Chronická únava alebo lenivosť: ako definovať a prijímať recepty + 65 fotografií

Rytmus moderného života je extrémne vysoký.Mnohí ľudia trávia väčšinu dňa v práci, pracujú na viacerých miestach, riskujú a vykonávajú rôzne transakcie.V priebehu času, tam sú depresie, apatia sa objaví.

Príčinou takýchto stavov je chronická únava.Toto porušenie má rôzne prejavy.V tomto článku sa dozviete, čo robiť s chronickou únavou.

Príčiny poruchy a prejavy prejavu

Vysoké zaťaženie, emocionálne preťaženie, ktoré je doplnené nízkou fyzickou námahou, vedie k tomu, že ľudské telo je časom vyčerpané.objavuje sa ospalosť a ľahostajnosť.

Faktor, ktorý silne vyvoláva ospalosť, je nedostatok kyslíka.Ľudský mozog je extrémne citlivý na zmeny v objeme prívodného kyslíka.Jeho množstvo prepravované plavidlami sa znižuje v miestnostiach, kde nie je čerstvý vzduch.Výsledkom je hypoxia, prejavujúca sa pri zívaní a ospalosť.

Riešením je vetranie miestnosti a prechádzka vzduchom.

Podobne, v oblačnom počasí a za podmienok nízkeho atmosférického tlaku klesajú kontrakcie srdcového svalu, znižuje sa krvný tlak a spomaľuje sa srdcový tep.Výsledkom je zníženie prívodu kyslíka do mozgu.To je príčinou chronickej únavy.

Nepretržité a závažné napätie v živote človeka vedie k únave.Dôvod je vysokýkortizolu. Veľké množstvo spotrebovanej kávy môže mať tiež opačný účinok aktivácie vitality.

Únava môže mať aj fyziologický pôvod, príznak chorôb, ako je hepatitída C, myokarditída a zlyhanie srdca.

Porušenie činnosti štítnej žľazy vedie k nestabilite nálady, jej prudkým poklesom, strate sily. Patria sem aj ochorenia pľúc a močových ciest.

Ale nezabudnite na nedostatok odpočinku, možnosť relaxovať. Preto je často možné liečiť chronickú únavu prechádzkami v parku alebo triedami v športovom klube. Koniec koncov, nedostatok serotonínu môže viesť k predĺženej apatii.

Príznaky chronickej únavy

Špecifickým znakom posudzovaného štátu je jeho stabilná stabilita. Osoba sa cíti unavená počas samého začiatku dňa. Neprechádza ani po odpočinku.

Koordinácia pohybov sa zhoršuje, pociťuje sa nepohodlie svalov, zhoršuje sa pamäť a objavujú sa bolesti hlavy a závraty. Ochabnutosť je spojená s podráždenosťou.

Takéto prejavy sa tiež objavujú:

 • pokleszdravie;
 • poruchy spánku;
 • bolesť kĺbov a chrbtice.

Symptómy a liečba chronickej únavy u žien navzájom úzko súvisia.

Preto, ak spozorujete nárast v užívaní alkoholu, zvýšenie počtu fajčených cigariet, potom musíte na tieto javy primerane reagovať.

Najmä ak sa kombinuje so slabosťou, ktorá pretrváva dlhodobo, nezmizne po odpočinku a nie je spojená s fyzickými chorobami.

Chronický únavový syndróm sa u žien prejavuje v priebehu dňa pocitom únavy, ktorý je v noci nahradený nespavosťou. Problémy psychoemotickej povahy sa začínajú hromadiť - úzkosť, úzkosť, náhle neprimerané obavy.

K tomu sa pridávajú aj fyzické ochorenia - porucha chuti do jedla, porucha čriev, mierne zvýšená teplota, pokles imunity. Tieto príznaky nemožno ignorovať, mali by ste rýchlo pochopiť príčiny a začať liečbu.

Hlavné spôsoby boja proti tejto chorobe

S tými sa často spája únava a apatiačinnosti, ktoré sa vykonávajú v dusných miestnostiach s umelým osvetlením. Porušenie ľudských biorytmov nemôže pre ľudské telo bezbolestne prejsť.

Pred hľadaním spôsobov, ako sa vysporiadať s chronickou únavou, musíte podrobne preskúmať situáciu, v ktorej trávite svoj čas, určiť svoj denný režim.

V súčasnosti môžete použiť rôzne techniky, ktoré môžu vyriešiť problémy s únavou:

 • čistenie tela;
 • normalizácia nervového systému s liekmi;
 • obnova gastrointestinálneho traktu, endokrinného a imunitného systému.

Na dosiahnutie čo najväčšieho účinku opatrení na obnovu by sa mal uplatňovať integrovaný prístup, ktorý zahŕňa: \ t

 • priľnavosť k spánku, odpočinku, miernej fyzickej námahe;
 • obnova psycho-emocionálneho stavu;
 • užívanie vitamínov;
 • pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu;
 • použitie ľahkých liekov, ktoré znižujú únavu a úzkosť;
 • aktívna účasť na fyzioterapeutických postupoch, ako je použitie hydroterapie alebo farebnej terapie;
 • normalizácia energetického systému.

Jedným z účinných spôsobov, ako vyriešiť problém, ako sa zbaviť chronickej únavy, je používanie tradičných rád medicíny. Čaj s echinacea a harmančekom nielen zmierni úzkosť,ale tiež posilňujú imunitný systém.

Môžete tiež piť teplý čaj s medom namiesto cukru.Zloženie medu, citróna a vlašských orechov dokonale prispieva k boju proti únave.Pohár orechov a jeden citrón by sa mal rozdrviť a potom pridať 100 g medu.Miešaný roztok sa má konzumovať 30 g trikrát denne.

Ak zmiešate 1 lyžičku s pohárom mlieka, varte a po ochladení pridajte lyžicu medu a kmeňa, dostanete ľudový liek, ktorý je potrebné odobrať 30-40 minút pred spaním,

Syndróm chronickej únavy je veľkým problémom v modernom svete.Je potrebné rýchlo rozpoznať príznaky poruchy a identifikovať jej príčiny.Mali by ste bojovať rôznymi spôsobmi bez toho, aby ste zabudli na kardinálnu revíziu režimu vášho života.

Odporúčania k fotografiám v boji proti chronickej únave

157]

)

.

.]