Ako odradiť dieťa od rúk - lekárske rady a osobný tréning + foto

Je nepravdepodobné, že niekto uvidí scénu, kde matka drží svoje dieťa v náručí.Láskyplné materinské objatie dáva dieťaťu všetku jej lásku, takže nie je prekvapujúce, že si na to veľa detí zvykne.

To platí najmä pre deti, ktoré mali akékoľvek choroby.Skutočne, počas obdobia choroby sa matka snaží nedať dieťaťu z náručia, podporovať ho a upokojiť ho.

Na vinu ženy za starostlivosť o dieťa a zažívanie, keď sa necíti dobre, je, samozrejme, nemožné.

Odborníci však pripomínajú, že často pred rodičmi po takej pozornosti venovanej dieťaťu existuje problém, ako odstaviť dieťa z rúk matky?Koniec koncov, v čase, keď sa dieťaťu venovala veľká pozornosť, si na to zvykol.

Akonáhle sa dieťa domnieva, že mu bola venovaná menšia pozornosť a nie je často zdvihnutý,začína skutočný záchvat hnevu.Rozmarné dieťa, ktoré je zvyknuté na to, že sa prakticky nepustil z rúk, agresívne začína žiadať materinské objavy.A stále ich potrebujú.

Niektorí rodičia pokračujú vo svojich deťoch a po ďalšom vzteku chytia dieťa do náručia a začínajú ho upokojovať.Skúsení odborníci sú však presvedčení, že tento prístup je zásadne nesprávny.

Samozrejme, nestojí za traumatizovanie nedeformovanej psychiky dieťaťa ostrým odmietnutím predchádzajúceho objatia.Ale nemôžete sa oddávať rozmarom.

V tejto súvislostičlánok vám povieme, ako správne odstaviť dieťa z rúk.

Ako postupne odstaviť dieťa z rúk?

Mnohí rodičia, premýšľajúci, ako odstaviť v rukách mesačného dieťaťa, zabúdajú, že deti sú najčastejšie viazané na svoju matku.Z toho dôvodu, aby ste ho odradili od rúk, bude stačiť len presunúť pozornosť dieťaťa na iného člena rodiny.Môže to byť otec, babička alebo dedko.

Hlavná vec je, že táto dospelá osoba trávi veľa času s novorodencom.

Výkyv na ramenách, na ktoré sa dieťa používa, môže byť úspešne nahradený zatvorením.Keď dieťa hrá alebo len prechádza okolo domu, je bližšie k nemu.V tomto prípade je dôležitý váš dotyk, ktorý mu ukáže, že aj keď nie je vo vašich rukách, ste blízko.

Pokúste sa rozptyľovať dieťa.Na tento účel môžete použiť rôzne hračky.Treba poznamenať, že hudobné hračky zaberajú väčšinu malých detí.Preto, v procese odstavenia, má zmysel získať niekoľko jasných hudobných hračiek, ktoré budú môcť zaujať vaše dieťa.

Odborníci čerpajúpozornosť na skutočnosť, že za 2 mesiace odstaviť dieťa z rúk je oveľa jednoduchšie. V tomto veku venujú deťom veľkú pozornosť zábavu. Sú ochotnejší hrať, takže je celkom jednoduché odviesť ich od rúk.

Preto by ste sa nemali ponáhľať a vydávať poplach, ak je vaše dieťa sotva mesiac staré a rád leží vo vašich rukách.

V úplne beznádejnej situácii môžete rozptyľovať dieťa s karikatúrami. Stojí za zmienku, že táto metóda je povolená len v skutočne kritickej situácii, keď nemáte inú možnosť. Vskutku, v budúcnosti sa dieťa môže vyvinúť závislosť na televízii a potom rodičia budú čeliť vážnejšiemu problému.

Služby stráženia detí budú užitočné pre tých rodičov, ktorí sa angažujú okrem výchovy dieťaťa a zarábania peňazí. Profesionálna opatrovateľka bude môcť nielen odstaviť vaše dieťa z rúk a hnevu spojeného s odmietnutím naplniť jeho túžbu, ale aj s ním hrať vzdelávacie hry.

Zamestnankyňa bude tiež schopná odpovedať na častú otázku rodičov o tom, ako zastaviť dieťa pred žuvaním na rukách. Aj mladí rodičia čelia tomuto problému pomerne často. Ako dieťa v snahe pritiahnuť pozornosť rodičov sa môže začať uštipnúť perá.

Všetky uvedené opatrenia by sa mali zavádzať postupne.Na začiatku procesu odstavenia z rúk, stačí, aby dieťa na 2-3 minúty v kolíske, kočík.S každým novým dňom by ste mali tento čas zvýšiť o jednu alebo dve minúty, v závislosti od toho, ako dobre dieťa toleruje absenciu potrebného objatia.

Pamätajte, že náhle odmietnutie rodičov vziať dieťa do rúk tak často, ako predtým, nepochybne povedie k duševnej poruche dieťaťa.

Čo mám robiť, ak vyššie uvedené metódy nemajú žiadny účinok?

Niekedy sa stáva, že napriek najlepšiemu úsiliu rodičov nemožno dieťa úplne odstaviť.Je to kvôli tomu, že je veľmi dôležité, aby niektoré deti boli blízko svojej matky, aby cítili jej lásku, teplo, podporu.Preto sa nemusíte báť, ak nedokážete odstaviť svoje dieťa z materskej náruče vo veku 3 alebo 4 mesiacov.

Lekári poznamenávajú, že toto správanie detí mladších ako jeden rok je celkom bežné a nespôsobuje žiadne obavy.Koniec koncov, fyzický kontakt s matkou v tomto veku nemôže poškodiť.

Čo však robiť, ak to spôsobuje nepohodlie pre ženu?Koniec koncov, je to veľká rarita, keď si dáma môže dovoliť sedieť celý deň a angažovať sa iba v dieťati.Mamičky musia robiť domáce práce, aniekedy dokonca pracovať doma.

V tomto prípade môže dieťa spôsobiť určité nepríjemnosti. Aby ste sa tomu vyhli, odporúčame vám, aby ste si zakúpili užitočný vynález nazývaný záves. Tento jednoduchý dizajn je vrecko, v ktorom môžete bezpečne prenášať dieťa. Zapína sa tak, že vaše ruky budú neustále voľné, ale zároveň zostane fyzický kontakt s dieťaťom.

Foto tipy, ako odstaviť dieťa z rúk