Čierny chlieb na diétu - najlepšie recepty na raňajky od odborníkov + fotky

Taký dôležitý zmysel pre proporcie ... Krása je sila, ktorá môže motivovať každú ženu, aby prijala tvrdé opatrenia vo vzťahu k sebe a svojej strave.

Kvôli dosiahnutiu drahých ukazovateľov mnohé ženy vyčerpávajú svoje telá nevyváženými metódami stravovania, ktoré poškodzujú viac ako úžitok a môžu výrazne narušiť prirodzené sily ženského tela.

Takže jednou z týchto „nerovnováh“ vo výžive je úmyselné zbavenie sa chleba a jeho derivátov. Dievčatá okrádajú svoje telá a zbavujú ich tých mikroprvkov, ktoré v potrebnom množstve na zdravie môžu byť konzumované iba z chlebových výrobkov.

S cieľom prelomiť tento začarovaný kruh je potrebné rozptýliť mýty o diéte na čiernom chlebe a jasne ukázať ich výnimočnú užitočnosť, ktorá je kvôli svojej nevedomosti zbavená žien.

Pravda o chlebe

Je teda možné pri diéte jesť čierny chlieb? Áno, a dokonca potrebné.

Kalorický obsah sto gramov chleba sa líši v závislosti od jeho typu, ale v mnohých prípadoch neprekročí dvesto alebo tristo kalórií a dodá telesnej energii v množstve štyridsať až päťdesiat sacharidov.

Tie isté slivky, ktoré zaberajú jedno z prvých miest v zozname potravinových zložiek, v rovnakom množstve dávajú telu 240 kilokalorov, z ktorých 58 gramov je ovocný cukor, čo je pomerne rýchlyje zahrnutý v metabolizme organizmu a dáva účinok nasýtenia len krátko, čo nie je presne o chlebe obsahujúcom sacharidové molekuly s vysokou molekulovou hmotnosťou (ktoré sa na rozdiel od tej istej fruktózy rozkladajú pomalšie).

Aby bol chudobný chlieb účinný, mal by sa konzumovať podľa nižšie uvedených odporúčaní:

  • horúca strúhanka by sa nemala zneužívať: je to určite veľmi chutné a chutné, ale pre žalúdok je strúhanka nestráviteľná hrudka, ktorej prínosy sú malé kvôli ťažkostiam pri štiepaní;
  • chlieb v strave je najlepšie zahrnutý v energeticky najnáročnejšom čase: obdobie raňajok a obeda v jednom alebo dvoch kusoch na jedno jedlo;
  • na zvýšenie stráviteľnosti výrobku napomôže jeho kombinácii s nasýtenými vývarmi z hydinového mäsa, rôznych zeleninových dusených mäsových výrobkov a nápojov z fermentovaného mlieka (varenets, ryazhenka); iné druhy potravín s vysokým obsahom sacharidov by nemali byť spárované s chlebom (cestoviny, zemiaky, fazuľa, mäso a jeho deriváty);
  • Pred každým jedlom je potrebné vypiť aspoň pol pohára teplej prečistenej vody, aby sa stimulovala tvorba žalúdočnej šťavy a zjemnili steny žalúdka (najmä rada je dôležitá pre diétu na čiernom chlebe a vode).

Čo je hodnotné v čiernom chlebe?

Čierny chlieb tiež dáva bunkám a tkanivám tela množinu aminokyselín, medzi ktorými je lyzín obzvlášť pozoruhodný ako látka, ktorá obnovuje hormonálne hladiny, čo prispieva k jej stabilizácii a vyrovnaniu.

Spolu s lyzínom a čiernym chlebom sú splnené potreby vitamínov skupiny B, PP, A, H, E a týchto minerálov: zinok, železo, draslík, vápnik, fosfor, síra.

Je potrebné pripomenúť krásnym dámam, že vitamíny skupiny B, ich dostatočné množstvo v tele, vedie k zlepšeniu pokožky, odhaleniu prirodzenej krásy nechtov a vlasov.

Čierne druhychlieb na terapeutický pôst

Môže byť všetok čierny chlieb konzumovaný na diéte?Nie, nie každý.Chlieb s hladkou kôrou, ktorý je jednotný a bez tuberkulóz a nepravidelností, znamená, že chlieb je vyrobený z jemne mletej múky, ktorá nemá mnoho užitočných zložiek zŕn a je skutočne prázdna.

.očistiť ho od znečistenia jeho stien a dať telu dlhšie obdobie pocitu plnosti.

Najlepšie dietetické vzorky čierneho chleba sú:

  • viaczrnnéchlieb;
  • chlieb z pšenice z pšenice (často sa predáva v tvare polkruhu);
  • ražný chlieb s ľanovým semenom (výborný zdroj Omega mastných kyselín);
  • ražný chlieb na etikete, ktorá označuje použitie tapety alebo lúpanej múky.

Svetovo preslávený chlieb Borodino je dnes vo výrobnej technológii málo podobný tomu jedinečnému ruskému výrobku, ktorý potešil gastronomickú chuť a zdravé potreby obyvateľstva.

Upravená formulácia znížila spotrebiteľské vlastnosti výrobku a chlieb Borodino sa prestal považovať za diétny výrobok z dôvodu veľkého množstva neúčinných zložiek v jeho zložení.

Fotografia s použitím čierneho chlebapre diétu