Ako odstaviť dieťa z cumlíka - mäkké metódy expozície + foto

Pre väčšinu mladých rodičov sa bradavka v prvých týždňoch života dieťaťa stáva nevyhnutným predmetom. Sanie cumlík, dieťa zaspí ľahšie a menej rozmarné.

Niekedy sú však deti zvyknuté na bradavku, že ju aj naďalej aktívne používajú vo vyššom veku - dva alebo dokonca tri roky. Sania dummy sa zmení na zlý návyk, z ktorého sa rodičia snažia odstaviť dieťa.

Toto však nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať: nie všetky metódy vám to umožňujú bez poškodenia citlivej psychiky dieťaťa.

Keď pred rodičmi vyvstane otázka, ako odstaviť dieťa z cumlíka, je dôležité zvoliť si najlepšiu možnosť a správny čas a tiež zohľadniť charakter dieťaťa.

Výhody a nevýhody používania cumlíkov

\ t

Sací reflex je jedným z najdôležitejších reflexov novorodencov, pretože ak je dobre vyvinutý, znamená to, že dieťaťu je poskytnutá dobrá výživa a správny vývoj. Avšak, deti stále nevedia, ako ovládať svoje reflexy, a oni môžu často začať cicať prst alebo iný predmet.

Výsledkom takejto nezrozumiteľnosti môže byť infekcia.

Veľmi málo detí si plne uvedomuje svoj reflex počas dojčenia. Najčastejšie začínajú byť vrtošiví bez figuríny pri zaspávaní alebo pri prvom náznaku hladu.

Existuje názor, že bradavka môže u dieťaťa vytvoriť zlé uštipnutie, avšak táto teória sa nepreukázala.

Veľkým nebezpečenstvom je skutočnosť, že pri nezdravom návyku dieťaťa na figurínu sa môže hanbiť a stiahnuť.

Nie je potrebné úplne opustiť bradavky, ale aby sa v budúcnosti rozlúčka s figurínou stala bezbolestnou, stojí za to zvážiť niekoľko tipov:

 • Ak dieťa v prvých mesiacoch života nepreukáže potrebu neustáleho sania niečoho, neznepokojuje sa a ľahko zaspáva, potom nie je potrebné ponúkať bradavku;
 • Od šiestich mesiacov by ste sa mali snažiť naučiť dieťa piť z pohára. Hneď ako sa naučí prehltnúť, okamžite zmizne potreba fliaš a cumlíkov.

 • Približne po 7-8 mesiacoch môžete začať schovávať bradavku od bábätka a dávať ju len na pohodlný spánok počas dňa alebo večera;
 • Bližšie k roku dieťa dobre zaspí a počúva rozprávky, takže figurína, ak nie je potrebná, by mala byť vylúčená;
 • Počas dňa si nezabudnite vziať dieťa s rôznymi hrami, vďaka ktorým jednoducho nebude mať čas sať.

Existuje mnoho tipov, ako a koľko sa má dieťa zbaviť cumlíka, ale nezabudniteže každé dieťa je osoba s vlastnou osobnosťou a psychikou.

Metóda, ktorá môže pracovať na odstavení dieťaťa z cumlíka za rok, nemusí byť vhodná pre staršie dieťa.

Pri odstavení dieťaťa z bradavky je mimoriadne dôležité pochopiť, čo by ste nemali robiť:

 • Namažte bradavku niečím horkým, ako je horúca horčica.Okrem toho, že je to veľmi nepríjemné, je to tiež nebezpečné - nemôžete s istotou vedieť, či alergická reakcia to u dieťaťa spôsobí alebo nie;

 • Rezať cumlík.Dieťa môže ľahko uhryznúť časť bradavky a prehltnúť ju.V najhoršom prípade môže kus gumy spôsobiť kŕče a zadusenie;

 • Pokus o odstavenie dieťaťa, aby sa nasával cumlík.Je nepravdepodobné, že by dieťa pochopilo, prečo na neho rodičia kričia, skôr sa bude báť a začne konať ešte viac;

 • Odobrať dieťaťu figurínu počas jeho choroby alebo zubov.Dieťa sa musí cítiť pohodlne, inak môže byť proces hojenia oneskorený.

.mesiacov.Na tento účel budete musieť dodržiavať niekoľko odporúčaní:

 • Snažte sa tráviť viac času s dieťaťom;
 • V popoludňajších hodinách častejšie idú s dieťaťomchodiť, ukazovať a vysvetľovať všetko nové;

 • Akonáhle dieťa zaspí, vytiahnite cumlík z úst a položte ho vedľa neho;
 • Nemali by ste ponúkať svojmu dieťaťu bradavku, skrývať ju od očí počas dňa.

Metódy odstavenia bradaviek pre deti

\ t

Pediatri rozlišujú dva hlavné spôsoby odstavenia dieťaťa od cumlíka - hladké a náhle zlyhanie.
Hladké zlyhanie je postupné prerušenie od zvyku sania cumlíka, zvyčajne trvá 2-3 týždne.

Stojí za zmienku, že táto metóda je najvhodnejšia pre deti do jedného roka alebo o niečo staršie. Pri výbere v prospech hladkého zlyhania je dôležité dodržiavať tieto pravidlá:

 • Nie je potrebné vziať na prechádzku cumlík;
 • Počas dňa skryť bradavku tak, aby ju dieťa nevidelo. Pred spaním môžete získať cumlík;
 • Snažte sa naučiť dieťa piť z pohárov;

 • Príďte s rôznymi hrami a aktivitami;
 • Keď zaspávate, položte hračku do postieľky a počkajte, kým dieťa zaspí. Ak je dieťa choré a je ťažké sa upokojiť, je lepšie dať dudlík.

Náhle zlyhanie je vhodné pre deti.staršie ako rok a pol, takže ak je vaše dieťa už dva roky a vy stále neviete, ako ho odstaviť z cumlíka, táto metóda je pre vás. V tomto veku už deti chápu, keď niečo vysvetľujú.

Je dôležité, aby sa dieťa pripravilo na nadchádzajúcu stratu. Vzhľadom na to, že každé dieťa je iné, metódy môžu byť veľmi odlišné:

 • Povedzte dieťaťu emocionálny príbeh dieťaťa, ktoré sa nedávno narodilo a teraz potrebuje figurínu. Možno presvedčivo povedať, že bradavky sa zvyčajne prenášajú zo starších detí na mladšie. Možno sa vaše štedré dieťa ľahko rozlúči s vašou obľúbenou vecou;

 • Použite predstavivosť a povedzte, že figurína je veľmi potrebná, napríklad malá veverička v lese;

 • Utrite alebo jednoducho vyhoďte bradavku. Ale tu je dôležité mať istotu, že to nespôsobí vaše dieťa emocionálnu traumu. V každom prípade doplňte jeho stratu - kúpte si svoju obľúbenú pochúťku alebo novú hračku.

Buďte pripravení na to, že dieťa stratilo dudlík, môže byť niekoľko dní rozmarné a žiadať bradavku.
Ak nepokojný stav trvá viac ako týždeň a pochopíte, že dieťa je naozaj veľmi zlé, potom ho netrápte - kúpte mu novú bradavku.

Väčšina detí, asi vo veku troch rokov, sa však sama s figurínou a navždy na ňu zabudne.

Foto tipy, ako odstaviť dieťa z cumlíka

206)

)