Čistiaca maska ​​- robí to priamo doma + 60 fotografií

Nie všetky moderné ženy chcú ísť do salónov krásy, aby očistili póry tvárí. Preto si väčšina z nich vyberá čistiace masky doma.

V tomto článku sa môžete naučiť niekoľko účinných masiek, ktoré sa dajú veľmi ľahko robiť doma, bez toho, aby ste na to strávili veľa peňazí a času.

Recepty na najlepšie účinné masky

\ t

S ílom

Prvá maska, o ktorej by som rád hovoril - s hlínou. Táto tvárová maska ​​dobre čistí póry, hydratuje, vyživuje a napína pokožku.

Vyberte si hlinku, ktorá vyhovuje vášmu problému presne: zelená, čierna, biela, ružová alebo modrá pre normálnu alebo mastnú pleť a červená pre suché.

Recept je veľmi jednoduchý: vrecko s ílom rozriedime v prečistenej vode. Ak chcete zlepšiť výsledok, môžete pridať lyžicu medu a pár kvapiek citrónovej šťavy.

Aby sa póry zúžili a vyčistili, vyberte čiernu hlinu, ku ktorej sa pridajú tinktúry a miny.

Naneste na tvár a počkajte 20-25 minút. Počas tejto doby maska ​​spravidla zaschne a začne dotiahnuť kožu. Po tom všetkom, umyte teplou vodou alebo odvar z harmančeka.

Ak chcete sa zbaviť akné pomôže modrá hliny, ktorá sa zriedi vodou a pridajte 3-4 kvapky broskyňového oleja.

Masku aplikujte dvakrát týždenne.

S kvasinkami a vodou (kefír)

Kvasinky zostávajú najlepšou čistiacou maskou. Vyrovnáva sa s akné, vyživuje pokožku vitamínmi, odstraňujemastný lesk.

Čerstvé droždie (nie suché) sa zriedi teplou vodou.Na zlepšenie výsledku sa namiesto vody používa kefír.Naneste na tvár a vydržte 25 minút.Umyte teplým odvarom harmančeka.

Postup sa opakuje 2-3 krát týždenne.Odporúča sa večer, pretože po takejto maske sa neodporúča podávať kozmetiku v priebehu nasledujúcich 2-3 hodín.

S želatínou a mliekom (filmový efekt)

Hlboko čistí tvár mliečnou maskouželatína.Maska je schopná odstrániť akúkoľvek kontamináciu pokožky, zvlhčiť ju a urobiť ju jemnou.

Recept: Rozrieďte 40 gramov želatíny v lyžici čistenej vody a pridajte 2 polievkové lyžice mlieka.Hmota sa zahrieva až do úplného rozpustenia želatíny (nie pred varom).

Hneď ako zmes masky vychladne, položte ju na tvár a počkajte približne 2-3 minúty, kým maska ​​nevyschne.Potom naneste druhú vrstvu, ktorá sa nechá uschnúť na tvári ďalších 25 minút.

Opatrne odstráňte masku, zvlhčite pokožku výživným krémom.

S aspirínom a tekutým medom

\ t

Akné a akné tvárová maska ​​s aspirínom a tekutým medom utiahne, zvlhčí a očistí pokožku.

Takže rozpustíme 1 tabletku aspirínu v niekoľkých kvapkách vody, potom pridáme 1 lyžičku tekutého medu.

Dôkladne premiešajte, položte hmotu na tvár a počkajte 20-25 minút, aby sa všetky zložky dobre vstrebali. Všetko umyte teplou vodou.

Vykonávame postup len raz týždenne, pretože aspirín môže spôsobiť podráždenie, sčervenanie a odlupovanie pokožky tváre, v dôsledku čoho sa počet problémov len zvyšuje.

S aktívnym uhlím

\ t

Maska s aktívnym uhlím funguje ako drhnutie, takže dobre čistí všetky póry na tvári. Potom bude vaša tvár citlivá, čistá a nemastná.

Na prípravu čistiacej čiernej masky na tvár potrebujete iba dve zložky - vodu alebo mlieko a aktívne uhlie alebo čierny íl.

2 tablety aktívneho uhlia sú dobre rozdrvené v hlbokom hrnci, potom sa pridá teplá voda alebo mlieko. Dôkladne premiešajte, naneste na tvár. Čakáme 25-30 minút a opláchneme teplou vodou alebo harmančekovým extraktom.

Na konciJe vhodné zvlhčiť tvár výživným krémom, aby sa zabránilo odlupovaniu pokožky.

Foto varianty masiek na čistenie tváre