Bolesť hlavy - kód sa začne báť a čo robiť + fotografia

Každý v jeho živote trpel bolesťou hlavy.To je jeden z najčastejších signálov, že niečo nie je v poriadku s telom: od únavy po nádor.

Nepanikárte, ale tento príznak nezanedbávajte: nikdy sa neobjaví sám od seba, ovplyvní vašu náladu a výkon!Pozrime sa, čo je najčastejšie príčinou.

Typy bolestí hlavy

Prekvapivo sa v závislosti od pocitu a umiestnenia nazýva takmer tucet variácií tohto ochorenia.Prezentovaná a "boľavá" bolesť a pocit ťažkosti, tesnosti (zvyčajne pri chrámoch), pulzácie a mnohých ďalších.Môže sa cítiť v temporálnych lalokoch av očných bulkách a na zadnej strane hlavy.

Ako sa zbaviť bolesti hlavy?Odstránenie jeho príčiny, hoci banálne to môže znieť.Počúvajte svoje telo: keď sa zvyčajne objavia nepríjemné pocity;kde sa cítia;Existujú nejaké iné príznaky?To všetko pomôže určiť skutočný problém.

Lokalizácia

Uši.Táto múka je často sprevádzaná hlukom.Najčastejšou príčinou je intrakraniálny tlak.Zvyčajne je sprevádzaná nevoľnosťou a vracaním (zriedkavé).Otitis a iné infekcie sluchových pomôcok sú o niečo menej časté;vestibulárne poruchy.

Bolesť na čele a očiach.Nepríjemné pocity "vo vnútri" očí môžu byť spôsobené tlakom (intrakraniálne a arteriálne);teplotu.Bolesť v prednej oblasti je najčastejšie dôsledkom zápalu vedľajších nosových dutín: spôsobuje nepohodliezapálené frontálne dutiny.

Bolesť v krku. S najväčšou pravdepodobnosťou ste vytiahli svaly alebo stlačili krvné cievy, čím narušili tok a odtok krvi do mozgu.

Ak sa situácia z času na čas opakuje, znamená to, že pravdepodobnosť osteochondrózy krčnej chrbtice je vysoká - je to už dosť „mladá“ choroba. Ak to bolí nielen krk, ale aj hrdlo, je to dôvod na návštevu otolaryngológa s podozrením na infekciu slizníc.

Sprievodné príznaky

Nevoľnosť a zvracanie s bolesťou hlavy v komplexe naznačuje problémy s tlakom. Môže to však byť akútna otrava, meningitída.

Rýchlo pochopíte: ak je zvracanie príliš časté, ak je bolesť brucha /hnačky, ak trpíte horúčkou, okamžite vyhľadajte núdzovú liečbu!

Zvýšená teplota. Závažnosť situácie závisí od všeobecného stavu osoby. Pacienti s vysokou horúčkou často zažívajú záchvaty bolesti, „tlak“ v očiach. To je normálne.

Lieči sa symptomaticky analgetikom, čo v extrémnych prípadoch znižuje teplo. Tiež, podľa lekárov, v rámci normy, bolesti hlavy a nízka teplota zostávajú počas kritických dní. Predpokladá sa, že toto je individuálny znak reakcie.

Ak sa obidva príznaky objavia náhle, je v krátkom čase dôvod na lekársku pomoc - pravdepodobnosť infekcie je vysoká!

Pulzácia, tremor. Pulzujúca bolesť, chvenie v rukách - „klasické“ príznaky vegetovaskulárnej dystónie (skrátene: VSD) a všeobecne cievnych ochorení.

Ako sa zbaviť bolesti hlavy

Liečba bolesti hlavy ľudovými liekmi je takmer bezvýznamná: symptómy na chvíľu maskujete. Všetky prípady, ktoré sú prístupné na liečbu "recepty babičky", rovnako ľahko a trvalo eliminujú zdravý životný štýl, jednoduchú pozornosť pre seba.

Ak trpíte nepríjemným pocitom v hlave, skontrolujte si:

Ste v dusnom, nevetranom priestore /na priamom slnečnom svetle? Teplo a úpal je nežiaduca vec. Nájdite tieň a čerstvý vzduch. Na čelo a zadnú stranu krku aplikujte vlhkú handričku.

Ako často pijete vodu? Je to voda, nie čaj a najmä káva. Dehydratácia je jednou z najčastejších príčin migrény a závažnosti.

V ktoromSpíte, sedíte, pracujete? Sledujte svoju pozíciu.

Fajčíte? Tabak má negatívny vplyv na cievy!

Ako relaxujete? Takmer každá tretia osoba vo veku od 20 do 40 rokov teraz trpí tzv. stresového syndrómu. Spôsobená chronickou depriváciou spánku, neustálym stresom, fyzickým a psychickým preťažením.

Urobte si prestávky v práci, normalizujte si spánok. Pripomíname, že zdravý spánok nie je charakterizovaný celkovým počtom hodín týždenne, ale pravidelnosťou a režimom.

Ísť do postele pred polnocou na 6-9 hodín je oveľa užitočnejšie, než sa snažiť spať na víkend.

Ako vidíte, bolesť hlavy nie je útok. Je eliminovaný na pozadí všeobecného zlepšenia tela.

ALE! Ak HLS nepomôže; ak sa intervaly medzi útokmi znížia, stanú sa dennou nočnou morou; ak je sprevádzaný množstvom problémov, návštevu lekára neodkladajte (v osobitných prípadoch volajte sanitku).

Obyčajná osteochondróza /IRR /tlak a smrteľné nádory /infekcie si rovnako vyžadujú lekársky zásah!

Fotografie ľudových prostriedkov pre bolesti hlavy

173]

​​