Ako si vybrať detskú autosedačku: jednoduché a jasné kroky na výber + foto

Motoristi sú zodpovední za bezpečnosť svojich cestujúcich, najmä neplnoletých.Preto je dôležité si vybrať a nainštalovať autosedačku, ktorá nielenže spoľahlivo ochráni dieťa, ale poskytne mu aj pohodlie a pohodlie.V nepohodlnom kresle si malý cestujúci bude sťažovať, rušiacu vodiča.

Ako si vybrať detskú autosedačku, dozviete sa z tohto článku.

Hlavné kritériá pre výber

Rozhodnutie motoristu nie je, či sa má kúpiť obmedzenie, ale aký model bude najoptimálnejší.Neexistujú žiadne ideálne možnosti, ale môžete si vybrať autosedačku, ktorá je najvhodnejšia pre malého cestujúceho.

Je dôležité zvážiť niekoľko parametrov:

Typ prílohy.Zariadenie je možné používať so systémom ISOFIX (Izofiks) alebo bežnými strojovými popruhmi.Štúdie ukazujú, že modely ISOFIX sú bezpečnejšie, pretože poskytujú mechanizmus pre pevné upevnenie konzol k upevneniu konzol vo vozidlách.

Existujú aj možnosti so zatiahnuteľným typom odolného prvku (ochrana s čelnou orientáciou), ako aj stoličky s kotviacimi pásmi (zavedenie dodatočných upevňovacích bodov).

Bezpečnostné pásy.Cestujúci je upevnený pomocou upevnenia sedadla.Majú niekoľko druhov - jedno-, troj- alebo päťbodové, ako aj bezpečnostnú tabuľku.

Päťbodové upevnenie umožňuje rozloženie zaťaženiacelé telo dieťaťa, a preto je najmenej traumatické.

Rám sedadla vozidla môže byť z plastu alebo hliníka.Tu je potrebné vziať do úvahy kvalitu plastu, pretože s vyššou spoľahlivosťou formátu hliníka existujú modely z odolného plastu.Ale z bezrámových možností by sa malo upustiť.

Anatómia chrbta pomáha zabezpečiť jeho súlad s krivkami chrbtice.Pre modely, ktoré sú zamerané na veľmi malý vek dieťaťa, musíte mať nastavenie svahu.Na ochranu detí pred bočnými nárazmi by ste mali zvoliť výrobky s veľkou opierkou hlavy a bočnými prvkami so zvýšenou hĺbkou.

Obal, ktorý je vyrobený zo syntetických vlákien s prírodnými vláknami, by mal byť pre dieťa pohodlný a mal by byť prospešný pri jeho starostlivosti, s výnimkou možnosti zvýšenej kontaminácie.

Dodržiavanie noriem a znakov označovania.Pri výbere dávajte pozor na miesto výroby a získanie bezpečnostného certifikátu, typu a skupiny zariadenia, odporúčanej hmotnosti.

Výber stoličky podľa typu

Pomoc pri rozhodovaní o tom, aký typ detskej autosedačkysi môžete vybrať podrobnú štúdiu typu zariadenia v certifikáte:

  • Univerzálna certifikácia - zadržiavacie zariadenie je umiestnené na všetkých vozidlách s predpismi ECE R14 a R16.
  • Polouniverzálna certifikácia navrhuje možnosť dodatočného vybavenia s inými podporami. Preto je potrebné posúdiť, či to zodpovedá technickým možnostiam vozidla.
  • Špeciálna certifikácia - autosedačka môže byť použitá len pre kompatibilné modely áut.

Dodržiavanie týchto noriem nevylučuje potrebu skutočného posúdenia možnosti použitia v konkrétnom stroji.

Preto je okrem toho potrebné: \ t

  • posúdiť, ako dlho sú popruhy a či sú vhodné pre dieťa;
  • študovať hustotu a stabilitu upevnenia na zadnom sedadle;
  • ocenia pohodlie dieťaťa v kresle.

Hodnotenie údajov o nárazových skúškach

\ t

Existuje veľký počet modelov obmedzení. Môžete si ich vyzdvihnúť podľa štandardov a vlastností vozidla. Dizajn detských autosedačiek je možné odhadnúť z fotografie.

