Diéta baleríny - tajomstvo chudnutie z prednej prim scéne + 82 fotografií

Existujú legendy o slávnej baletnej diéte. Krásy, svietiace na javisku, by mali mať silné svaly.

Diéta pre chudnutie balerína vám pomôže zostať v perfektnom stave. Nezabúdajte však, že krehké tanečníci aktívne trénujú na javisku: sú v pohybe najmenej 8 hodín.

S takou vysokou fyzickou aktivitou nie je vôbec potrebné jesť jeden list šalátu: tieto kilá jednoducho nemajú čas objaviť sa na vytesanej postave pôvabných krás.

Hlavné zásady diétnych balerín

\ t

Diéta balerín pomáha odhodiť 4-5 kg ​​týždenne bez úsilia. Treba poznamenať, že hlavné pravidlá, ktoré musia dodržiavať roztomilí tanečníci:

 • Zvyčajná časť potraviny by sa mala znížiť na polovicu.
 • Obed by sa mal obmedziť na jednu polievku. Z druhej misky sa musí opustiť.
 • Soľ sa odporúča vylúčiť zo stravy alebo znížiť jej spotrebu na minimum. Soľ možno nahradiť korenistým korením alebo voňavým korením.
 • Je potrebné konzumovať dostatočné množstvo kvapaliny: najmenej 1,5 litra. Neodporúča sa umývať jedlo. To môže viesť k problémom s trávením, výskytom toxínov. Kvapalina by sa mala konzumovať pol hodiny pred jedlom alebo 60 minút po jedle.
 • Potraviny, ktoré vyvolávajú tvorbu plynu, by mali byť z ponuky vylúčené: sladké nealkoholické nápoje, určité druhy ovocia, strukoviny.
 • Je potrebné venovať pozornosť obsahu tuku v spotrebovaných výrobkoch.

Orientačné diétne menu

Aká je denná diéta pre baletnú diétu? V prvých dvoch dňoch sa telo vyloží.

Prvý deň sa považuje za paradajku: ráno musíte vypiť 0,2 l paradajkovej šťavy, obed sa skladá zo 400 ml tohto nápoja a malého kúska čierneho chleba. Pri večeri vypite 0,2 litra šťavy.

Nasledujúci deň sa nazýva kefír. Schéma tohto dňa je približne rovnaká ako prvá, len musíte piť nie jogurt, ale kefír.

Počas zostávajúcich 5 dní musíte dodržiavať túto ponuku:

 • Ráno zjedzte 50 gramov tvarohu. Tento výrobok musí byť odmastený. Tvaroh sa môže naplniť jogurtom. Môžete jesť polovicu porcie kaše varenej vo vode, bochníky chleba s tvrdým syrom.
 • Počas druhých raňajok musíte vypiť 0,2 litra šťavy. Po pol hodine môžete jesť jogurt s nízkym obsahom tuku alebo jedno zelené jablko.
 • Obed by mal byť jednoduchý: môžete variť varené ryby, zeleninový šalát. Odporúča sa jesť ryžu alebo pohánku ako ozdobu. Malé jedlo z horkej čokolády.
 • Strava baleríny je určená na chudnutie nôh. Pomáha zbaviť sa kíl na iných častiach tela. Preto diéta poskytuje ľahký popoludňajší čaj: 0,2 litra zeleninového vývaru bez chleba.
 • Na večeru jesť zeleninu, dusenú na panvici, ryby pečené v rúre, malé množstvo šalátu.

Výzvu balerín možno nazvaťrozmanité a časté, takže tanečníci necítia hlad, cítia ľahkosť v celom tele.

Zásady výživy Maya Plisetskaya

Aká diéta je obľúbená u tanečníkov? Mnohí tanečníci dodržiavajú pravidlá výživy stanovené veľkým Mayom Plisetskaya.

V strave slávnej baleríny nebol cukor, údené výrobky. V ťažkých situáciách bol tanečník zachránený pevnou stravou: umožňuje vám stratiť viac ako 10 kilogramov do 14 dní.

Počas tejto doby, Plisetskaya odmietol mäso, mliečne výrobky, vajcia. Vylúčila z denného menu čokoládu, kávu, nepridávala korenie do jedál.

Na raňajky, Maya jedla kašu, na obed - zeleninový šalát alebo dusenú zeleninu. Večera baleríny pozostávala z varených rýb, nízkokalorického šalátu a varenej ryže Plisetskaya na ozdobu. Medzi jedlami, Maya jedla čerstvé ovocie, zeleninu a vypila veľa tekutiny.

Túto diétu ťažko znášajú ľudia zvyknutí na konzumáciu veľkého množstva mäsa. Plisetskaya sama nepovažovala túto diétu za prísnu, vždy sa snažila o asketiku a ľahkosť.

Problém s mnohými balerínami spočíva v tom, že po skončení svojej kariéry rýchlo získavajú na váhe. Vzhľadom k nedostatku fyzického tréningu na tele tanečníkov sa objavia kilá, dokonca aj s malou kalorickou diétou.

Okrem toho majú tanečníci choroby z povolania: ochorenia chrbtice, kolien, členkov.

Popularita stravy baleríny je jednoduchá: po vydaní filmu s Natáliou Portmanovou sa mladé dievčatá chceli stať krehkou a ženskou herečkou.

Fotografie výsledkov chudnutia na diétnych balerínach