Čokoláda diéta - zásady, recepty, pravidlá a menu + 79 fotografií

Mnohí ľudia považujú čokoládovú diétu na chudnutie za veľmi zvodnú, myslia si na ňu ako na skvelý spôsob, ako schudnúť a spolu s ňou sa baviť jesť čokoládu.Ale telo zažíva najsilnejší stres z takej stravy, ktorá vyzerá ako normálny pôst.

Jej podstata spočíva v tom, že konzumuje iba sedemdňovú čokoládu a denná spotreba tohto výrobku by nemala prekročiť 80-100 g.depresia, nervové napätie a elementárna slabosť celého organizmu.

Existujú však ľudia, ktorí uprednostňujú práve takúto diétu, nebojí sa riskovať, aby schudli.Len rezolútna, silná vôľa a silná vôľa môže dodržiavať čokoládovú diétu.

Príkladom je slávny spevák Alsou, ktorý vďaka tejto strave klesol o 8 kg.

Odborníci v oblasti dietetiky považujú tento spôsob chudnutia za príťažlivý len externe.Samozrejme, že účinok čokoládovej diéty bude chudnutie.S tým nikto netvrdí.Preto záleží len na vás, ktorá diéta bude nasledovať.

V tomto článku sa budeme venovať všetkým pozitívnym a negatívnym stránkam čokoládovej diéty, zvláštnostiam stravy a odporúčaniam na jej používanie.

Čo môžete jesť

Základom stravy, ako to naznačuje jej názov, je čokoláda.Napriek tomu, že v tomto pečiveobsahuje veľké množstvo kalórií, vzhľadom na obmedzenú diétu, táto diéta sa vzťahuje na nízkokalorické.Koniec koncov, 7 dní v rade je povolené jesť len jednu stogramm čokoládu denne a nič viac.

Denná dávka by sa mala rozdeliť na najväčší možný počet rovnakých častí podľa počtu jedál.Keď už hovoríme o nápojoch, používanie čiernej kávy je povolené, je povolené pridávať do neho mlieko s nízkym obsahom tuku.Môžete tiež piť čierny a zelený čaj, samozrejme, nemôžete použiť cukor.

Káva je súčasťou mnohých diét, pretože zlepšuje metabolické procesy v tele.

Káva by sa nemala nadmerne konzumovať, pretože môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, zvýšenie tonusu a vo všeobecnosti je to jeden z najsilnejších stimulantov.

Táto diéta zodpovedá rytmu moderného života.Prvé výsledky možno vidieť za dva alebo tri dni.Nižšie sú fotografie výsledkov čokoládovej diéty ...

62) Čokoládová diéta je bez soli.Preto je úbytok hmotnosti hlavne v dôsledku eliminácie vody z tela.Z tohto dôvodu existuje možnosťrýchlo vrátiť do svojej pôvodnej podoby.

Najväčší počet kilogramov sa stratí na samom konci stravy. Počas tohto obdobia si už zvyknete na novú diétu a budete môcť bez problémov prekonať pocit hladu. Aj v tomto čase dôjde k zníženiu objemu žalúdka. Je teda veľmi ťažké držať sa prvých troch dní a neskôr to bude ľahšie.

Čo nejesť

Biela čokoláda nie je vhodná na čokoládovú diétu, pretože obsahuje veľmi malé množstvo kakaového masla. Okrem toho nemôžete používať čokoládu s náhradami cukru.

Takáto diéta má iný názov - kávu a čokoládu. Koniec koncov, je obvyklé piť čokoládu s kávou.

Je zakázané konzumovať akékoľvek iné potraviny. Diéta by nemala obsahovať soľ, cukor, používanie zeleniny a ovocia je zakázané. Nemôžete piť sódu a džús. Je potrebné zabudnúť na tento čas a alkoholické nápoje.