Odporúča sa však dodatočne.brať do úvahy údaje osobitne vykonaných testov, ktoré preukazujú správanie sa zariadenia v simulovanej núdzi.

Na tento účel sa hodnotí ochrana, spoľahlivosť, pohodlie a množstvo ďalších parametrov. Najobľúbenejšie testy nemeckého automobilového klubu ADAC, American Insurance Institute IIHS atď. Tieto údaje sa musia zohľadniť pri výbere.

Komplexné posúdenie pri výbere autosedačky

Na zabezpečenie dieťaťa je potrebné vybrať nielen spoľahlivé modely, ale aj tie najvhodnejšie z hľadiska fyziológie a ergonómie. Je potrebné vziať do úvahy vek, výšku, telesnú hmotnosť dieťaťa.

Na uľahčenie sa používa niekoľko skupín takýchto zariadení:

Skupina 0, určená pre veľmi malých cestujúcich do 9 mesiacov. s hmotnosťou do 10 kg a zvýšením na 0,75 m. Takáto kolíska sa umiestni na zadné sedadlo bokom. Modely poskytujú spoľahlivú fixáciu hlavy, pohodlné popruhy, polohu na ležanie, možnosť montáže na rám kočíka.

Zároveň nie je dostatočne bezpečná orientácia polohy vo vozidle a rýchly rast dieťaťa z kolísky.

Skupina 0+ sa zameriava na vek detí do 15 mesiacov, ktorých telesná hmotnosť je menšia ako 13 kg a výška do 75 cm, čo je univerzálnejší model, ktorý by mal byť inštalovaný proti smeru pohybu, t. dopredu. Takže dieťa je s najväčšou pravdepodobnosťou chránené pred čelným nárazom alebo náhlym brzdením.

PredsedáPrispôsobenie polohy operadla, spoľahlivé upevnenie dieťaťa a pohodlné uchytenie k vozidlu.

Skupina 1. Takéto stoličky sú vytvorené pre deti do 4 rokov s hmotnosťou do 15 kg a nižšou ako 98 cm.Používajú sa päťbodové pásy.Mäkký stôl nie je len pre zábavu dieťaťa, ale aj pre ochranu pri čelnom náraze.

Skupina 2. Ak chcete vedieť, ktorú detskú autosedačku si pre dieťa od 15 kg vyberiete, tieto možnosti sú pre vás najvhodnejšienajviac.Vek pasažiera je 3 - 7 rokov, telesná hmotnosť je do 25 kg a výška je menšia ako 120 cm

Cestujúci je v smere jazdy autom.Fixácia sa vykonáva pomocou bežných bezpečnostných pásov.

) Kategória 3 - zariadenie najčastejšie vyzerá ako pravidelná poduška.To bude vyhovovať deťom vo veku 5 - 12 rokov s hmotnosťou 22 - 36 kg a výškou do 135 cm, cestujúci je zdvihnutý a upevnený pomocou pásu, ktorý prechádza cez rameno, potom hrudník a boky.Takéto stoličky však nechránia pred bočnými nárazmi, a preto sú nespoľahlivé.

Hybridná skupina 0 + /1. Detský vek 0,5-4 rokov, hmotnosť do 18 kg. Až jeden rok namontovaný proti pohybu a potom v smere pohybu. Toto sú stacionárne možnosti.

Kombinovaný typ 2-3 pre deti od 3 do 12 rokov, s hmotnosťou od 15 do 36 kg a výškou do 130 cm. Chýbajú vnútorné popruhy.

Hybridná verzia 1-2-3. Deti vo veku 1-12 rokov a telesná hmotnosť 9-36 kg. Ide o univerzálny model, ktorý však nemôže plne zohľadniť fyziologické vlastnosti všetkých vekových skupín. Odporúča sa používať na krátke cesty.

V súčasnosti existujú rôzne modely obmedzení. Líšia sa dizajnom a technologickými vlastnosťami. Pri výbere by ste mali zvážiť vlastnosti autosedačky a fyziologické vlastnosti detí.

Foto tipy na výber detskej autosedačky