Alergická dermatitída - tipy odborníkov a metódy liečby + fotografie

Alergická dermatitída je závažné ochorenie kože.Rozvíja sa pod vplyvom rôznych alergénov.Choroba postihuje ľudí so zvýšenou citlivosťou na tieto látky.

Príčinou tohto ochorenia sú často alergické reakcie charakterizované pomalým pôsobením.

Látky vyvolávajúce alergickú dermatitídu sa dostanú na pokožku av tele, ktoré sa proti nim nevyvinulo, začína patologický proces.Choroba kazí vzhľad osoby, znižuje dôveru v ich vlastnú príťažlivosť.

Príčiny vzniku ochorenia

Alergická dermatitída na tvári a ostatných častiach tela sa prejavuje pod vplyvom týchto dôvodov:

 • Kontakty s rôznymirastlín.
 • Práca s domácimi alebo priemyselnými chemikáliami.
 • Injekcie liekov.
 • Používanie potravinárskych prídavných látok.

Existujú rôzne druhy patológie: napríklad fytodermatitída sa vyskytuje, keď je v kontakte s látkami prítomnýmipeľ a šťava z liečivých rastlín.Najnebezpečnejšie sú byliny patriace do čeľade liliaceae, plody citrusových stromov.Toto ochorenie môže nastať, keď je vystavené alergénom obsiahnutým v izbových rastlinách.

Takáto patológia, podobne ako oxidácia, sa vyvíja, keď alergén vstúpi do tela cez orgány dýchacieho systému, zažívacieho traktu.Škodlivé látky vstupujú do krvi aniektorých liekov. Najčastejšie sa pozoruje, ako alergén vstúpi do tela.

Klinický obraz ochorenia sa môže líšiť: ako je vidieť na fotografii atopickej dermatitídy, u mnohých ľudí infikovaných toxickou formou ochorenia sa v ústach objavia vyrážky. Takéto podráždenie kože sa zvyčajne vyskytuje po konzumácii sulfónamidov.

Po užití antibiotík sa môžu vyskytnúť aj pľuzgiere a vyrážky. Najčastejšie sú lokalizované na rukách a tvári.

Existuje aj kontaktná dermatitída. Vyvíja sa pri kontakte so škodlivou látkou. Po prvé, imunita človeka odoláva účinkom stimulu, ale potom sa znižuje aktivita obranyschopnosti tela a vyvíja sa alergická reakcia.

Tento typ alergickej dermatitídy sa pozoruje pri používaní kozmetiky, biologicky aktívnych látok, chrómu.

Lyellov syndróm je nebezpečnou formou oxidácie. Zvyčajne sa choroba prejavuje niekoľko dní po použití lieku.

Rozlišujú sa tieto príznaky Lyellovho syndrómu:

 • Bolesti hlavy.
 • Veľká slabosť a únava.
 • Nevoľnosť.
 • Zvracanie.
 • Vzhľad malých bublín.
Kožná vyrážka je zvyčajne lokalizovaná v podpazuší, v oblasti slabín. Po otvorení bublín sa na ich mieste vytvorí erózia. V neskorom štádiu ochorenia pacient odlupuje od 20 do 90% kože.

Keď sa pacient dostane do kontaktu s ochorením, Quinckeho edém sa môže vyskytnúť, preto by sa nemali ignorovať prvé nežiaduce príznaky, a potom liečba atopickej dermatitídy prejde ľahko a bezbolestne.

Alergická dermatitída u malých detí

\ t

Ochorenie sa často vyskytuje u novorodencov. Ich jemná pokožka je náchylná na účinky rôznych faktorov prostredia.

Alergická dermatitída u detí sa vyskytuje v dôsledku neznášanlivosti liekov, určitých potravín, dedičnej predispozície a dysbakteriózy.

Pri malých deťoch sa rozlišujú tieto druhy chorôb:

 • Exsudatívna diatéza. Vyznačuje sa odlupovaním kože, opuchom kože. Dieťa má silné svrbenie, stáva sa nepokojným, zaostáva vRozvoj. Dieťa získava na váhe oveľa horšie ako jeho rovesníci.
 • Ekzém. S touto formou patológie sa papuly objavujú na tvári dieťaťa, natreté v jasne červenej farbe. Postupom času sa stanú krustami.

Ako liečiť alergickú dermatitídu u novorodencov? Ak je dieťa dojčené, matka by mala opustiť výrobky, ktoré vyvolávajú alergie: čokoládu, med, citrusy.

Dieťa s vážnou alergiou na kravské mlieko si vyžaduje špeciálne zmesi: Frisopep, Alfar.

Pri liečbe ochorenia sa používajú aj lieky s antihistaminikami, napríklad Fenistil a Suprastin.

Odporúča sa vyrábať pleťové vody na báze ichtyolu, odvar z liečivých rastlín, bobkový list, čajové lístky.

Liečivé masti

Krémy obsahujúce kortikosteroidy a terapeutické masti sa používajú dlhodobo: najmenej dva týždne.

Pozornosť by sa mala venovať týmto liekom: \ t

 • Elobayz. Nástroj eliminuje zvýšenú suchosť a odlupovanie pokožky. Podobný účinok má krém na báze glycerínu domácej produkcie.
 • Bepanten. Táto alergická dermatitídová masť neobsahuje steroidy. Má protizápalové vlastnosti. Odstraňuje svrbenie a iné príznaky ochorenia.
 • Pri liečbe dermatitídy sa používa aj Zinovit. Tento liek obsahuje zinok,výživné oleje. Tsinovit má antiseptické vlastnosti. Nástroj zvláda odlupovanie pokožky, odstraňuje svrbenie, odstraňuje zápalový proces na koži.

Fotografie klinického obrazu atopickej dermatitídy

\ t