Ako si vybrať záves - tipy pre výber perfektnej možnosti + foto

Zdá sa, že čo je jednoduchšie, vyberte si slučku. Všetky z nich majú tú istú funkciu: umiestniť dieťa na hruď svojej matky tak, aby sa cítili pohodlne. An, no.

V skutočnosti je otázka, ktorú voľbu praku vybrať, veľmi relevantná, pretože existuje mnoho modelov. A vezmite do úvahy čas roka, ktorý bude potrebovať „klokan“ a hmotnosť dieťaťa a fyzickú kondíciu matky. Cena hrá dôležitú úlohu.

Aké kritériá platia pre výber závesu

Ktorý praku si vybrať pre novorodenca? Najprv sa musíte rozhodnúť, na čo je. S najväčšou pravdepodobnosťou, pri rôznych príležitostiach, budete musieť kúpiť niekoľko modelov, alebo byť spokojný s "klokana" len občas.

Je dôležité si uvedomiť, že v lete av zime by sa tkanina slučiek mala líšiť hustotou a schopnosťou zadržať teplo, takže sa budú musieť kúpiť aspoň dva modely.

Treba tiež pamätať na to, že v lete je dieťa stále veľmi malé a v zime vyrastie, jeho váha sa zvýši a teplé oblečenie. Preto budú závesy na zimu a leto úplne odlišné. Možno, že nájsť najlepšiu možnosť, má zmysel najať rôzne modely od priateľov, a preto už kúpiť svoje vlastné.

Pri odpovedi na otázku, ktorá z nich je lepšia, zohrávajú dôležitú úlohu aj náklady. A to nie je možné zachrániť, pretože je to o zdraví dieťaťa aj matky. Lacné modely môžu byť z nízkoelastickej tkaniny, ktorá sa rýchlo roztiahne, čo je zlé pre detskú chrbticu.

ČoPokiaľ ide o štýl, tu je záležitosť vkusu. Viazacie prostriedky sú skromné ​​a najnápadnejšie farby.

Modely závesov

Podľa spôsobu nosenia sa rozlišujú tieto druhy slučiek: model s krúžkami, šatka, máj (pracka, ktorá úplne pokrýva chrbát dieťaťa a nosí sa na matke so širokými popruhmi), batoh na batoh, klokanie, ktoré umožňuje dieťaťu nosiť tvár alebo chrbát k matke.

Ktorý z modelov je vhodnejší, možno určiť len empiricky. A tie mamičky, ktoré už zažili rôzne slučky na sebe a svoje dieťa, hovoria, že najvhodnejšie sú tri typy: šál, máj a model na prstenci.

Šatka na šnúrku je tkané široké obdĺžnikové plátno, ktoré môže matka uviazať, keď je pohodlnejšia. Dieťa je v ňom bezpečne upevnené. Jeho chrbtica nie je deformovaná. Je možné zmeniť jeho polohu na horizontálnu alebo vertikálnu.

Šál je vhodný na dlhé prechádzky. Závesy šatky sa vyznačujú veľkosťou, ktorá je určená veľkosťou matky. Ak je malá a nosí maximálne 44 veľkostí, je pre ňu vhodná š.

ŠtíhlyMama bude môcť zviazať svoje konce vpredu. 7. veľkosť je vhodná pre múmie, ktoré nosia 50. veľkosť oblečenia.

Nevýhodou šnurovania je, že nie je veľmi vhodné používať ho doma. Ak chcete dať dieťa do postieľky, bude musieť byť neviazaný a v tejto dobe sa môže prebudiť.

Viazanie s krúžkami je vhodné pri nasadzovaní, ale vhodné len na krátkodobé prenášanie dieťaťa. Ale dieťa sa pohodlne vyberie z tela jej matky, bez toho, aby sa prebudil, keď zaspal. Látková tkanina s krúžkami je lepšie vybrať si šatku.

Konce plátna v krúžkoch sa dajú nastaviť tak, že sa dieťa pevnejšie vytiahne alebo sa mu poskytne určitá voľnosť pohybu. Môže byť umiestnená vertikálne aj horizontálne. Sling s krúžkami nie je vhodný pre ťažké deti s hmotnosťou nad 8 kg, pretože náklad bude na jednej mame lecho.

Sling-Mai alebo šatka sa páčila mnohým mommies, pretože je vhodné zabaliť. Je lepšie ho používať pre deti od 2 mesiacov, nie skôr.

V závesnom zariadení nie je možné umiestniť dieťa do horizontálnej polohy. Jeho popruhy nie sú nastaviteľné na šírku, a to je tiež mínus model.

Fyziologický batoh alebo ergo-batoh nie je len obdĺžnikový kus látky. Plátno, v ktorom je dieťa umiestnené, je vybavené popruhmi, pásom a prackami. Mama môže nastaviť dĺžku popruhov raz a nosiť dieťa, kým nie je o niečo starší. Potom znova musíte vykonať úpravy.

Obvykle sa takýto model používa od 3 mesiacov, keď dieťa už drží hlavu dobre. Jeho nohy sú široko rozvedené v závese, čo je prirodzená poloha omrvinky. Zaťaženie je rovnomerne rozložené na bokoch, zadku a chrbte.

Nedostatok batohu spočíva v tom, že dieťa v ňom môže byť prepravované len vertikálne.

Tkaniny na slučky

Je dôležité, aby sa tkanina použila na výrobu závesu. Mal by byť ľahký, silný, pružný, dobre vetraný v rovnakom čase. Prvý popruh je možné zakúpiť z organickej bavlny. Je dobré praktizovať na ňom vinutie. A elastická je vhodná po tom, čo mama nahromadila určitý zážitok.

Na leto je lepšie zvoliť slučku z tkaniny, ktorá obsahuje hodváb. Je ľahký, tenký, dobre drží uzol. Tkanina s hodvábom a kašmírom je dobrá pre mimosezóny. Bude príjemné pre telo matky a dieťaťa. Jedinečnosť takejto textílie je, že v horúčave dáva chlad a v chlade - je teplo.

Hodváb v kombinácii s vlnou je pružný a dobre sa zahrieva, preto je vhodný na zimu. Bambus a bambukolen - tkaniny sú mäkké, ľahké, vetrané, poskytujú chlad, vhodné na leto.

Ako si vybrať novorodenca, ktorý si vyberá dieťa, je viac-menej jasné.A stále je lepšie získať nie jeden, ale 2-3 modely.Za rôznych okolností môže každý z nich poskytnúť neoceniteľnú službu obom rodičom dieťaťa.

Foto tipy na výber závesu

174)

9)