planéty mali jednu krvnú skupinu (I) a dosť zlú stravu.Ďalej, ako sa spoločnosť zlepšila, človek sa vyvinul pod vplyvom prirodzeného výberu a objavili sa nové krvné skupiny.

Podľa teórie amerického vedca Petra D'Adama je pre osobu výhodnejšie použiť tie skupiny výrobkov, ktoré boli relevantné presvojich vzdialených predkov v čase vzniku každej existujúcej kategórie krvi.

I skupina - „lovci“ najstarší na planéte.Do tejto kategórie patrí viac ako tretina svetovej populácie.

Výživové odporúčania pre „poľovníkov“ (gr.I)

Prínos: Základom výživy primitívnych lovcov bol živočíšny proteín.Preto aj teraz by ich novodobí nasledovníci mali venovať aktívnu pozornosť červenému mäsu (jahňacie alebo hovädzie), kuracím mäsom, mastným rybám a morským plodom.

Mnohé výhody prinesú vlašské orechy, olivový olej, strukoviny.Zo zeleniny je lepšie dávať prednosť zelenej.Nezabudnite zahrnúť do stravy sladké ovocie, ražný chlieb.

Harm: výrobky obsahujúce glutén (pšenica, ovos).mliekareň(s výnimkou nízkotukových).Solenie, ako aj všetky produkty, ktoré spôsobujú proces fermentácie.Poľovníci by mali opustiť bravčové mäso, zemiaky, citrusy a cukor v akejkoľvek forme.

Skupina II - „korenie“ sa tvorilo v čase, keď sa naši vzdialení predkovia naučili pestovať pôdu a začali konzumovať jej dary.Vzhľadom na prevahu rastlinných zložiek v progenitoroch tejto skupiny sú ich potomkovia (skupina II) náchylní na vegetariánstvo.

.Zahrňte do ponuky ryby so zeleninou (väčšinou zelené).Z ovocia sa uprednostňujú marhule, slivky, figy a ananásy.

Škoda: mäso výrazne spomaľuje metabolizmus pôdy, takže by ste ju mali úplne opustiť.Je tiež lepšie vylúčiť zo stravy citrusové plody (vrátane džúsov), banány, kaviár, morské plody, papriky, výrobky z pšeničnej múky a zemiakov.

Skupina III - „nomádi“ - vznikla počas masovej migrácie obyvateľstva.Táto skupina je považovaná za najviac všežravú a nenáročnú.Možno preto zástupcovia tejto skupiny len zriedka potrebujú schudnúť, pretože ich hmotnosť je spravidla v normálnom rozsahu.

Pokiaľ ide o kočovníkov, diéta s krvnou skupinou bude účinná ako spôsob posilnenia imunitného systému.

.na more).Sú vhodné pre takmer všetky obilniny, vajcia, väčšinu ovocných a zeleninových plodín, rôzne druhy mliečnych výrobkov.

Škoda: nomádi by mali obmedziť používanie bravčového mäsa, kukurice, pohánky, pšenice a výrobkov z pšeničnej múky.Paradajky, tekvice a olivy sú vylúčené z rastlinného menu.

Skupina IV - „kombinovaný typ“ je najmladšia a „čerstvá“ krv na planéte.Vznikla relatívne nedávno (asi pred 15 storočiami) ako výsledok zlúčenín I a II c., Zahŕňajúcich silné aj slabé stránky svojich prototypov.

Tento typ je na planéte najvzácnejší - viac ako 7% ľudí má štvrtú skupinu.

Nutričné ​​odporúčania pre „kombinovaný typ“ (IV skupina)

Prínos: sója,kyslé mlieko, čerstvé ovocie (nekyslé), zelenina.Integrálnou položkou menu by mali byť ryby.Mäso obmedziť (v malých množstvách, môžete moriak, jahňacie, králik).

Škoda: bravčové mäso, hovädzie mäso a akékoľvek mäsové výrobky.Citrusy, kukurica, huby, fazuľa, pohánka sú zakázané používať zmiešaný typ.Morské plody radiaveľmi zriedka.

Diéta pre krv rhesus.Ako pozitívny a negatívny Rh faktor krvi ovplyvňuje výživu?

86% obyvateľov našej planéty má pozitívny Rh faktor.Podľa teórie pána D'Adama, ktorý opísal princípy diéty v krvných skupinách, ľudský rhesus neovplyvňuje schopnosť asimilovať jedlo.

To znamená, že výber stravy prostredníctvom krvi by sa mal zakladať iba na poradovom čísle vašej skupiny.

Jedlá z jedla a možné menu pre diétu krvnej skupiny

Aby bol začiatok cenného cieľa ľahký a rýchly, vyvinuli sme príklady výživy založené na charakteristikách každého z nich.krvných skupín.

Diétna ponuka pre krvné skupiny 1

 • Máme raňajky - varené vajce, banda bieleho hrozna
 • Občerstvenie 1- čerstvé ovocie alebo zelenina
 • Jedlo - vývar na zelenine, zapečená treska so zeleninovým sotom
 • Občerstvenie 2 - zelené jablko
 • Večera:vyprážané droby (pečeň, srdce, žalúdky), repný šalát

Diétne menu pre krvnú skupinu 2

 • Máme raňajky - marhule, celozrnný chlieb s tvrdým syrom
 • Snack 1 -čerstvá mrkva
 • Obed - červená fazuľová polievka, pohánková kaša
 • Snack 2 - ryazhenka
 • Dine - koktail z morských plodov, tvaroh so zakysanou smotanou
 • ​​

Diétne menu pre 3. krvnú skupinu

 • Máme raňajky - varené kuracie vajce, plátok žitného chleba so slivkami
 • Perekus 1 - hroznová šťava
 • ]
 • Dine - ľahký kurací vývar s krekry, pstruh s cuketou
 • Snack 2 - pikantný jogurt
 • Pečená játra s omeletou, krabím šalátom

Diétne menu pre 4 skupiny

 • Máme raňajky - slivky, jahody, kúsok mäkkého syra
 • Občerstvenie 1 - hrsť orechov
 • Obed - špenátová polievka, losos s ryžou
 • Snack 2 - hrozno
 • Večera - dusený králik, repa s cesnakom

Krvná strava - všeobecné tipy

Na dosiahnutie významných výsledkov v strave krvnej skupiny postupujte podľa nižšie uvedených odporúčaní:

Vyhnite sa výrobkom, ktoré sú škodlivé pre každého!Nikto nikdy nestratil hmotnosť z rýchleho občerstvenia, sódy, pečiva a sladkostí.

Tieto kategórie sú vylúčené zo zoznamov povolených jedál všetkých krvných skupín.Zlikvidujte ich a veľmi skoro sa budete cítiť, ako ľahšie sa vaše telo stane.

Kombinovať diétu s cvičením.Akákoľvek strava bude oveľa efektívnejšia, ak budete cvičiť pravidelne.Je to oveľa jednoduchšie pre telo premeniť tuk na svaly, ako sa úplne zbaviť.Polhodina joggingu alebo nabíjania dá živosť a pomôže vyhrať extra kalórie.

Jedzte tie potraviny, ktoré vám vyhovujú na genetickej úrovni.Základy zdravej výživy sú stanovené v ľudských génoch.

Nie je potrebné vypočítať povolené gramy - jesť úplne, ale len potraviny, ktoré vyhovujú vašej krvnej skupine.

Fotografie výsledkov chudnutia na strave krvnej skupiny

.)

.254)