Ako bieliť zuby - prírodné zložky pre krásny úsmev + foto

Mnohí z nás chcú mať nádherný snehobiely úsmev, na ktorý sú hrdí aj hviezdy a filmy. To môže byť dosiahnuté návštevou špecialistov, ale aj samostatne to celkom dobre.

V tomto článku popíšeme, ako bieliť zuby doma bez poškodenia zdravia.

Vlastnosti bieliaceho postupu

\ t

Služby špecialistov sú pomerne drahé a niekedy nie sú bezpečné. V tomto prípade skutočne aplikujte špeciálne zariadenia a technológie, ktoré môžu byť škodlivé pri nesprávnom používaní. Ale domáce opravné prostriedky sú často šetrnejšie.

Ale aj v tomto prípade sa musia dodržiavať určité pravidlá a odporúčania: \ t

  • postupy by sa mali vykonávať len vtedy, ak netrpíte zubnými poruchami;
  • vyhnúť sa kontaktu s použitými sliznicami alebo ďasnami;
  • na bielenie zubov ľudovými prostriedkami môžete len s dodržiavaním dávkovania a spôsobu použitia;
  • Pravidelne by sa mali používať denné hygienické výrobky regeneračného typu, ale bieliace pasty - najviac 1 krát týždenne;
  • čistenie zubov by sa malo vykonávať len vo zvislom smere, aby sa zabránilo deštruktívnemu pôsobeniu abrazívnych látok na sklovinu;
  • dodržiavať diétu a odstrániť zlé návyky;
  • periodicky opakovať mierne bieliace metódy spolu s prevenciou.

Pravidlá pre bielenie sódy

\ t

Návratbelosť zubov doma je možné vykonať pravidelným čistením sódy. Zároveň je možný pozitívny vplyv na spevnenie skloviny.

Aby sa zabránilo poškodeniu citlivých zubov, je potrebné aplikovať ho v kombinácii s bežnou zubnou pastou. Tento prístup je charakterizovaný bezpečnosťou pre ústnu sliznicu a žalúdok.

Je tiež celkom prijateľné používať ďalšie zložky - peroxid vodíka, citrónovú šťavu a jemne mletú soľ. Soda a soľ sa zmiešajú s vodou za vzniku kašovitej hmoty. Môžete čistiť bežnou kefou a pozorovať presnosť.

Použitím zmesi sódy a soli zriedenej peroxidom vodíka a niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy pomôže bielenie online. Výsledná substancia musí utrieť sklovinu. Nesmie sa odstrániť do 15 minút. Potom sa ústa opláchnu vodou.

Táto metóda by sa nemala používať viac ako 1 krát mesačne a po zákroku je potrebné vyhnúť sa použitiu kyslých produktov.

Bielenie peroxidom vodíka

\ t

Farmaceutický roztok peroxidu sa používa na trenie zubov obväzom alebo vatou. Účinok môže byť dosiahnutý, ak robíte takéto postupy 2-3 krát. Neodporúča sa príliš sa zapájať do tejto metódy a vyhnúť sa kontaktu so sliznicou.

Peroxid sa môže tiež použiť ako oplach. Na prípravu roztoku sa 1 - 2 lyžice rozriedia v pohári obyčajnej teplej vody.prostriedky. Potom by ste mali nechať roztok stáť jeden deň. A už potom vykonávať oplachovanie.

Aplikácia s aktívnym uhlím

Ak sa chcete dozvedieť, ako bieliť zuby bez poškodenia, musíte použiť túto metódu. Vezmite zvyčajné aktívne uhlie. Mal by byť rozdrvený na prášok, miešať s vodou až do vytvorenia kaše.

Výsledná pasta by sa mala čistiť bežnou kefou. Takže môžete odstrániť zvyšky jedla, dezinfikovať a dať vašim zubom výraznú belosť. Po zákroku sa ústa opláchnu obyčajnou vodou.

Ak pridáte malé množstvo sódy alebo niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na prášok z aktívneho uhlia, účinok bielenia sa zvýši. Na dodatočné opláchnutie sa môže použiť veľmi slabý roztok peroxidu vodíka.

Prírodné liečivá

Existujú aj prirodzenejšie spôsoby rýchleho bielenia zubov. Je potrebné rozdrviť jahody a jahody, zmiešať hmotu a zakryť zuby. Zmes sa musí nechať na povrchu 15 minút. Potom opláchnite ústa a pravidelne čistite zuby.

Má aj bieliaci účinokpostup pre trenie smaltu s vnútornou stranou citrusovej kôry.

Špeciálne formulácie pre snehobiely úsmev

\ t

Ak nechcete používať verejne dostupné lieky, nedôverujte im, môžete si kúpiť tieto zlúčeniny a profylaktické látky:

Zubné pasty s bieliacim účinkom. Mnohé z nich sa predávajú v obchodoch a lekárňach. Majú ochranný, regeneračný a bieliaci účinok.

Odporúča sa však konzultovať s lekárom o tom, či je možné bieliť zuby so špecifickou pastou.

Gél na zuby, ktorý je účinný pri bielení. Má účinnejší účinok ako bežné cestoviny. Pritom je potrebné prísne dodržiavať pokyny, aby nedošlo k poškodeniu skloviny. Môžete si tiež kúpiť gél a čiapku, čo uľahčí procedúry.

Bieliace pásy na zuby, na ktoré sa aplikuje špeciálna zlúčenina. Tento nástroj je celkom bezpečný a celý priebeh bielenia je 4 alebo viac týždňov. Ochranná vrstva pásu sa odstráni a nanesie sa na povrch zubov. trvaniejeden postup 5-30 minút

Špeciálna ceruzka, s ktorou sa gél nanáša na smalt.V tomto uskutočnení sa bieliaca látka dostáva na najťažšie prístupné miesta.Môžete si tiež zakúpiť výrobok vo forme bieliaceho laku.

Existuje mnoho spôsobov, ako urobiť vaše zuby lesklými a zdravými doma.Pri ich aplikácii je však potrebné dodržiavať pravidlá a odporúčania uvedené v návode na použitie špeciálnych nástrojov.

Fotografie metód bielenia zubov

161)

192]