Ako sa zbaviť akné - rýchlo vyriešiť škaredý problém (72 fotografií + video)

Pupienok, ktorý nečakane skočil na čelo, je veľkým sklamaním. Pre neho sa človek cíti neisto na zodpovednom stretnutí alebo dôležitom dátume.

Ako sa človek môže zbaviť akné na tvári a zabrániť možnému objaveniu sa tejto chyby v budúcnosti?

Príčiny problému

Akné je často spôsobené nerovnováhou hormónov v tele. Poruchy orgánov endokrinného systému tiež prispievajú k vzniku podráždenia pokožky.

Existujú aj iné príčiny akné:

  • Zneužívanie kozmetických výrobkov obsahujúcich alkohol. Po použití sa aktivuje proces tvorby kožného mazu, pozoruje sa upchatie pórov.
  • Vystavenie škodlivým mikroorganizmom. Staphylococcus a iné baktérie môžu spôsobiť zápal v tele.
  • Narušenie zažívacích orgánov. V tomto prípade škodlivé látky prenikajú kožou, akné a pľuzgiermi na tvári, nedostatok inzulínu v tele. Podieľa sa na procese premeny tukových látok na jednoduché cukry.

Ako zabrániť podráždeniu tváre?

Osoba, ktorá pozorne sleduje osobnú hygienu, potrebuje len zriedka odpoveď na otázku: ako sa zbaviť akné na tvári?

Preto sa musia dodržiavať tieto pravidlá: \ t

Je potrebné vyčistiť póry parnými kúpeľmi. Keď je vystavený horúcemu vzduchu, rohovkapokožka sa stáva mäkšou.Kozmetická procedúra pomáha zlepšovať krvný obeh, odstraňuje nečistoty z kože.

Je potrebné póry čistiť aspoň raz za dva mesiace.,Do vody sa odporúča pridať malé množstvo harmančeka.

Pred pokračovaním v kozmetickom postupe musíte dôkladne umyť ruky a očistiť pokožku krémom, musíte si obaliť hlavu vreckovkou.Po zákroku sa tvár opláchne vodou, zriedi sa citrónovou šťavou.Parné kúpele sú zakázané pre osoby s poréznou kožou.

Olejová koža by sa mala utrieť peroxidom vodíka a opláchnuť studenou vodou.

Pred použitím týchto výrobkov by ste sa mali poradiť s kozmetikom.

S cieľom zbaviť sa akné za 1 deň môžete použiť tieto rady:

  • Tvár sa drží nad parou, potom sa opláchne a zápal na koži sa lubrikuje peroxidom vodíka.
  • Pupienok je prepichnutý tenkou ihlou, vopred upravenou vo vriacej vode.
  • Potom jemne stláča pupienok, rozmazáva ho liehovou liečivou rastlinou.
  • Peroxid sa používa na odstránenie krvi.vodík alebo iné činidlo s antiseptickým účinkom.

Tento liek na akné na tvári nemožno použiť, ak je na tvári hnisavý zápal: pod vplyvom vysokej teploty sa infekcia rýchlo rozšíri po celom tele.

Užitočné masky doma

Ako rýchlo sa zbaviť akné pomocou domácej masky? Môžete si vziať obyčajnú kapustu: jej listy musia byť rozdrvené v mlynčeku na mäso, pridať malé množstvo porciovaného proteínu.

Tento liek sa odporúča na tvári najmenej 15 minút. Postup sa vykonáva každých 7 dní. Maska sa zmyje teplou vodou.

S cieľom zbaviť sa akné doma, aplikujte jódol. Môže sa užívať perorálne 5 ml každý druhý deň. Jodol normalizuje metabolizmus, pomáha eliminovať začervenanie kože.

Na prípravu masky sa okrem toho používa šťava aloe vera: 5 ml produktu sa zriedi 25 ml vody. Zmes sa varí päť minút. Nástroj sa aplikuje na postihnutú pokožku. Šťava Aloe vera dokonale pomáha ľuďom s mastnou poréznou pokožkou.

Kozmetické prípravky

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť čiernej akné.Mnoho ľudí aktívne aplikuje špeciálne krémy (Klerasil, Vichy), zinok a salicylovú masť.

Očista kože v prítomnosti veľkého počtu čiernych akné sa vykonáva ambulantne.Je zakázané vykonávať s vysokým krvným tlakom, herpes, ťažké kožné patológie.

Veľké akné, vyplnené hnisom, sa odstránia v kozmetickej klinike chirurgickými prostriedkami.

Cesnak na akné

Cesnak pomôže zbaviť sa akné na chrbte a pleciach: zeleninový klinček je dôkladne mletý.Výsledná suspenzia sa rozšírila na gázu.Skladá sa v niekoľkých vrstvách.Akné rozmazané s antibakteriálnym krémom, dať česnek hmotnosť na ne na desať minút.

Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa zastaviť postup.Liečba sa vykonáva každý druhý deň.Maska cesnaku by sa mala vykonať pred úplným vymiznutím podráždenia pokožky.

Odporúčania na fotografie, ako sa zbaviť akné

]