Vzorová ponuka

Čokoláda by sa mala rozdeliť na rovnaké časti podľa počtu jedál. Je to jednoduché. Tu je príklad menu s čokoládovou diétou:

Raňajky

Horká čokoláda - približne 30 g;

Káva s odstredeným mliekom - 1 šálka.

Obed a večera sú rovnaké. V intervaloch medzi jedlami by ste mali piť veľa tekutín. Koniec koncov, takáto diéta bez soli poskytuje zvýšený tlak na obličky.

Počas dňa nesmiete konzumovať menej ako 1,5 litra vody. Tiež povolené piť zelený čaj. Je potrebné začať používať vodu po uplynutí 2 - 3 hodín po jedle.

Výber čokolády

Mliečna čokoláda sa považuje za najviac kalórie. 100 g tohto výrobku obsahuje 545 kcal, zatiaľ čo počet kalórií v čistej čokoláde je 540. Takmer žiadny rozdiel. Pridanie orechov, hrozienok a ďalších prísad zvyšuje počet kalórií.

Všetky odrody čokolády sa takmer nelíšia v otázke pomeru tukov a sacharidov. Výsledkom diéty môže byť ich nedostatok. Takmer mínus má takmer každá diéta.

Je možné zachovať rovnováhu použitím správne vybraných vitamínov.

Odporúčania na používanie

\ t

Pitná čokoláda dokonale stimuluje myseľ. Počas skúšok a testov výrazne zvyšuje výkon študentov. Vďaka obsahu glukózy stimuluje mozgovú aktivitu.

Okrem toho je čokoláda bohatá na endorfíny, tzv. Hormóny potešenia, ktoré vám uľahčujú tolerovať diétu. Tiež jesť čokoládu zvyšuje ochranné vlastnosti tela.

Čokoláda sa používa ako antianemická látka.Okrem toho, vzhľadom na obsah antioxidantov, čokoláda je užitočná na prevenciu predčasného starnutia.

Výsledok je možné vidieť len za pár dní.Ale pamätajte, že čokoláda diéta je určená pre 7 dní a nie je vhodné sedieť na to dlhšie.

Účinok čokoládovej diéty môžete vidieť na fotografii uvedenej nižšie a po nej.

Tento typ diéty nie je všetkým preukázaný.Nemôže sa používať u gravidných a dojčiacich žien.Neodporúča sa u pacientov s diabetom, u ľudí so žlčníkovým kameňom a u iných ochorení pečene.

Tí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, tiež nechcú používať čokoládovú diétu.Tiež nemôže byť aplikovaný na ľudí, u ktorých čokoláda spôsobuje alergické reakcie.

Dostať sa zo stravy je dosť ťažké.Počas diéty, telo sa používa na ukladanie kalórií, a po jeho dokončení, je pravdepodobné, že znovu stratené kilogramy.

Veľmi dôležitým bodom je zachovanie výsledkov.V dôsledku toho nesmieme zabúdať na správnu diétu,prejedať. Mali by ste tiež pamätať na výhody pravidelného cvičenia.

Ak si myslíte, že je veľmi ťažké držať sa takejto diéty celý týždeň, ale stále ju chcete vyskúšať, potom je dovolené obmedziť sa na pár dní pôstu.

Najšetrnejší diétny plán ponúkajú talianski dietológovia. Skladá sa z jednoduchej ľahkej diéty a konzumácia čokolády prebieha v intervaloch medzi jedlami.

Menu, ktoré vyvinuli talianski odborníci na výživu, zahŕňa tradičné cestoviny, zeleninové šaláty, popcorn. Tiež povolené používať zeleninu a ovocie. Samozrejme, takáto diéta sa sotva dá považovať za čokoládu, pretože poskytuje použitie len 30 gramov čokoládových pochúťok denne.

Skôr ako pôjdete na diétu, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Pamätajte, že samošetrenie nikdy neprinieslo dobrý výsledok.

Fotografie výsledkov po čokoládovej diéte