Ako sa kúpať novorodenca: čo potrebujete vedieť pri prvom kúpaní (69 fotografií + video)

S príchodom dieťaťa sa život rodičov dramaticky mení.Novo vyrobené mamičky a oteckovia majú veľa rôznych problémov a zodpovednosti za starostlivosť o deti.

A hlavný problém, že takmer všetci rodičia čelia, súvisí s postupom kúpania novorodenca.Pýtajú sa sami seba celkom logickú otázku, ako sa kúpať novorodenca, aby mu neublížili?

Je nevyhnutné, aby dieťa nielen správne držalo, ale aj aby si pre neho zvolilo vhodné prostriedky na umývanie, teplotu vody.Kúpanie, ktoré sa na prvý pohľad javí ako zábava, sa preto stáva skutočným testom pre mladých rodičov.

Stojí za zmienku, že niektorí rodičia považujú za obzvlášť užitočné kúpať deti v odvaroch byliniek.Avšak skôr, než sa ponáhľame kúpiť dostupné bylinné prípravky, dôrazne odporúčame, aby ste sa zoznámili so zoznamom tých bylín, ktoré majú skutočne prospešné vlastnosti a nepoškodia novorodenca.

V tejto veci je mimoriadne dôležité ukázať trpezlivosť a preskúmať existujúce rozdiely.Potom sa vám bude zdať ťažká procedúra vzrušujúca hra s dieťaťom.

Príjemný čas na kúpanie

Po návrate z materskej nemocnice si každá matka myslí, kedy a ako sa prvýkrát kúpa nové dieťa, aby sa dieťa mohlo tešiť a nie príliš veľaveľmi vystrašený.Koniec koncov, toto je jeho prvá liečba vodou.A to je dôvod, prečo niektorí odkladajú tento moment.

Odborníci sú si však istí, že vyVaše dieťa môžete pokojne okúpať prvý deň po prepustení z pôrodnice a vrátiť sa domov.

Je potrebné odložiť vodné postupy na niekoľko dní, iba ak bolo dieťaťu pred prepustením poskytnuté očkovanie.Často je to vakcína proti tuberkulóze, ktorú deti robia bezprostredne pred prepustením.

Je potrebné vybrať najvýhodnejší denný čas na kúpanie zvlášť osobitne.Všetky deti sú rozdielne a ich obdobia aktivity sa môžu výrazne líšiť.Než pôjdete s dieťaťom do kúpeľne, venujte pozornosť jeho správaniu a pohode.

Väčšina rodičov uprednostňuje takéto príjemné procedúry večer.Je to spôsobené tým, že dospelí sú na takýto plán zvyknutí.Okrem toho existuje pocit, že večerné kúpanie sa uvoľňuje a prispieva k rýchlejšiemu spánku.

Nemalo by sa však myslieť, že nočný kúpeľ bude mať rovnaký účinok na vaše dieťa.Niekedy je účinok opačný.Dieťa pociťuje nárast vitality a začína byť aktívny.Ak sa to stane, je potrebné odložiť postup na dopoludnie alebo ráno.

 • Príprava všetkého, čo potrebujete

  Skôr ako začnete kúpať svoje dieťa v kúpeli, dôrazne vám odporúčame, aby ste si ho pripravili správne.Bez ohľadu na to, aká dobrá je konštrukcia, musíte ju pred každým postupom umývať.

  Použitie akýchkoľvek čistiacich prostriedkov je prísne zakázané.Kúpeľ dobre opláchnite bežnou jedlou sódou.Nielen, že nepoškodzuje dieťa, ale tiež chráni výrobok pred výskytom nájazdu.To je obzvlášť dôležité, ak plánujete pravidelne používať odvar byliniek.

  Po vyčistení kúpeľa ho musíte opláchnuť.Nerobte to so studenou vodou.Na tento účel je oveľa lepšie použiť vriacu vodu.

  Konštrukcia by mala byť inštalovaná na vyvýšenej plošine.V opačnom prípade budete musieť kúpať dieťa v naklonenej polohe.To spôsobí, že vaše ruky a chrbát sa rýchlo unavia a začnú bolieť.

  Môžete použiť kúpeľ, stôl, ako kopec.V tomto prípade by ste mali venovať osobitnú pozornosť stabilite kúpeľa.Ak nemôžete nájsť vhodný povrch v dome, na ktorom by stála stavba, má zmysel uvažovať o kúpe špeciálneho stojana.

  Odporúča sa venovať osobitnú pozornosť teplote vody.Pamätajte si, že u všetkých novorodencov sa pupočníková rana nejakú dobu hojí.Preto musí byť voda buď varená, alebo dekontaminovaná, aby sa dosiahlaDo čerstvej rany nepridávajte zárodky.

  Odborníci odporúčajú používať čajový olej ako dezinfekčný prostriedok. Bude stačiť pridať len pár kvapiek do vody a počkajte pár minút. Potom môže byť dieťa umiestnené do vane. Upozorňujeme vás na to, že by sa to malo urobiť vopred, aby sa zabránilo ochladzovaniu vody.

  Najčastejšou otázkou, ktorú mladí a neskúsení matky žiadajú od lekárov, je to, akú teplotu kúpajú novorodenca prvé a nasledujúce roky.

  Optimálna teplota vody sa v tomto prípade pohybuje od 37,5 do 39 stupňov. Ľudia zo starej školy dávali prednosť meraniu teploty dotykom povrchu vody rukou. Ak však nemáte v tomto prípade žiadne skúsenosti, môžete si zakúpiť špeciálny teplomer. Ukáže teplotu čo najpresnejšie a budete úplne pokojný.

  Okrem vody do kúpeľa je potrebné pripraviť sa aj na budúcnosť. Koniec koncov, po kúpaní dieťaťa, budete musieť opláchnuť s čistou vodou.

  Ak plánujete používaťOdvar z byliniek, mali by ste sa postarať o jeho prípravu vopred.V žiadnom prípade by však nemala byť studená.Preto nie je potrebné, aby sa na jeho prípravu zúčastňoval niekoľko hodín pred kúpaním.

  Pamätajte, že pri odpovedi na otázku, akú vodu sa má kúpať novorodenec, lekári neustále pripomínajú, že by mala byť dostatočne teplá.

  A ak ho zriedite studeným vývarom, teplota vody výrazne klesne.

  Pravidlá kúpania pre vaše dieťa

  Pamätajte, že dieťa musíte postupne ponoriť do vody.Pritom by ste mali neustále podporovať jeho hlavu jednou rukou.

  Nesmiete okamžite prejsť na intenzívne mydlo dieťaťa mydlom.Najprv by ste si to mali umyť, aby si zvykli na vodu a prestali panikařit.

  Po umytí by ste mali najprv umyť hlavu dieťaťa a až potom jeho telo.Upozorňujeme vás na skutočnosť, že výrobok by mal byť mydlový, nie na tele dieťaťa, ale na ruke alebo vatovej podložke.

  Pri pridávaní odvarov z bylín by sa nemalo používať mydlo.

  Bez ohľadu na to, či ste použili bylinné odvar alebo iné prostriedky, je nevyhnutné umývať dieťa pred dokončením vodných procedúr.

  Odporúčania k fotografovaniu novorodenca